Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

KSN czyli AM oczami kilkuletniego użytkownika NE

Re: KSN czyli AM oczami kilkuletniego użytkownika NE

Postprzez SoLar » poniedziałek, 28 maja 2012, 09:37

Wczoraj na trasie podobnej długości przeprowadziłem swój mały anty-test porównawczy pomiędzy NE8 B6 na Leo a AM na Javie (to nie żart, kto zainteresowany poszuka) na Solidzie.

Faktyczny czas dojazdu był poźniejszy o 2 minuty wzgl. ETA KNS, natomiast wcześniejszy o 12 minut wzgl. ETA NE.

Obie nawigacje w trakcie jazdy zmodyfikowały trasy, na takie, które w zamyśle były podobne, chociaż różniły się szczegółami. W Raszynie, jadąc od południa, obie zaproponowały skręt w lewo, przy czym AM krócej chciała jechać przez korek o jakieś 2,5 km. Chociaż aby całkowicie ominąć korek należałoby skręcić nawet 400 metrów wcześniej niż zaproponowała to AM.
Jadąc przez te wszystkie Opacze do Jerozolimskich prowadziły tak samo - NE oczywiście musiał wcześniej przeliczyć. Zabawne było to, że nawigacje różnie głosowo i graficznie podawały dystans do tego samego skrzyżowania w tym samym czasie - nawet o 200 metrów. Acha, sam wjazd na Jerozolimskie zaproponowały mi nie Ryżową ale Żywiecką - co oczywiście zignorowałem bo do świateł dojeżdżałem pierwszy - z resztą ogona specjalnie za mna nie było.
Inaczej aplikacje chciały jechać w okolicach Arkadii: o 22:30 w NE widział korek (czerń+ikona) w miejscu gdzie były 3 auta na krzyż.
SoLar
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE W 200 i

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne