Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Abonamenty - zmiany

Re: Abonamenty - zmiany

Postprzez roman_tp » piątek, 17 gru 2010, 12:11

procentów bez wódki nie zrozumiesz :lol:

jednym płatności za pomocą SMS'ów pomogą - w czasie jazdy np. - lecz jeśli ktoś z domu, przed komputerem chce zapłacić, to powinien mieć tą możliwość - zawsze kilka złotych zaoszczędzonych.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez HaniaK » piątek, 17 gru 2010, 12:29

mentos11 napisał(a):Jeśli się mylę z tym podwójnym opodatkowaniem to proszę mnie poprawić, ale chyba mam rację?! :?

Mentosie niczego w tym kraju nie sprzedasz oficjalnie bez podatku. VAT jest podatkiem obrotowym i nie podlega kumulacji ;)
HaniaK

Postprzez mentos11 » piątek, 17 gru 2010, 12:46

Ma Pani rację podwójnie podatku się nie nalicza.
Ale ja też mam rację bo jeden podatek jest za SMSa a drugi podatek za usługę NE co łącznie daje kwotę 32%, trochę nieprecyzyjnie napisałem z tym podwójnym opodatkowaniem :?
Dlatego przelewem jest taniej bo unikami podatku za wysłanie SMSa!
Ostatnio było głośno o tym w związku z SMSami charytatywnymi od których był odprowadzony podatek pomimo że był to datek. 8-)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez HaniaK » piątek, 17 gru 2010, 12:54

Mentosie
za 10,98brutto masz 4 dni - przy jednodniowych było 3PLN x = 12 PLN brutto. Niby niewielka różnica, ale się opłaci ;)
HaniaK

Postprzez vtec_z » piątek, 17 gru 2010, 13:04

Cena abonamentu 4-dniowego jest rzeczywiście niższa niż cena 4 abonamentów 1-dniowych, ale wymaga wykorzystania przez 4 kolejne dni. Dla osób korzystających z NE tylko w wypadku wyjazdów weekendowych (piątek - wyjazd i niedziela - powrót) lub innych podobnych okazji nie wygląda to tak różowo, bo każdy weekend (2 dni używania) pochłania całą 4-dniówkę - a to jest już drożej.
A może zmienić zasady rozliczania 4-dniówek i zaliczać tylko dni rzeczywistego użytkowania? Wówczas jeden taki abonament wystarczałby na 4 dowolnie wybrane dni i dawałby szansę wykorzystania w 2 weekendy.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez mentos11 » piątek, 17 gru 2010, 13:26

Mi nie chodzi już o te abonamenty tylko o dodatkowy podatek za SMS a nie za usługę NE.
Przecież gdyby abonament 4dniowy był oferowany za przelew bankowy to kosztowałby 9zł a nie 10.89zł :o
I o to chodzi dlaczego oferuje się klijentowi tak nieciekawą oferte podatkową?
NE i tak na tym nie zarobi, zarabia Państwo Polskie!
Czy rozliczenie SMSa jest prostsze niż przelewu?
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » piątek, 17 gru 2010, 14:01

Generalnie wszelkie płatności via sms traktuję jako coś nadzwyczaj wygodnego. Nie szybszego dostępu do usługi.

Ciekawe, czy rezygnacja z abo 24h nie jest oparta o związane z tym koszty, bo trzeba pamiętać, że za każdy sms operator pobiera opłatę.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez sztaba » piątek, 17 gru 2010, 14:06

zadam pytanie inaczej - gdybym chciał otrzymać od NE fakturę za abonament 4-dniowy, to dostanę fakturę na 10,89 brutto, czy na 9 brutto?
Bo ja mam wrażenie, że wykupując abonament smsem dopłacam jeszcze vat za usługę telekomunikacyjną.

To tak jak z smsami charytatywnymi - jeżeli wyślę smsa za 10,89, to instytucja zbierająca kasę otrzyma tylko 9zł. Jeżeli zrobię przelew na 10,89zł - to dkładnie ta sama kwota wpłynie na konto odbiorcy
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Qbek » piątek, 17 gru 2010, 14:20

sztaba napisał(a):To tak jak z smsami charytatywnymi - jeżeli wyślę smsa za 10,89, to instytucja zbierająca kasę otrzyma tylko 9zł. Jeżeli zrobię przelew na 10,89zł - to dkładnie ta sama kwota wpłynie na konto odbiorcy

O ile operator zrezygnuje ze swojego zysku :idea:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez sztaba » piątek, 17 gru 2010, 15:55

w przypadku smsa - tak, opeartor musi zrezygnować z zysku. To teraz kolejne pytanie dotyczące abonamentu 4-dniowego: Jaką część kosztu smsa (9 zł netto) stanowi marża operatora? Słyszałem o rozliczaniu się "po połowie" w przypadku smsów premium. Jeśli tak, to okaże się, że my płacimy 10,89zł, z czego 1,89zł to jest vat od smsa, 4,50zł pobiera operator, a NaviExpert dostaje tylko 4,50zł za abonament 4-dniowy.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne