Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jak zgłaszać błędy na mapach?

Re: Jak zgłaszać błędy na mapach?

Postprzez roman_tp » poniedziałek, 27 gru 2010, 19:34

Hunter-sw napisał(a):Mimo moich usilnych prób przypomnienia sobie lokalizacji nieszczęsnego ronda niestety nie udało mi się go ponownie namierzyć :( Ggyby mi się to udało, to bym zgłosil do poprawki :roll:

w chaosie przenoszenia wątków do jakżeby się wydawało, do odpowiednich wątków zniknęła moja podpowiedź.
masz na myśli nowo powstałe rondo na skrzyżowaniu czterech ulic: malwowa [poznań], złotowska [poznań], skórzewska [poznań], poznańska [skórzewo].
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF ... 9&t=h&z=18

do moderatorów.
odwalacie nie małą robotę, pilnujecie porządku - szacunek.
uważajcie tylko z przenoszeniem pojedynczych postów, aby po przeniesieniu nadal można było się doczytać co autorzy mieli na myśli i nie wpłynęło zbytnio na zawartość.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez Hunter-sw » poniedziałek, 27 gru 2010, 20:50

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:00 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez roman_tp » poniedziałek, 27 gru 2010, 21:19

Hunter-sw napisał(a):A cytujesz mój post o rondzie gdzieś dalej... tzn. bliżej Kalisza

a to przepraszam za nieporozumienie - wcześniej jednak chodziło o poznań?

jadąc w stronę kalisza [DK 11, DK 12], nowe ronda powstały na wlocie do pleszewa, przy odbiciu na bytom [DK 11]
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF ... 7&t=h&z=16
oraz na pierwszych światłach w samym kaliszu, przy obwodnicy kaliskiej [DK 12, DK 25]
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF ... 9&t=h&z=17
roman_tp

Postprzez Hunter-sw » poniedziałek, 27 gru 2010, 21:54

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:00 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Re: Luźna gadka

Postprzez intimo » wtorek, 28 gru 2010, 00:31

vtec_z napisał(a):
intimo napisał(a):Najprostsza rzecz o której była mowa.

Czy taka najprostsza? Spróbujmy się przyjrzeć: (...)

Stworzenie takiego systemu jest całkiem proste. To tylko kwestia kasy, jak zawsze :). Gdy NE będzie miało odpowiednie zaplecze (informatycy, sprzęt, itp.) zrobi to bez problemu. Wtedy zgłaszanie błędów na mapie, czy w nawigowaniu będzie dziecinnie proste, wystarczy kliknąć, (zapiszą się potrzebne informacje screen, współrzędne) potem "opowiedzieć" lub nie o błędzie i wysłać teraz (gsm) lub potem w domu gdzie będziesz miał dostęp do wifi, no chyba że już całkiem kasy szkoda to zgrasz pkiki na dysk i wyślesz w mailu.

Powedz, czy dla Ciebie nie było by to łatwiejsze, Jedziesz, widzisz rondo, brak komunikatu głosowego o rondzie, klik, potem mówisz brak komunikatu głosowego że to rondo, wyślij i jedziesz dalej. To samo przy innych okazjach, brak ronda, zła kierunkowość.

Niech programiści się martwią jak to zrobić :D
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Kamil NE » wtorek, 28 gru 2010, 11:17

Formuła zgłoszeń błędów na mapie z pewnością ulegnie poprawie. Niestety z oczywistych względów nie mogę na forum wszystkiego powiedzieć, ale Wasze opinie są bardzo ciekawe i przydatne.

Już po trzech stronach wątku można łatwo wyciągnąć pewne wnioski. Widzę dwa podstawowe problemy, których rozwiązanie zdecydowanie usprawni całą procedurę. Myślę, że podjęta przez nas działania, właśnie w tym kierunku zmierzają.

Dyskusję warto kontynuować, efekty będą na pewno.

P.S. osobiście uważam, że wysyłanie informacji przez telefon może się nie sprawdzić, ze względu na koszty. Trudno obarczać użytkowników dodatkowymi kosztami, ze względu na ich aktywność i chęć lepszego funkcjonowania nawigacji.
Narzędzie musi być proste i całkowicie darmowe. To takie moje osobiste zdanie w dyskusji.
Kamil NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez ALEX » wtorek, 28 gru 2010, 11:26

kzmijewski napisał(a):P.S. osobiście uważam, że wysyłanie informacji przez telefon może się nie sprawdzić, ze względu na koszty. Trudno obarczać użytkowników dodatkowymi kosztami, ze względu na ich aktywność i chęć lepszego funkcjonowania nawigacji.

Chyba nie do końca masz rację. Wszystko zależy od pakietu internetowego jaki posiada użytkownik...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez ALEX » wtorek, 28 gru 2010, 11:28

Właśnie wymyśliłem sobie, że w przypadku zjechania z trasy program mógłby zapamiętywać sytuację i proponować dokonanie zgłoszenia (tyle, że nie wiem jeszcze jakiego <- bo jak pisał Kamil to tajemnica).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez roman_tp » wtorek, 28 gru 2010, 12:17

kzmijewski napisał(a):osobiście uważam, że wysyłanie informacji przez telefon może się nie sprawdzić, ze względu na koszty. Trudno obarczać użytkowników dodatkowymi kosztami, ze względu na ich aktywność i chęć lepszego funkcjonowania nawigacji.
Narzędzie musi być proste i całkowicie darmowe. To takie moje osobiste zdanie w dyskusji.

jeśli zwykły użytkownik podchodzi do sprawy tak jak piszesz, to trzeba również założyć, że wszyscy mają wyłączone wysyłanie danych CT - przecież, to są dodatkowe koszty 8-)
roman_tp

Postprzez vtec_z » wtorek, 28 gru 2010, 12:28

kzmijewski napisał(a):Formuła zgłoszeń błędów na mapie z pewnością ulegnie poprawie. Niestety z oczywistych względów nie mogę na forum wszystkiego powiedzieć, ale Wasze opinie są bardzo ciekawe i przydatne.
Już po trzech stronach wątku można łatwo wyciągnąć pewne wnioski. Widzę dwa podstawowe problemy, których rozwiązanie zdecydowanie usprawni całą procedurę. Myślę, że podjęta przez nas działania, właśnie w tym kierunku zmierzają.
Dyskusję warto kontynuować, efekty będą na pewno.

Dziękuje Kamilu za Twój głos w dyskusji - bardzo na to liczyłem. Szczególnie ucieszyła mnie wiadomość, że nasze głosy mogą przyczynić się do poprawienia systemu zgłoszeń i że takie prace zespól NE podejmuje.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010