Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Koszty transmisji danych

Re: Koszty transmisji danych

Postprzez Hakari » poniedziałek, 24 sty 2011, 16:51

Właśnie umowę podpisywałem prawie 1,5roku wstecz (Orange) i plan abonamentowy nie posiada żadnych pakietów (jest tylko jeden za 40zł i jest związany bardziej z Orange Free i wykorzystywaniem telefonu jako modemu), z kolei zmiana planu taryfowego kosztuje mnie 100zł... Ale faktycznie jeżeli będzie tutaj 30MB pobranych podczas korzystania z nawigacji to warto pokombinować z innym planem taryfowym nawet jeśli koszt zmiany jest dość wysoki. Ale dziękuje za pomoc, jutro zadzwonię do BOKu i może uda mi się coś ustalić.

Algis widzę, że jesteś w podobnej sytuacji ;)
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez algi » poniedziałek, 24 sty 2011, 19:10

W moim przypadku mam do wyboru pakiety za 5/10/25/50 złotych co daje odpowiednio 5/10/50/100MB - śmiesznie jak na dzisiejsze wielkie tanie pakiety ale mi starcza. Jakby co pobiera później więcej ale nadal z abonamentu "Wszystko i na wszyscy" tak więc zawsze mieszczę się w abonamencie.....
Daję radę i włączam NE kiedy chce bez zastanawiania się co i jak (do tego poczta /www) ...teraz trochę mniej w związku z testami Galaxy S...

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 24 sty 2011, 21:28

Przyznam się że miałem jeszcze niedawno abonament w orange, ale zrezygnowałem jak skończyła mi się umowa i uciekłem do gadu-gadu.
Miałem dość juz płacenia 5 zł za pakiet 5MB, a jak uciekłem to obudzili się i dali darmowe pakiety.
Na twoim miejscu nie brałbym abonamentu tylko przeszedł na prepaid, tam nie trzeba czekać na promocje a jak na rynku pojawi się ciekawa oferta to zawsze mozna uciec i to z numerem, ja tak zrobilem.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Seavolv » wtorek, 25 sty 2011, 08:55

mentos11 napisał(a):Przyznam się że miałem jeszcze niedawno abonament w orange, ale zrezygnowałem jak skończyła mi się umowa i uciekłem do gadu-gadu.
Miałem dość juz płacenia 5 zł za pakiet 5MB, a jak uciekłem to obudzili się i dali darmowe pakiety.
Na twoim miejscu nie brałbym abonamentu tylko przeszedł na prepaid, tam nie trzeba czekać na promocje a jak na rynku pojawi się ciekawa oferta to zawsze mozna uciec i to z numerem, ja tak zrobilem.

No co ty opowiadasz że prepaid jest lepszy od abonamentu? Chyba tylko pod względem tego że możemy zrezygnować kiedy chcemy beż żadnych kosztów, ale nie daje nic poza tym. W żadnym prepaid nie możesz też liczyć na promocje, ja obecnie mam dwa telefony na abonament (ok60zł) w Play i mam 540min do wszystkich i ok 44600min do sieci Play za darmo na miesiąc (te dwa telefony mogę wykorzystać jako Walkie Talkie 24h), do tego dwa pakiety internetowe 100MB za 5zł i 100MB za 10zł i to spokojnie mi wystarcza, a z tego co zauważyłem nawigacja pobiera praktycznie znikome ilości danych więc na pocztę, strony spokojnie starczy.
Seavolv

Telefon: Spica i5700

Postprzez mentos11 » wtorek, 25 sty 2011, 12:25

Jest lepszy bo jest tańszy :!:
Ja za ostatnie cztery miesiące zapłaciłem 60zł w tym miałem na każdy miesiąc pakiet 100MB i jeszcze mam 2zł na koncie :D
ATy ile zapłaciłeś za te 4 miesiące :?: ha :roll:
mentos11

Postprzez liderc4 » wtorek, 25 sty 2011, 13:23

mentos11 napisał(a):Przyznam się że miałem jeszcze niedawno abonament w orange, ale zrezygnowałem jak skończyła mi się umowa i uciekłem do gadu-gadu.

Wszystko raczej zależy od abonamentu.
Mi właśnie dali w orange na przedłużenie umowy samego pakietu 500 Mb gratis. Abonament mam 89 zł
Bo nie prędkość zabija tylko jej gwałtowna utrata
Obrazek
liderc4

Telefon: Samsung Wave S8500

Postprzez Seavolv » wtorek, 25 sty 2011, 14:06

mentos11 napisał(a):Jest lepszy bo jest tańszy :!:
Ja za ostatnie cztery miesiące zapłaciłem 60zł w tym miałem na każdy miesiąc pakiet 100MB i jeszcze mam 2zł na koncie :D
ATy ile zapłaciłeś za te 4 miesiące :?: ha :roll:

No wiesz jak się ma komórkę do pokazywania a nie do dzwonienia to i może się płaci 60zł na 4 miesiące mi nie wystarcza te 540 darmowych minut w miesiącu, do tego jeszcze dzwonię na Play, więc jestem ciekaw czy by mi wyszło do płacenia w tym prepaid? ha :D
Mam telefon na prepaid w orange to też mogę powiedzieć że mnie wyszło 20zł czy tam ile na rok
Seavolv

Telefon: Spica i5700

Postprzez mentos11 » wtorek, 25 sty 2011, 14:46

No i wydało sie że mam telefon dla szpanu :lol:
hym :roll: to może rzeczywiście zrezygnuje z prepaid to wtedy wyjdę na zero :D
A nie mogę bo NE nie bedzie działał :?

A tak na poważnie to każdy ma swoje potrzeby, ja nie jestem gadułą wolę pisać i czytać ;)
mentos11

Postprzez KasiaD » wtorek, 25 sty 2011, 17:50

Panowie, tak szczerze, to możecie się tak spierać bez końca ;)... Wybór abonamentu, czy karty prepaid, moim skromnym zdaniem, zależy od tego do czego faktycznie częściej telefonu się używa, czy do smsów, czy do gadania. Ja osobiście lubię swój abonament :).

Trafiła mi się fajna promocja w Orange, bo tym razem nie zmieniałam telefonu (jakoś nie mogłam się zdecydować ;P). Jak to kobieta lubię dużo gadać :lol:, więc abonament bardziej mi odpowiada. Smsy mam wymieniane na minuty i kwota za nie pobierana jest z dostępnych darmowych minut. A poza tym nie muszę się przejmować doładowaniami ;).
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez roman_tp » wtorek, 25 sty 2011, 18:00

to firma nie wyposażyła Cię w firmowy telefon? :o

teraz rozumiem podwaliny podwyżek abonamentów ;)
roman_tp

Telefon: CAT B15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne