Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez mindzik » poniedziałek, 13 lip 2009, 19:41

michaan napisał(a):Moje propozycje zmian:
1.Mozliwość przenoszenie lub kopiowania tzw. "Moich punktów" tak żeby można było np. wysłać koledze z pracy, który jedzie do mojego klienta.
2.Przy układaniu trasy wieloetapowej przez punkty pośrednie niech program pomija centra miast a wybiera drogę najszybszą lub najkorzystniejszą aby dotrzeć do celu końcowego
3. wsparcie dla BlackBerry - wcześniej tak polecany a teraz kicha, tylko przez Orange. A co mają zrobić ci co już maja ten telefon i wykupiony abonament w NE?

Ad.1 i 2 to wersja 5.0 powinna załatwić sprawę, na którą tak czekamy.
Ad. 3 a było Blackberry jak obsługiwany telefon?
mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Postprzez krzyszt_off_74 » poniedziałek, 13 lip 2009, 19:56

potworny napisał(a):Zrzuty ekranowe robię za pomocą aparatu cyfrowego. Innej możliwości nie znam jak dotąd 8-)

To jest robione aparatem? Akurat forum przeglądam przez telefon komórkowy i nie widzę tego w powiększeniu, ale wydawało mi się, że to normalny zrzut. Jak kiedyś miałem Siemens SXG75 z wbudowanym GPS, to miałem do niego taki program na komputerze i po podłączeniu telefonu mogłem normalnie robić zrzuty ekranu z telefonu. Jakość była doskonała. Sądziłem, że i Ty masz jakiś program pod Sony Ericsson.
A wracając do tematu to zapomniałem dodać że mile bym widział ponumerkowane wszystkie opcje w menu. Nie muszę wtedy posługiwać się joystickiem w telefonie, lecz wszystko robiłbym za pomocą skrótów z klawiatury. Obecnie wszystko trzeba mieć w głowie, która opcja w menu na ktorej jest pozycji. Normalnie np. Używam po kolei joystickiem: nawiguj > inne opcje > widok trasy > ostatnio używana . A ze skrótów to leci krótko: nawiguj > 4 > 6 > 1. Tak więc chciałbym mieć każdą opcję w menu oznaczone odpowiednim numerkiem, po to aby nie mieć tych numerków w glowie. To samo dotyczy opcji gdy wciśnie się 2 w trakcjie nawigacji. Zgłoszenie fotoradaru, czy czegoś tam też puknąłbym na szybko z klawiszy a nie klepac po kolei tym joystickiem. Prawda że proste? Absurdalnie proste. :)
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez darkmind » poniedziałek, 13 lip 2009, 21:22

krzyszt_off_74 napisał(a):To samo dotyczy opcji gdy wciśnie się 2 w trakcjie nawigacji. Zgłoszenie fotoradaru, czy czegoś tam też puknąłbym na szybko z klawiszy a nie klepac po kolei tym joystickiem. Prawda że proste? Absurdalnie proste. :)

Hmmm. Dziwne, bo u mnie dziala. Wciskam 2 a potem 1 (albo 2 jezeli fotoradar "patrzy" w przeciwna strone) - SE C702.
darkmind

Telefon: Samsung I5700

Postprzez mindzik » poniedziałek, 13 lip 2009, 21:28

W Nokii N82 skróty klawiaturowe też działają.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez rafwawa » poniedziałek, 13 lip 2009, 21:58

darkmind napisał(a):
krzyszt_off_74 napisał(a):To samo dotyczy opcji gdy wciśnie się 2 w trakcjie nawigacji. Zgłoszenie fotoradaru, czy czegoś tam też puknąłbym na szybko z klawiszy a nie klepac po kolei tym joystickiem. Prawda że proste? Absurdalnie proste. :)

Hmmm. Dziwne, bo u mnie dziala. Wciskam 2 a potem 1 (albo 2 jezeli fotoradar "patrzy" w przeciwna strone) - SE C702.

Fotoradar raz jest skierowany w jedną stronę a innym razem w drugą. Policja ma możliwość zmiany ustawienia kierunku robionych zdjęć.
Więc zgłaszanie że w tym miejscu nie ma fotoradaru jest błędne. Bo jak będziesz jechał tą trasą za miesiąc może już być zaczajony na Ciebie :)
rafwawa

Telefon: LG GT505

Postprzez darkmind » poniedziałek, 13 lip 2009, 22:15

rafwawa napisał(a):Fotoradar raz jest skierowany w jedną stronę a innym razem w drugą. Policja ma możliwość zmiany ustawienia kierunku robionych zdjęć.
Więc zgłaszanie że w tym miejscu nie ma fotoradaru jest błędne. Bo jak będziesz jechał tą trasą za miesiąc może już być zaczajony na Ciebie :)

Owszem, zdaje sobie z tego sprawe. Jednakze np. na DK79 w okolicy Zabierzowa sa trzy fotoradary (jeden zwrocony przeciwnie do pozostalych), które sie nie ruszaja, a pojawiaja w NE jako "dwustronne" ;)
Zauwazylem tez (chyba na DK4 gdzies kolo Tarnowa), ze taki obracany fotoradar jest w NE oznaczony jako "mozliwy fotoradar".
darkmind

Postprzez michaan » wtorek, 14 lip 2009, 07:25

mindzik napisał(a):
michaan napisał(a):Moje propozycje zmian:
1.Mozliwość przenoszenie lub kopiowania tzw. "Moich punktów" tak żeby można było np. wysłać koledze z pracy, który jedzie do mojego klienta.
2.Przy układaniu trasy wieloetapowej przez punkty pośrednie niech program pomija centra miast a wybiera drogę najszybszą lub najkorzystniejszą aby dotrzeć do celu końcowego
3. wsparcie dla BlackBerry - wcześniej tak polecany a teraz kicha, tylko przez Orange. A co mają zrobić ci co już maja ten telefon i wykupiony abonament w NE?

Ad.1 i 2 to wersja 5.0 powinna załatwić sprawę, na którą tak czekamy.
Ad. 3 a było Blackberry jak obsługiwany telefon?

Dzięki za informację -widzę że będę musiał zmienić telefon.
BlackBerry był nawet jako telefon szczególnie rekomendowany - model 8800, 8820 i chyba bold. Obecnie wyłączność na softa dla BB ma Orange.Ja po zakupie BB na rynku wtórnym, zdobyłem NE wersja 4.1 właśnie od Orange.
michaan

Postprzez krzyszt_off_74 » wtorek, 14 lip 2009, 08:08

darkmind napisał(a): Hmmm. Dziwne, bo u mnie dziala. Wciskam 2 a potem 1 (albo 2 jezeli fotoradar "patrzy" w przeciwna strone) - SE C702.

mindzik napisał(a):W Nokii N82 skróty klawiaturowe też działają.

Troszkę źle mnie zrozumieliście (znaczy się że nie tak jak trzeba to opisałem). U mnie też działają wszystkie skróty. Ale chciałbym tylko żeby przy każdej opcji był odpowiedni numerek, po to żeby nie mieć tego w głowie, lub żeby nie liczyć która opcja , to który klawisz numeryczny. Stali użytkownicy mają pewnie większość używanych przez siebie skrótów w głowie. Ale jak ktoś ma styczniość z NE po raz pierwszy, to już będzie się motał i albo przewijał joystickiem, albo po kolei liczył , którą pozycję zajmuje potrzebna mu opcja. Więc chciałbym tylko aby każda opcja była odpowiednio ponumerowana, aby jednym spojrzeniem wiedzieć , który klawisz numeryczny jej odpowiada.
darkmind napisał(a): (albo 2 jezeli fotoradar "patrzy" w przeciwna strone) - SE C702.

Tak jak wyżej napisano, wiele fotoradarów jest obrotowymi. Dziś patrzy w jedną stronę a za miesiąc w drugą. Pozatym są fotoradary, które strzelają fotki od tyłu i wtedy, to że jest odwrócony też nie gwarantuje że cię nie złapie.
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez darkmind » wtorek, 14 lip 2009, 09:44

krzyszt_off_74 napisał(a):
darkmind napisał(a): (albo 2 jezeli fotoradar "patrzy" w przeciwna strone) - SE C702.

Tak jak wyżej napisano, wiele fotoradarów jest obrotowymi. Dziś patrzy w jedną stronę a za miesiąc w drugą. Pozatym są fotoradary, które strzelają fotki od tyłu i wtedy, to że jest odwrócony też nie gwarantuje że cię nie złapie.

Masz racje, ale jezeli dany fotoradar nie jest jednoznacznie zgloszony jako jednostronny, to jadac w strone ktora ma mniej zgloszen na '+' dostaniesz ostrzezenie "mozliwy fotoradar" - co spelnia swoja funkcje :mrgreen:
darkmind

Postprzez M_M » wtorek, 14 lip 2009, 14:55

Nie zapominajmy, że niektóre fotoradary potrafią robić też fotki od tyłu, a na słupach można obracać skrzynkę.

--
Pozdrawiam
Mateusz Mirski
M_M

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne