Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Koszty transmisji danych

Re: Koszty transmisji danych

Postprzez KasiaD » wtorek, 25 sty 2011, 18:05

Romanie drogi... już naprawdę nie masz się czego czepiać, a tak dobrze Tobie z oczu patrzy ;P :lol:

Mówię oczywiście o swoim prywatnym telefonie...
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez algi » wtorek, 25 sty 2011, 19:38

Są pewne sytuacje gdy Prepaid wychodzi taniej - sam miałem TakTaka ileś lat bo nie było sensownego abonamentu - koszt za minutę był niższy w TT a przychodzące doładowywały mi konto. Ale wtedy mało dzwoniłem. Ogólnie najpierw miałem abonament kilka lat, potem TT, teraz znowu abonament i to w innej sieci.. tak więc nie ma się co spierać - ja biorę abo na dane, moja dziewczyna na ploty ;-)
Znajomi znowu PLAYa i im się doładowuje z przychodzących.... co kto lubi..

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Hakari » środa, 26 sty 2011, 14:38

Dzięki za porady, plan już zmieniłem i mam 200MB miesięcznie (plus dość liczne pakiety do wyboru) dla Naviexperta powinno spokojnie wystarczyć i jeszcze zostać na odbieranie poczty oraz komunikator od czasu do czasu ;). Na pewno jeśli wezmę abonament za rok to w wersji bez telefonu na maksymalnie 12m-cy...
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez Radut » środa, 26 sty 2011, 22:04

Hakari napisał(a):A czy w miarę opłacalne jest korzystania bez wykupionych pakietów transmisji danych? W orange mam dość stary plan taryfowy i niestety nie mam praktycznie żadnych możliwości jeśli chodzi o jakiekolwiek pakiety transmisji danych... Z góry dziękuje za pomoc, nawigacja byłaby używana 4-5 razy w tygodniu, trasy od 40 do 80km

A to można samemu sprawdzić czy opłacalne, wyznacz sobie przykładową trasę o średniej długości i zobacz ile danych zostało pobranych w sesji. Myślę że jednak pobierane ilości będą minimalne, rzędu kilkudziesięciu (może 30-40) kB za jedną taką trasę (o ile nie będziesz powtórnie przeliczał). Jeśli trasa Ustrzyki Dolne --> Świnoujście pobiera 260 kB danych, to ile może pobrać na trasie 40-80 km? Jakieś śmiesznie małe ilości :) Myślę że w ciągu miesiąca zużyłbyś około 5MB danych, a nie 30MB jak tu ktoś sugerował :)
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez intimo » czwartek, 27 sty 2011, 00:22

hmmm

W ciągu miesiąca zużywam około 20 - 30MB przy około 2500 - 4000km. Często trasy przeliczam, wyznaczam inne, układam w domu optymalne.
Używam mBank Mobile. Pakiet Internet za FREE gdzie mam 20MB za darmo co miesiąc z rozliczaniem 1kB nie starcza już, bo i poczta i inne programy z sieci korzystające.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Hakari » środa, 2 lut 2011, 11:39

Radut napisał(a):A to można samemu sprawdzić czy opłacalne, wyznacz sobie przykładową trasę o średniej długości i zobacz ile danych zostało pobranych w sesji. Myślę że jednak pobierane ilości będą minimalne, rzędu kilkudziesięciu (może 30-40) kB za jedną taką trasę (o ile nie będziesz powtórnie przeliczał). Jeśli trasa Ustrzyki Dolne --> Świnoujście pobiera 260 kB danych, to ile może pobrać na trasie 40-80 km? Jakieś śmiesznie małe ilości :) Myślę że w ciągu miesiąca zużyłbyś około 5MB danych, a nie 30MB jak tu ktoś sugerował :)

Pod koniec miesiąca zdam relacje, mam 200MB i zaczynam również doceniać możliwość odbierania poczty w praktycznie dowolnym miejscu czy przeglądanie stron internetowych w wolnym czasie, do tego nawigacja praktycznie bez ograniczeń (nawet pesymistyczna wersja 30MB to około 15% całego pakietu) :)
Hakari

Postprzez grabadan » czwartek, 17 mar 2011, 11:29

Witam forumowiczów. Zamierzam kupić telefon w Erze i zastanawiam się czy jest sens korzystania z nawigacji NaviEkspert za pośrednictwem Ery, czy lepiej zakupić dokupić nawigację samodzielnie? Przyznam szczerze , że szukałem informacji w sieci. Spotkałem się z informacją, że u różnych operatorów są wolniejsze aktualizacje i nienajnowsze wersje samej nawigacji. Czy ktoś z Was ma nawigację w Erze? Co będzie dla mnie korzystniejsze? Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.
grabadan

NaviExpert w Erze

Postprzez vtec_z » czwartek, 17 mar 2011, 12:40

Według informacji na stronie Ery koszty użytkowania NaviExperta i dostępu do internetu kształtują się następująco:
1. za dostęp do NaviExperta w wersji Ery - 9,08zł / miesiąc (uwaga: pierwszych 7 dni można mieć za darmo w ramach próby) http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslug ... xpert/cena
2. za dostęp do internetu (w tym przesył danych NaviExperta) trzeba zapłacić od 9,08 zł za pakiet blueconnect 9 na 6 (100MB) miesięcy do 18,14 zł za pakiet blueconnect 18 (300MB) http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... _telefonie
Uwaga: z tego co zobaczyłem pakiety internetowe są wkalkulowane w ceny abonamentów: http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... _na_zawsze

Jeżeli kupujesz NaviExperta w wersji producenta to zapłacisz od 30 zł za pakiet 10 dni (każdy dzień wykorzystywany niezależnie), poprzez 24 zł za dostęp miesięczny do 99zł za dostęp roczny https://pay.naviexpert.com/order/
Do tego trzeba doliczyć zakup dostępu do internetu (tak jak w punkcie 2 powyżej).

Co z tego wynika? Koszty transmisji w obu przypadkach są takie same i nie wpływają na wybór wersji. Jeżeli planujesz użytkować NE w niektórych miesiącach to bardziej opłacalna jest oferta Ery (9,08 w Erze - 24,00 w NE), ale musisz pamiętać o rezygnowaniu z usługi w tych miesiącach, gdy jej nie będziesz używał. Warto też zwrócić uwagę na pakiet dostępów 24h oferowany przez NE jeśli będziesz korzystał z nawigacji najwyżej 3 dni w miesiącu (będzie kosztował 9 zł na miesiąc). Jeżeli chcesz nawigować intensywnie przez cały rok to wersja producenta wychodzi taniej (9,08 x 12 = 108,96 w Erze - 99,00 w NE).

W opisie na stronie Ery nie znalazłem informacji o dostępie do nawigacji dla Europy, którą oferuje NE. Jeżeli zechcesz używać nawigacji poza Polską to tylko wersja NE, ale można ją sobie doinstalować niezależnie od wersji Ery (ja w swoim telefonie mam wersję Orange i oryginalną NE i używam ich przemiennie). Niestety transmisja danych w tym przypadku będzie według stawek roamingowych.

Co do aktualizacji wersji - nie śledziłem tempa zmian wersji w aplikacjach oferowanych przez operatorów (brandowanych), ale sądzę, że pojawiają się później niż wersje producenta. Jeżeli zależy Ci zatem na posiadaniu programu zawsze w najnowszej wersji to tylko NE.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez grabadan » piątek, 18 mar 2011, 10:15

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :D
grabadan

Postprzez Hakari » piątek, 18 mar 2011, 11:10

Jeżeli zdecydujesz się na wersję "czystą" NaviExpert, a nie od operatora to polecam do końca miesiąca zagrać sobie w grę http://apps.facebook.com/dzoana_app/?re ... ks&count=0 na profilu NaviExpert, za jej ukończenie otrzymasz tygodniowy abonament + punkty partnerskie (20zł zniżki na dowolny abonament) ;)
Hakari

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne