Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez intimo » sobota, 21 lut 2015, 18:29

Podobno system tak działa. Rozdziela jazdę prosto w prawo i w lewo. Mając fizycznie 3 pasy ze strzałkami kierunku w NE nie zobaczysz trzech kolorów. Chyba że te jezdne są oddzielone pasem zieleni itp. i są zaznaczone na mapie jako oddzielne drogi. Dane są podobno anonimowe ale jak podasz ID to sprawdza jak przebiegała Twoja trasa, taki zonk.
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Michal1983 » niedziela, 22 lut 2015, 05:21

Są mimo wszystko anonimowe, bo publicznie nikt nie podaje trasy, którą jechali poprzednicy. Tylko Ty znasz swój numer identyfikacyjny.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez intimo » niedziela, 22 lut 2015, 09:22

Dla nas anonimowe. Ale NE wie wszystko.
Tu chodziło o analizowanie przejazdu przez skrzyżowanie i nadawanie tymczasowo id. Jakoś to robią i wiedzą gdzie jaki id jechał.
intimo

Postprzez przewoz » niedziela, 22 lut 2015, 11:03

Qbek napisał(a):Pomysł stary jak to forum ;-) Ekipa nie chce o tym słyszeć. Twierdzą, że algorytmy i filtry są ok...

from TT

W związku z tym NE będzie zawsze nawigował dookoła, bo problem nie istnieje, a twórcy NE się z nim nie zetknęli? ;) Za mało jeżdżą, takich punktów jest sporo.

Jest jeszcze jeden problem, który po części wynika z dokładności GPS w telefonach, otóż przy kilku równoległych drogach (w sensie jedna obok drugiej, droga miejscowa-wydzielona obok głównej etc, NE jadący bez włączonej nawigacji często nie potrafi się zdecydować, na której jest drodze, a co gorsza najczęściej wybiera złą ;)
Na przykład tu:
http://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=52 ... =543424535

Nie są to różne pasy, więc dokładność asystenta pasa ruchu nie jest wymagana, drogi oddzielone pasem o szerokości 2-5 metrów w zależności od punktu, a NE skacze po nich wszystkich, a najczęściej "przykleja się" nie do tej, po której samochód się porusza.
Ten problem chyba też nie do szybkiej poprawy, ale on ma mały wpływ na nawigowanie (chyba, że na jednej drodze jest zator, a na drugiej nie), natomiast wcześniejszy problem rozwiązać po prostu trzeba, bo NE na prawdę potrafi nawigować dookoła tylko dlatego, że mu się wydaje, że droga stoi.
przewoz

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez lchmiel » niedziela, 22 lut 2015, 18:46

Bardzo dobrze, że przewoz to zgłosił. Trzeba wielokrotnie zgłaszać ważne błędy, aż kropla wydrąży skałę. Kilka razy już wydrążyła.

Na szczęście nie każdy wie, i nie musi wiedzieć, że temat jest stary.

A przy okazji - skoro już jestem przy głosie - chciałbym zgłosić pewien problem.

Są problemy z nieistniejącymi korkami na trafficu, przy parkingach, stacjach benzynowych etc. O ile stacje czy parkingi da się łatwo dodać, o tyle czasem korki powstają, bo ktoś zostawił na boku samochód z włączonym NE. (...)
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez przewoz » sobota, 7 mar 2015, 20:28

Zdaje się, że algorytm "korków" do większej poprawy. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale NE chyba też ma prognozy ruchu.
Skoro nie widzę w miejscu domniemanego korka żywej duszy/samochodu, przejeżdżam przez "korek" 70-90km/h, ten znika na 30-60 minut, a potem znowu się pojawia na czarno (i dalej żadnego samochodu), to jakiś powód był dla narysowania czarnej kreski. Historia?
W takim razie to będzie zawsze błędne koło. NE nigdy nie poprowadzi przez szybką trasę z 1-metrowym "korkiem" spowodowanym przez taką historię (albo pozostawiony na boku samochód), dzięki czemu nigdy nie dowie się, że takiego korka nie ma. Dopiero ja czasem jadę z wyłączoną nawigacją (tylko włączony podgląd na mapę) i na te 30 minut "korek" zdejmuję (o ile NE nie zjedzie mi z głównej drogi i nie przyklei się do innej). Na 30 minut. Czasem ktoś skorzysta, czasem nikt i dalej będzie czarno.
Słaby ten algorytm, bardzo słaby.

Inna propozycja: zapożyczenie z Ryśka jednej fajnej funkcjonalności. Dla punktów "fotoradar CB"/"kontrola CB" / "wypadek CB" wprowadzić poza potwierdzeniem i zaprzeczeniem napis, kiedy ostatnio było to zgłoszone. Kto to zgłosił jest informacją zbędną, a skoro informacja kiedy coś było zgłoszona i tak już krąży w danych punktu, to czemu jej nie pokazywać? To swoista weryfikacja: faktycznie ktoś stoi, bo 5 minut temu zgłoszone, czy 30 minut i może nie być śladu po kontroli/wypadku.

Przy okazji pytanie. Czy jeżeli kliknę "Potwierdzam" przy "Częstej kontroli drogowej", to zmienia się jej status na prawdziwą kontrolę drogową, czy dalej pozostaje to częstą kontrolą drogową? IMO powinno być to drugie, a w oknach wyboru powinny być przyciski: kontrola drogowa - potwierdzam, częste kontrole - potwierdzam, częste kontrole - zaprzeczam.
Pierwsza opcja by przywracała punkt czynnej kontroli, druga opcja by przedłużała komunikat o częstych kontrolach dla innych użytkowników (o jakiś tam czas).
przewoz

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez feodor » wtorek, 14 kwi 2015, 09:13

Jest możliwość wyłącznia powiadomienia o przeniesieniu licencji pomiędzy urządzeniami? Na małych trasach załączam telefon, na większych tablet - w skrzynce mam kilkadziesiąt maili o przeniesieniu...
feodor

Telefon: SE MT11i

Postprzez intimo » czwartek, 13 sie 2015, 22:06

Proszę na szybko w około 2-3 sekundy przeczytać z mapy co to za miejscowość. Oczywiście powiększanie mapy nic nie daje a wręcz utrudnia bo pokazują się nowe szczegóły. Nazwa miejscowości powinna być bardziej widoczna. Rozumiem że jeśli jestem w danym mieście i szykan ulicy to interesuje mnie wtedy ulica. Tu jest inną sytuacjaObrazek
intimo

Postprzez sorier » piątek, 14 sie 2015, 06:31

Popieram propozycje.

Miałem taką sytuacje, że musiałem wezwać karetkę stojąc na zakopiance. Niestety z NE nie mogłem sie dowiedzieć gdzie stoje (czyli miejscowość, numer drogi i "kilometr" drogi), tak by dyspozytor wiedział gdzie posłać pomoc. NE podał tylko współrzędne i najblizszy POI, czyli 500m ode mnie gdzieś we wsi. Dobrze by było gdyby NE na głównym oknie podawał miejscowość i ewentualnie nr drogi/nazwe ulicy na której sie znajdujemy (zamiast skąd i dokąd jedziemy),a np po kliknieciu podawał dokładniejszy adres/położenie.
sorier

Postprzez Wilk108 » piątek, 14 sie 2015, 12:24

Też już zwracałem uwagę na to że nazwy ulic skutecznie zaciemniają widok mapy. Powinny być cieńszą czcionką i najlepiej wzdłuż przebiegu ulic.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne