Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez krzyszt_off_74 » piątek, 10 lip 2009, 18:58

potworny napisał(a):1) Mam nadzieję, że w 5.0 zniknie to "prześliczne" niebo nad mapką

To jest wg. mnie największa pomyłka jaka mogła się pojawić. W SE K850i mam przez to przefajne niebo stracone dobre 0,5cm wyświetlacza. Ktoś chyba zapomniał, że nie mamy ekranów po 4". Jeśli iść tą przemodną i gadźeciarską drogą , to może od dołu trawkę posiać , a w lasach grzyby na poboczach dróg ?
Pozatym głównie bym oczekiwał:
1. zwiększenie możliwości zgłaszania utrudnień podczas nawigacji, oraz w trybie przeglądania mapy. W ostatniej wersji zgłaszanie remontów wprost z aplikacji w telefonie nie dawała rezultatu. Dopiero po interwencji i zgłoszeniu poprzez formularz na stronie NE dało rezultat.
2. Zachęcanie i motywowanie użytkowników, aby ochoczo zgłaszali wszelkie utrudnienia i błędy na mapach. Ja w Starogardzie Gdańskim, gdzie mieszkam znalazłem ich dość dużo. Na początku zgłaszałem od razu wszystko co wychwyciłem, ale przyznam, że teraz nie zawsze mi się chce od razu wchodzić na stronę i wypełniać formularz.
3. Zmiana ikon POI. Teraz wszystkie są na jedno kopyto i trzeba się dokładniej przyjrzeć aby dojrzeć jaką mamy ikonkę. (myslę tu głownie o lasach, jeziorach itp.) Ale ogólnie ikony POI bym bardziej pokolorował, aby jednym spojrzeniem rozpoznać co mamy widoczne na mapie.
4. Kiedyś było na stronie NE w formularzu możliwe zgłaszania punktów POI. Nie wiem dlaczego, ale możliwość ta zniknęła. Obecnie wg. mnie baza POI jest bardzo uboga i fajnie byłoby gdyby użytkownicy mogli pozgłaszać ważne i ciekawe miejsca.
5. A jak dostanę jeszcze możliwość wyłączenia, lub pomniejszenia strzałki informującej o kierunku kolejnego manewru, to już w ogóle będzie super. W ogóle chciałbym mieć możliwość większego zarządzania tym co mi się pojawia na ekranie podczas nawigacji i w jakim rozmiarze. Obecnie mam za dużo dodatkowych bajerów , które mi nie są potrzebne, a tylko zasłaniaja mi mapę i układ trasy.
6. Aktualności ze strony NE. Trzeba codziennie wchodzić na stronę aby być na bieżąco, co nowego dzieje się w naszym systemie nawigacyjnym. Więc chciałbym aby wprowadzono kanały RSS, oraz w samym telefonie kiedy włączam aplikację żeby wyskakiwał mi nowy news który się pojawił w dziale aktualności. W tamtym roku zrobiono nam w ten sposób żarcik na prima aprillis, że policja zakazała informowania o fotoradarach. Taka wiadomość pojawia się też gdy abonament dobiega końca. Więc proszę o informowanie o nowych wpisach w aktualnościach. Newstseller przychodzi na maila dość rzadko.
krzyszt_off_74
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez mindzik » piątek, 10 lip 2009, 21:09

potworny napisał(a):Zapomniałem o jeszcze kilku istotnych kwestiach...
2) Nazwa ulicy nie będzie przysłaniana przez koordynaty

Ten probleem występuje chyba tylko w SE bo w Nokii nie ma takiego problemu, albo zależne to jest od wyświetlacza, bo na 240x320 tego nie ma.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez wolski zbigniew » piątek, 10 lip 2009, 22:18

NE używałem przed rokiem, największą zmorą był dla mnie natarczywy głos lektorki nakazujący po wielokroć wykonać jakiś manewr. Gdyby można stopniować intensywność komunikatów?
W jakiejś nawigacji (nie pamiętam jakiej)bardzo dobrym rozwiązaniem informacji o fotoradarach był był dyskretny dźwięk (gong) gdyby jeszcze można regulować w jakiej odległości przed przeszkodą ma się pojawiać.
wolski zbigniew

Postprzez jomamoto » piątek, 10 lip 2009, 23:04

Moje propozycje rozwoju
1) Uwzględnianie charakterystyki kierowcy i wyznaczanie innych tras dla kierowców niedzielnych dla których 40 km/h wystarcza i dla zawodowych handlowców, którzy się wciąż spieszą i gnają ile Bozia dała (czyli mnie ;) ).
2) mniejsza gadatliwość.
3) zamiast lekko w lewo info "skręć w drogę 834 kierunek Konin" lub " kieruj się na Żoliborz"
3a) Zapamiętywanie pozycji i kierunku samochodu przy zatrzymaniu szczególnie jeśli jesteśmy np na zamkniętym osiedlu lub w hurtowni to początek nowej trasy jest często mylący.
4) brak przeliczania przy stacjach benzynowych. Jednoprzyciskowe kierowanie do najbliższej stacji z możliwością preferencji np Shella lub orlenu (dla posiadaczy kart); to samo przy zjeździe na posiłek (szukanie najbliższego McDonalda ;) )
5) trasa alternatywna, żeby mnie zawracała na moich skrótach; wykorzystywanie moich skrótów przynajmniej dla mnie, a może i dla wszystkich.
6) lepsze wyznaczanie czasu wg charakterystyki kierowcy
6a) Wykorzystanie akcelerometru przy zaniku sygnału w tunelu lub w podziemnych piętrowych garażach jak warszawska Arkadia
7) trasa komiwojażera przez 3 czy 4 punkty z postojami u klienta
8) zapis śladu na serwerze, do pobrania przez internet; możliwość zarządzania flotą i sprawdzenia czy handlowiec jest u klienta czy kochanki ;)
9) Info o mijanych atrakcjach turystycznych, np. pomnik Kopernika itp.; możliwość doprowadzenia do nich

... Informacje o pogodzie i wypadkach oraz wice dla rozluźnienia 8:)
--- zamiast opłaty przerywanie reklamami klubów GoGo itp.

Tak to mają tylko w Erze ;)
Ostatnio edytowano piątek, 10 lip 2009, 23:23 przez jomamoto, łącznie edytowano 1 raz
jomamoto

Postprzez konrad » piątek, 10 lip 2009, 23:13

mindzik napisał(a):
potworny napisał(a):Zapomniałem o jeszcze kilku istotnych kwestiach...
2) Nazwa ulicy nie będzie przysłaniana przez koordynaty

Ten probleem występuje chyba tylko w SE bo w Nokii nie ma takiego problemu, albo zależne to jest od wyświetlacza, bo na 240x320 tego nie ma.

Ja galopuję na SE W910i i stwierdzam że nie ma takiego problemu. Wszystko wyświetla się OK, jedyne zastrzeżenia do SE to jakość dźwięku, ale być może jest to wina głośnika telefonu, wcześniej jeździłem na nokii 3110 i dźwięk był OK, ale aplikacja czasami "zawieszała" telefon
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez oho » piątek, 10 lip 2009, 23:23

wolski zbigniew napisał(a):NE używałem przed rokiem, największą zmorą był dla mnie natarczywy głos lektorki nakazujący po wielokroć wykonać jakiś manewr. Gdyby można stopniować intensywność komunikatów?
W jakiejś nawigacji (nie pamiętam jakiej)bardzo dobrym rozwiązaniem informacji o fotoradarach był był dyskretny dźwięk (gong) gdyby jeszcze można regulować w jakiej odległości przed przeszkodą ma się pojawiać.

Ależ w NE masz możliwość ustawienia tych parametrów komunikatów głosowych! Sam decydujesz w jakiej odległości od manewru pojawi się komunikat.
oho
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Microsoft Lumia 640 dualsim

Postprzez jomamoto » piątek, 10 lip 2009, 23:25

Ach i jeszcze możliwość odczytu ID z zainstalowanego programu bo go nigdy nie pamiętam.
jomamoto

Postprzez Marian » piątek, 10 lip 2009, 23:57

"Moje?" :o
jomamoto napisał(a):Moje propozycje rozwoju
1) Uwzględnianie charakterystyki kierowcy i wyznaczanie innych tras dla kierowców niedzielnych dla których 40 km/h wystarcza i dla zawodowych handlowców, którzy się wciąż spieszą i gnają ile Bozia dała (czyli mnie ;) ).
.
3) zamiast lekko w lewo info "skręć w drogę 834 kierunek Konin" lub " kieruj się na Żoliborz"
6) lepsze wyznaczanie czasu wg charakterystyki kierowcy
Tak to mają tylko w Erze ;)

ad 1), 6)
kasia76, Czerwiec 16, 2009, 11:16:33 napisał(a):...Dobry program powinien nie tylko pokazywać prawidłowy czas przejazdu ale nawet różnicować optymalna trasę w zależności od tego, czy ktoś jeździ wolno, przeciętnie lub szybko...

patrz http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic ... msg1016643

ad 3)
kasia76, Maj 12, 2009, 22:00:59 napisał(a):... Idąc tym tropem bardziej "ludzkie" byłoby ostrzeżenie, że za 3 km należy zjechać z drogi nr 1 na 23 lub odbić np. na Kalisz niż to, że za 3 km należy skręcić lekko w prawo.

patrz http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic ... #msg983710

:lol: jomamoto jest aktywnym uczestnikiem pdaclub/forum :oops:
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez jomamoto » sobota, 11 lip 2009, 00:20

Marian napisał(a):"Moje?" :o
:lol: jomamoto jest aktywnym uczestnikiem pdaclub/forum :oops:

Moje w sensie że mi się podobają nie znaczy zaraz że ja wymyśliłem (choć niektóre tak; niekoniecznie pierwszy).
Mam nadzieję że Marian i kasia76 też nie uzurpują sobie tych wiekopomnych odkryć.

Pozdrawiam

P.S. Ach jeszcze jak ustawię omijanie autostrad płatnych, ale wjadę na płatny odcinek to program mógłby się spytać czy zmieniam decyzję czy się tylko zagapiłem.
jomamoto

Postprzez mindzik » sobota, 11 lip 2009, 08:14

jomamoto napisał(a):Ach i jeszcze możliwość odczytu ID z zainstalowanego programu bo go nigdy nie pamiętam.

w ustawieniach NE można to sprawdzić jakie ID posiadamy
mindzik

Telefon: Nokia N8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne