Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez bodogo2 » środa, 9 wrz 2015, 20:28

Ponawiam prośbę o zwiększenie liczby punktów pośrednich oraz wliczanie czasu postoju do przewidywanej godziny dotarcia do celu.
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez Qbek » sobota, 10 paź 2015, 21:10

Ja proszę od samego początku... Grochem o ścianę.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Czupakabros » poniedziałek, 2 lis 2015, 13:16

Popieram przedmówców. Zmiany odnośnie nagradzania użytkowników. Sam zgłosiłem prawie 5000 różnych sytuacji na drodze. Zrobiłem z Naviexpertem ponad 100tys km. Teraz zrobiłem migrację i wszystko zniknęło. Więc od razu proponuję aby moje osiągnięcia były sumowane i możliwe do pobrania z konta. A nie za każdym razem od nowa jak tylko aplikację się odinstaluje czy system zmieni w tel. na nowy. Wracając do nagradzania - powinno być jak w Y - zgłaszasz a inni widzą jaki stopień wiarygodności posiadasz (nazwa i gwiazdki). Tym samym wiem czy to jakiś partyzant co zgłasza fotoradar jako suszarkę czy remont jako zagrożenie. Ja robię miesięcznie ok 8tys km po całej Polsce. Jeżdżę po autostradach i wioskach których Naviexpert nie posiada. I na początku zgłaszałem te braki i remonty a potem przestałem. Powód: dodatkowy czas traciłem na opisywanie miejsca itd. i żadnej motywacji do tego nie miałem. Dla tego z tym skończyłem. Jestem jak najbardziej za pomaganiem ale ja płacę abonament i dodatkowo się angażuję. Inny płaci i korzysta i się nie wysila do zgłoszeń czy potwierdzeń. To samo zgłosiłem w Y. Jak to zmienicie to będę wskazywał zamknięte odcinki itd. potrzeba tylko motywacji. Dobrze by było zrobić zapis pokonanej trasy i miejsce zgłoszenia. Bo potem nie wiadomo co mam zaznaczyć jak nawet nie wiem z której strony gdzie jechałem. Tak to bym nałożył trasę na mapę i gotowe - np.googlemaps i pliki z zapisaną trasą z Y.
Osobiście używam Naviexperta jako nawigacji i Y do ostrzeżeń - mam wtedy potwierdzenie tego co na drodze. Bo Naviexpert to nawet jak kasuję fotoradar to i tak wiecznie o nim informuje a go nie ma. Ludzie klikają nie zwracając na nic uwagi i potem jest taki bałagan.
Planowanie i export trasy do urządzenia z komputera - przed konto.
Zarządzanie z poziomu konta ulubionymi - edycja.
Zapisywanie tras.
Dodawanie ciekawych punktów.
Czupakabros

Telefon: Xperia Z3

Luźne myśli

Postprzez terminus » piątek, 20 lis 2015, 14:57

1. Po co potwierdzać stacjonarne fotoradary?? wydawało mnie się że są brane z jakiejś bazy.

2. Czy na odcinkowych pomiarach mógłby pokazywać szacowaną średnią??

3. Kiedy zgłasza się remont, zdarza się brak przejazdu, a program i tak z uporem maniaka, i to naćpanego przez ów remont każe jechać, a ja parę razy w tym tylko roku trafiłem na dziurę w ziemi, że czołg by utknął, szczególnie na bocznych drogach. Moim zdaniem są dwa wyjścia:
a. dodatkowe pytanie czy jest przejazd - upierdliwe
b. sprawdzenie kierunku jazdy, jeśli samochód zawrócił to nie trzeba wysłuchiwać następne 5km informacji że jadziesz nie tam gdzie trzeba tylko automatyczne przeliczenie trasy z pominięcie właśnie wprowadzonego remontu
c. obejściem może być kazać mu ominąć korek, ale to raczej upierdliwe rozwiązanie.

4. Konfigurowalna kolejność pozycji w menu na mapie, tam gdzie jest: przeliczenie trasy, omiń korek itp. Nie wiem jak innym ale mnie ta kolejność średnio podchodzi, wolał bym inną i zapewne znajdzie się takich więcej.
terminus

Telefon: Lenovo TAB A7-10 + modem w tel

Re: Luźne myśli

Postprzez Michal1983 » sobota, 21 lis 2015, 05:44

terminus napisał(a):2. Czy na odcinkowych pomiarach mógłby pokazywać szacowaną średnią??

Jak jedzie się z dopuszczalną prędkością to jest to zbędne. Nic na tej informacji nie można ugrać .Czy to taki problem przejechać przepisowo te pare kilometrów? Aż tak dużo się traci?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez terminus » sobota, 21 lis 2015, 08:53

Może to uświadomić niektórym że nie ma potrzeby jechać tam 20, mam taki odcinek w drodze do roboty, tragedia się zrobiła...

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
terminus

Telefon: Lenovo TAB A7-10 + modem w tel

Postprzez Piotrek » sobota, 12 gru 2015, 08:52

W sumie nie wiem gdzie to napisać. W grudniu kończy mi się dwuletni abonament i na razie nie zamierzam go przedłużać, tylko dać szanse konkurencji. Głównym powodem jest niepolegalne wyznaczanie tras - omijanie nieistniejących korków. Jak wyznaczam trasę to nigdy nie wiem co NE wymyśli i którędy poprowadzi. Czy konkurencja jest lepsza? Nie wiem, ale przynajmniej sprawdzę.

Z innych rzeczy które mi przeszkadzają to różne uciążliwości interfejsu oraz słaba baza POI.
Piotrek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez Czupakabros » sobota, 12 gru 2015, 10:34

Nie wiem na co chcesz zamienić NE ale daj znać. Przetestowałem już chyba wszystko co możliwe i jakoś nie znalazłem odpowiednika. Yanosik nie nadaje się do wyznaczania tras - jest tragiczny. W żadnej nie spotkałem lepszego asystenta w omijaniu korków - najszybsze dane i wyznaczanie alternatywnej drogi. Kilka razy się sprzeciwiłem i pojechałem po swojemu - potem żałowałem stojąc w korku na A4 3godz. A informowało mnie dwa razy aby zjechać. Ja mimo wielu braków i wad nie zamienię tej navi na inną. Wielu moich znajomych sobie chwali. A pokonują miesięcznie podobnie jak ja ok 8tys km po całej Polsce. Drażni mnie też że NE robi jakieś tańsze abonamenty na które się nie zdążę złapać. Dobrze że za zeszły rok mam prawie 4mce darmowej nawigacji. Może coś wtedy dadzą na święta. Bo wsparcia czy motywacji dla starych użytkowników to widzę brak. Inne firmy (jak np. do zabezpieczania kluczy i dokumentów) dają mi już w ofercie 3 lata ubezpieczenia za 59zł a na początku płaciłem 98zł za rok. Nic tak nie buduje marki tak jak zadowolony użytkownik który poleca to innym.
Czupakabros

Telefon: Xperia Z3

Postprzez lastbutnotleast » sobota, 23 lip 2016, 22:25

Nawigacja jest dla mnie najlepsza na rynku pomimo niewielkich uchybień. Jednym z nich jest brak ikon POI takich jak Tesco, Biedronka, Lidl, Orlen, Moya. Nie wiem czemu w dziale POI sklepy/markety/supermarkety itp. znajduje się tylko ikona Selgrosa. Czy któryś z użytkowników może wytłumaczyć mi czemu w tak dobrej nawigacji nie ma grafik tych POI? A może kiedy zostaną dodane?
lastbutnotleast

Postprzez Qbek » niedziela, 24 lip 2016, 15:17

Grafiki są płatne, bo traktowane jako reklama.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne