Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

KSN czyli AM oczami kilkuletniego użytkownika NE

Re: Konkurencja nie śpi

Postprzez mentos11 » czwartek, 11 sie 2011, 14:06

Marian dlatego napisałem " + poprawa algorytmu CT " ;)
Ja to chciałbym aby nie było tak anonimowo.
Powinna być taka opcja jak w darmowej nawigacji "W" w której widzimy online innych użytkowników, dodatkowo fajnie by było gdyby tak dodać nick w aplikacji, aplikacja by nas witała i zgłoszenia o fotoradarach czy innych zdarzeniach mogły by być tagowane naszym nickiem :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez maol » czwartek, 11 sie 2011, 14:24

Anonimowość... taaak. Proponuję formułkę przy aktywacji NE w stylu: "zgadzam się na przetwarzanie moich danych w zakresie niezbędnym do analizy ruchu CT oraz przyznawania premii za uczestnictwo w tym programie". Bez sprzedawania danych osobom trzecim, wykorzystywania ich do celów marketingowych itp. To naprawdę da się zrobić, trzeba tylko chcieć. Na tej samej zasadzie można dodać drugi check: "zgadzam się na wyświetlanie mojego nicka i danych on-line innym użytkownikom". Bo jakoś nikt się nie zastanawia nad tym i sam Android zbiera takie dane - a pyta się o taką zgodę np. przy użytkowaniu bajerów w stylu Google Maps. I nie słyszałem, żeby było to niezgodne z prawem czy żeby użytkownicy tego systemu jakoś specjalnie się oburzali.Także można. Zasłanianie się "niegromadzeniem jakichkolwiek danych" to po prostu lenistwo. Szczególnie, ze mówimy - przynajmniej na razie - o przypisaniu tych danych nie do konkretnej, fizycznej osoby typu Jan Kowalski, a do ID nawigacji i ewentualnie nicka w systemie. Czyli na dziś to gromadzone byłyby dane nie o osobach, a o telefonach :) poza tym, tak z czystej perspektywy kogoś, kto się sieciami komputerowymi zajmuje - nawet jeżeli obecnie gromadzone dane nie noszą w sobie bezpośrednio (np. w postaci numeru ID) śladów użytkownika to nie oznacza, że nie da się ich z osoba połączyć. Zostają przecież logi u operatora sieci i (tak sądzę) w samej siedzibie NE. Jak ktos bardzo by chciał, to może i mozolnie - ale dojdzie nie tylko do tego z którego telefonu dane zostały wysłane ale wręcz do danych osobowych abonenta. I tyle o tym "niegromadzeniu jakichkolwiek danych". Anonimowość w dzisiejszych sieciach nie istnieje :)
maol
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez potworny » czwartek, 11 sie 2011, 14:35

Z tą anonimowością to przesadzacie chyba? Jakiś czas temu jedna z pracownic/pracowników sama/sam się wsypał na forum i wyszło na to, że jednak nie jesteśmy anonimowi. Dobrze pamietam?
potworny

Postprzez roman_tp » czwartek, 11 sie 2011, 18:25

nawiązując do tego, co napisał Qbek porównując NE do AM, chyba znalazłem przyczynę błędnego szacowania czasu dojazdu do celu, biorąc pod uwagę napotkane korki.
pamiętacie naszą akcję, aby wprowadzić profile kierowcy sam. osobowego, ciężarowego i motocyklisty?
może właśnie w tym przypadku CT brał pod uwagę dane zebrane od motocyklistów.... :lol:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Re: KSN czyli AM oczami kilkuletniego użytkownika NE

Postprzez bugibu » środa, 14 wrz 2011, 15:33

Qbek napisał(a):Planowanie trasy:
NE - 1 (szybko i przejrzyście/intuicyjnie)
AM - 0 (droga przez mękę)

Hmm, czy moglbys napisac na czym konkretnie ta droga przez meke polega?
Jako wieloletni uzytkownik AM, od czasu do czasu probujacy czegos innego (NE), mam raczej odwrotne wrazenia.
bugibu

Postprzez Qbek » wtorek, 15 maja 2012, 20:15

Jako, że głównej pacyfikatorki już tu nie ma :lol: , pozwolę sobie zapoznać Was z moim dzisiejszym doświadczeniem.

Trasa Łódź - Katowice
NE - najszybsza
AM - szybka

Z doświadczenia wiem, że NE nie doszacował czasu o jakieś 10-20 minut, więc do Katowic wróciłbym szczęśliwie jakoś przez 20-tą, a tu pech, przyjechałem przed szacowanym czasem przez AM.

Scr000064.jpg
Scr000064.jpg (90.29 KiB) Przeglądane 1092 razy

sshot102.png
sshot102.png (29.35 KiB) Przeglądane 1092 razy

sshot104.png
sshot104.png (26.39 KiB) Przeglądane 1092 razy
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » wtorek, 15 maja 2012, 23:24

Qbek napisał(a):Z doświadczenia wiem, że NE nie doszacował czasu o jakieś 10-20 minut, więc do Katowic wróciłbym szczęśliwie jakoś przez 20-tą, a tu pech, przyjechałem przed szacowanym czasem przez AM.

Nie zgodzę się. Na trasach po których jeżdżę nie stwierdzam niedoszacowania (czy przeszacowania) czasu dojazdu. Oczywiście jeżeli jadę przepisowo.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Qbek » środa, 16 maja 2012, 06:52

ALEX a od kiedy to ETA odnosi się do prędkości dozwolonych na poszczególnych kategoriach dróg? Wyliczane jest przecież z prędkości średnich uzyskiwanych przez kierowców, które nie zawsze są zgodne z prędkościami dozwolonymi. Jak może pamiętasz, długo jeździłem z NE i głównie z powodu słabego radzenia sobie z ETA przeszedłem na AM.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez algi » środa, 16 maja 2012, 06:57

U mnie także czasy się zgadzają - rozbieżności to max 5 minut w przypadku około godzinnej trasy w Warszawie w popołudniowych korkach - czyli coś normalnego bo wszystkich cykli świateł i cwaniaków/kretynów/egoistów kombinujących i powodujących zatory nie przewidzisz...

Ostatnio wracałem ze Słowenii i od granicy Polski do Warszawy czas okazał się bardzo dobrze oszacowany. Wręcz przyjechaliśmy z 2-3 minuty wcześniej - pomimo kawałka jazdy Katowicką gdzie remont ciągnie się kilometrami (nie było tak źle... 90-100 km/h szło do pewnego momentu - gdy zaczął się korek to już miałem komunikat "za 160m skręć w prawo", tak więc uciekłem sobie i dojechałem bardziej lokalnymi pustymi drogami....

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez SoLar » środa, 16 maja 2012, 08:07

@Qbek, jak się jeździ jak Szatan to nie dziwares. A może Kolega korzystał z OLT i taksówki ? :lol:

A tak swoją drogą, jakaś "zła kobieta" była kiedyś na forum ? :o :shock:
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne