Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez potworny » sobota, 11 lip 2009, 08:38

jomamoto ma bardzo dobry pomysł, żeby wyświetlać reklamy klubów gogo. Najlepiej na postojach :)
I uważajcie na Mariana, bo jest bardzo uważny :geek:
potworny

Postprzez krzyszt_off_74 » sobota, 11 lip 2009, 13:22

Tak w ogóle to póki co NaviExperta bardzo sobie cenię za prostotę i nieskomplikowane, oraz intuicyjne menu. Nie chciałbym zbyt wielu bajerów które w sumie do nawigacji nie są potrzebne. Przyznam, że dla mnie to nawet widok 3D jest mało potrzebny i wygodny, szczególnie kiedy mapa w tym widoku jest przysłaniana przez strzałkę informującą o kierunku kolejnego manewru. I jeszcze boli mnie w NE funkcja omijania korków. Wolalbym aby możnabyło ją samemu w menu włączać/ wyłączać. Obecnie wybór trasy optymalnej, bądź najszybszej wiąże się Community Traffic. A żeby nie korzystać z tegoż CT jestem zmuszony wybierać inne trasy np. głównymi. Podsumowując , nie chciałbym aby za bardzo komplikowano łatwość obsługi NE dla modnych i niepotrzebnych bajerów. Chciałbym też korzystać z CT wtedy kiedy sam będę tego chciał przy wyborze każdej z rodzajów tras.
krzyszt_off_74
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez Marian » sobota, 11 lip 2009, 13:32

potworny napisał(a):I uważajcie na Mariana, bo jest bardzo uważny :geek:

Zgadza sie. Nie uczyli was, że ściągać nieładnie? :roll: Chyba nie. To w takim razie lepiej jednak uważać. ;)
Ostatnio edytowano sobota, 11 lip 2009, 22:36 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez marekp » sobota, 11 lip 2009, 22:15

Uzywalem Naviexperta od dawna. Byla Europa. Teraz mam wersje Beta na G1 i wyglada ze nie ma. Spojrzalem na strone Naviexpert i tam
jest napisane: Abonament Europa, kraje narciarskie + drogi główne + Polska Premium (10 PP*). Czyli ze nie mam pelnej mapy Europy?
Na pewno byla jak mialem jeszcze Nokie E50. Teraz wyglada ze tylko glowne drogi. Do tego jak pisze jakikolwiek karaj inny niz Polska
to mam komunikat ze zle pole kraj. Ale to moze w werski beta.

MarekP

PS. Wiem ze roaming jest drogi. Ale mozna kupic prepaid lokalnie i uzywac spokojnie Naviexpert za granica tez.
Tyle ze teraz nie mozna :-)
marekp

Postprzez potworny » niedziela, 12 lip 2009, 09:21

marekp napisał(a):Tyle ze teraz nie mozna :-)

Co właściwie masz na myśli?
potworny

Postprzez Qbek » niedziela, 12 lip 2009, 16:16

No to może kilka zmian ode mnie:
- komunikaty o tym, że należy trzymać się lewej, prawej lub środka drogi - zamiast kretyńskich komunikatów "skręć w lewo", pomimo że jedzie się nadal główną
- wprowadzania punktów pośrednich na odbywanej trasie (np. dodanie stacji Shell na tej trasie, a nie wybieranie spośród kilkunastu zaproponowanych, o których nie mam pojęcia czy są na trasie)
- poprawienie wyświetlania 3D, bo w chwili obecnej jest BEZNADZIEJNY i zupełnie nieczytelny. Osobiście jeżdżę tylko i wyłącznie na 2D
- możliwości ustawiania stałych punktów dostępu do internetu
- informacji np:"dojechałeś na miejsce, szukaj punktu docelowego po lewej"
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez potworny » poniedziałek, 13 lip 2009, 18:36

Drodzy pracownicy NE!

Zamieszczam obrazki z problemami na telefonach SonyEricsson

Załącznik Nawigacja.JPG
Problem #3 - NIE, nie chcę chmurek, przesuńcie nazwę ulicy na lewo od ikonki lub zignorujcie ikonkę, domyślę się, co może być pod spodem... Chmurki zabierają miejsce potrzebne na mapę...
Problem #4 - Szkoda miejsca na ten pasek narzędziowy - wolę widzieć mapę

Załącznik Przegladanie.JPG
Problem #1 - Nazwa ulicy zasłania współrzędne... Przesuńcie nazwę ulicy na lewo od ikonki Internetu (to niebieskie kółko)
Problem #2 - Znowu ten pasek - wolę widzieć mapę

Trzymajmy się zasady, że im więcej mapy, tym lepiej. Bo nawigacja robi się ciężka w obcych miastach...
Posiadam SonyEricsson C702.
Załączniki
Nawigacja.JPG
Niedogodności nawigacji
Nawigacja.JPG (201.15 KiB) Przeglądane 5976 razy
Przegladanie.JPG
Problem z przeglądaniem mapy
Przegladanie.JPG (244.07 KiB) Przeglądane 5976 razy
potworny

Postprzez krzyszt_off_74 » poniedziałek, 13 lip 2009, 19:10

potworny... Jesteś mój najlepszy kumpel tutaj. We wszystkich ankietach i formularzach zgłoszeniowych do pracowników NE zawsze walę o to samo co Ty. Chcę maksimum mapy i minimum iinnych bajerów u góry i na dole ekranu. Chmurki, pasek narzędziowy, wyświetlanie nazw ulic , ikonka internetu. To też moje bolączki na SE K850i . Moja żona na Nokia 6210 Navigator to samo. Więc jest już nas trzech. Zróbcie wiecej mapy. Nie mamy ekranów po 4 cale. Pytanie extra. Czym Ty potworny robisz te zrzuty ekranu ze swojego telefonu?
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez potworny » poniedziałek, 13 lip 2009, 19:28

Zrzuty ekranowe robię za pomocą aparatu cyfrowego. Innej możliwości nie znam jak dotąd 8-)
potworny

Postprzez michaan » poniedziałek, 13 lip 2009, 19:34

Moje propozycje zmian:
1.Mozliwość przenoszenie lub kopiowania tzw. "Moich punktów" tak żeby można było np. wysłać koledze z pracy, który jedzie do mojego klienta.
2.Przy układaniu trasy wieloetapowej przez punkty pośrednie niech program pomija centra miast a wybiera drogę najszybszą lub najkorzystniejszą aby dotrzeć do celu końcowego
3. wsparcie dla BlackBerry - wcześniej tak polecany a teraz kicha, tylko przez Orange. A co mają zrobić ci co już maja ten telefon i wykupiony abonament w NE?
michaan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne