Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jak zgłaszać błędy na mapach?

Re: Jak zgłaszać błędy na mapach?

Postprzez Kamil NE » wtorek, 28 gru 2010, 12:34

roman_tp napisał(a):
kzmijewski napisał(a):osobiście uważam, że wysyłanie informacji przez telefon może się nie sprawdzić, ze względu na koszty. Trudno obarczać użytkowników dodatkowymi kosztami, ze względu na ich aktywność i chęć lepszego funkcjonowania nawigacji.
Narzędzie musi być proste i całkowicie darmowe. To takie moje osobiste zdanie w dyskusji.

jeśli zwykły użytkownik podchodzi do sprawy tak jak piszesz, to trzeba również założyć, że wszyscy mają wyłączone wysyłanie danych CT - przecież, to są dodatkowe koszty 8-)

Nie porównujemy tych dwóch rzeczy. Dla CT nie widzę alternatywy, natomiast myślę, że w przypadku zgłaszania błędów na mapach możemy znaleźć inne równie dobre rozwiązania.
Kamil NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez roman_tp » wtorek, 28 gru 2010, 12:45

owszem, można - odwołam się do KSN, która ma możliwość "zapisywania śladu".
wystarczyłoby w opcjach włączyć "zapis trasy" czy coś podobnego ze wskazaniem ścieżki zapisu - po dotarciu do.... "komputera" w domu czy pracy, odtworzyć ślad i przesłać do NE z opisem.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: CAT B15

Postprzez mentos11 » wtorek, 28 gru 2010, 13:48

To ja też dorzucę trzy grosze.
Przydała by się opcja pauza, o której już na tym forum pisaliśmy w związku z postojem na trasie, a następnie opcja zrzutu ekranu z geotagowaniem.
Zdjęcie byłoby zapisywane na karcie pamięci, po powrocie do domu można sobie w spokoju obejrzeć fotkę i albo wysłać emailem z opisem błędu lub przez stronę NE.
Na smartfonach napewno jest to możliwe, pytanie czy na telefonach z javą też tak się da?
Na Andku mogę, jeśli chcę, od razu wysłać emailem ze zdjęciem i opisem.
Mogę też zrobić zrzut ekranu ale muszę odpalić aplikację do zrzutów, co trochę trawa, lub jeździć z odpaloną i czekać na błędy NE :lol:
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » wtorek, 28 gru 2010, 14:36

roman_tp napisał(a):owszem, można - odwołam się do KSN, która ma możliwość "zapisywania śladu".
wystarczyłoby w opcjach włączyć "zapis trasy" czy coś podobnego ze wskazaniem ścieżki zapisu - po dotarciu do.... "komputera" w domu czy pracy, odtworzyć ślad i przesłać do NE z opisem.

Zapis śladu to zdecydowanie za mało. Mam na stałe w samochodzie rejestrator GPS tylko jak mam potem stwierdzić gdzie zaczynał się i kończył remont? Albo gdzie pojechałem objazdem czy nie mogłem skręcić? W logu wszystko wygląda tak samo...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez roman_tp » wtorek, 28 gru 2010, 15:05

można pomyśleć, o naniesieniu zapisanego śladu na wyznaczoną trasę.
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez ALEX » wtorek, 28 gru 2010, 15:14

Obawiam się, że jedynym sposobem jest reakcja w momencie stwierdzenia błędu (i to łącznie z komentarzem). Wyjątkiem są sytuacje gdy doskonale znam drogę - wtedy mogę to zrobić w domu z pamięci. Jednak będąc gdzieś pierwszy raz - nie ma takiej możliwości.
Gdy oznaczałem punkty na trasie (rejestratorem) to po przyjeździe do domu i kilkunastu oznaczonych miejscach nie zawsze pamiętałem o co mi chodziło...
A powiązanie zgłoszenia z trasą w pewien sposób proponowałem już bardzo dawno temu (2 - i rodzaj zgłoszenia: manewr niemożliwy; również proponowałem przesyłanie mailem mapek).
ALEX

Postprzez Hunter-sw » wtorek, 28 gru 2010, 17:04

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:01 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez ALEX » środa, 29 gru 2010, 12:03

A może powinna powstać oddzielna aplikacja do zgłaszania błędów? Ciężko mi powiedzieć ale po ilości błędów na mapach sądzę, że zgłoszeń dokonuje jedynie garstka pasjonatów, więc może nie ma sensu wbudowywać takiej funkcjonalności do programu?
No więc - jak powinien wyglądać taki program?
Czy nie wystarczy możliwość dokonania geotagowanej notatki głosowej? Może są takie programy gotowe?
ALEX

Postprzez PiT3R » środa, 29 gru 2010, 12:26

Ciekawy pomysł, reporter NE :)
Dzięki dostępowi bezpośrednio z aplikacji do takiego narzędzia jest szansa, że grono zgłaszających się powiększy. Mnie wystarczyłoby prześledzenie moich poczynań w NE na stronie www i wówczas zgłoszenie zmian w serwisie internetowym. Nic to nie będzie kosztowało użytkowników poza czasem jaki trzeba będzie poświęcić, ale sam udział w rozwoju i budowanie w ten sposób społeczności może dawać w zamian niezłą frajdę (pod warunkiem, że będzie to na prawdę działać). Choć można pokusić się o kilka dróg zgłoszeń i każdy wybierze co mu pasuje.
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez Hunter-sw » środa, 29 gru 2010, 14:37

.....
Hunter-sw

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum 2010