Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez jacekp1313 » poniedziałek, 19 lut 2018, 22:03

1. Pobieranie map i tras do użytku offline - co GoogleMaps wprowadziło dawno temu.
Na sporej czesci Polski w niektórych sieciach brak internetu (Podlasie w pasie kilku km od granicy) - przez dwa dni jechałem na jakims zastępczym programie, bo NE nie mógł wyliczyc trasy ani pobrac map

2. Limit czasu poniżej którego program NIE WYZNACZA objazdu - nie ma sensu jechac koszmarnymi drogami po nowobudowanych osiedlach, aby ominąc korek o długości 6 samochodów (bo komus zgasł silnik przed rondem)

3. Inne traktowanie komunikatów nawigacyjnych i tych o POI, radarach, punktach VIA (dwa rózne ustawienia odległości). Bo info o VIA nie jest tak ważne, jak manewr z nieznanym mieście
jacekp1313
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Tom » poniedziałek, 6 sie 2018, 10:16

Jeśli mogę to proponuje zwiększyć liczbę znaków w zgłaszaniu remontu przez stronę. Nie zawsze wszystko udaję się jasno opisać przez 250 znaków.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez algi » poniedziałek, 6 sie 2018, 12:01

Opcjonalna warstwa z opadami.

Jest wiele serwisów które z radarów pokazują gdzie pada deszcz (z krótką historia i predykcją gdzie się opady przesuną).

Mogła by w NE być opcjonalna (włączana w opcjach dla chętnych) półprzezroczysta warstwa z opadami.

Wtedy widać by było czy zmierzamy w "urwanie chmury"
No ale po co, przecież jedziemy gdzieś i trasy nie zmienimy. Ale możemy np. zwolnić lub zatrzymać się na posiłek/postój.

Przykład z życia.
Jadę na Mazury i kolega też.
Ja na mapie radarowej zauważyłem że przed nami jest urwanie chmury. Kolega z tych "szybkich i wściekłych" pognał do przodu.

Wynik taki że kolega dojechał na miejsce w ulewę. Odebrał klucze, część rzeczy musiał w deszczu wyjąć (dla niemowlaka). Wszyscy zmokli tzw. "mokre kury".

Ja trochę zwolniłem. Dojechałem z 15 minut później już po ulewie. Było mokro ale już na głowę nie kapało. Spokojnie byłem w stanie zdjąć z bagażnika dachowego suche rowery i się rozpakować.

Stąd fajnie by było aby taka warstwa opadów (aktualizowana co x minut) była widoczna na mapie w NE aby móc dostosować swoją strategię jazdy do zmieniających się warunków pogodowych. Ot postój/ posiłek chwilę wcześniej i nie jedziemy w ulewie. Zawsze to też ciut bezpieczniej.

W lato gdy są gwałtowne burze, czasem z gradobiciem, to można i samochód uratować przed wgniotkami.

Co Wy na to?

Obrazek

Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 6 sie 2018, 12:14

Jeśli to jest proste w realizacji, jak pobranie dodatkowej warstwy mapy, to podoba mi się. Ale jeśli to duże przedsięwzięcie, kupno prognozy, oprogramowanie pokazania "krótkiej historii i predykcji", to nie warta skórka za wyprawkę.

Korzystam z "minutowej prognozy" w AccuWeather. Fajna sprawa, na przykład widzę, że deszcz spadnie za 16 minut. I co z tego, jeśli dokładność prognoz to od 60 do 80%. Spada deszcz za 16 minut, ale kilometr stąd. To minimalny błąd dla metody, ale kolosalny dla mnie.

W końcu nie ma lepszej prognozy, niż wyjrzeć za okno, i jeśli pada, to nie wysiadać.

Było kiedyś takie zgłoszenie w NE: "złe warunki pogodowe", ale jakoś znikło i nikt się o nie nie upominał.

Programy do wszystkiego są raczej do niczego.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Tom » poniedziałek, 6 sie 2018, 14:46

Jak dla mnie odpada, aplikacji do prognozy pogody jest masa. Jedne bardziej się sprawdzają, inne mniej.
Jak gdzieś jadę i muszę jechać to nie sprawdzam pogody w czasie jazdy. Ewentualnie wcześniej ale to aplikacją do pogody która ma w sobie rożne funkcję.
Co do komunikatu złe warunki pogodowe to czasami były jaja i niektórzy zbyt wrażliwi byli.
Zwykła mżawka już komunikat leciał, zrobiło się sucho a komunikat dalej wisiał. To wszystko zależy od człowieka, tak samo jak na gierkówce widziałem taki moment na mapie że co skrzyżowanie ktoś zaznaczał uwaga niebezpieczne miejsce.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 6 sie 2018, 15:43

Tak, take "potwornie niebezpieczne miejsca" są wkurzające.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Postprzez Borg » poniedziałek, 6 sie 2018, 20:45

Ale kolega @algi nie pisze o stricto prognozie pogody tylko możliwości nałożenia warstwy z opadami na wyznaczoną trasę. Nawet niech to będzie przy wyznaczanie. Kto będzie chciał skorzysta inni nie - danych radadowych jest w internecie dużo i nie zawsze trzeba płacić za nie. Co do patrzenia przez okno - teraz o 21:40 po ciemku pewnie każdy zobaczy chmury burzowe nad Koszalinem i Kolobrzegiem ;) . Z pewnością taka opcja była by bardziej pomocna niż np. potwierdzenie niebezpiecznych miejsc czy częstych kontroli drogowych gdzie ostatnie zgłoszenia są z przed 4 dni ( np. na trasie do Brześcia) .Obrazek

Wysłane z HTC U11
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez lchmiel » wtorek, 7 sie 2018, 19:11

Wyszukiwanie adresów nadal źle sortuje. Jestem 600 m od adresu Piwna 8 w metropolii Susiec. Ulicę Piwną widzę na mapie NE jak na dłoni. Jednak w wynikach wyszukiwania jej nie ma. Natomiast są inne Piwne w rozmaitych miastach.

Dotyczy to także innych adresów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Postprzez jacekp1313 » czwartek, 9 sie 2018, 10:16

Przydatna opcją (w wielu innych programach jest od dawna) byłaby trasa powrotna - zamiast ustawiac trase z punktami VIA jedno klinkęcie odwracające jej przebieg
Np. Primo, Mapampa, AutoMapa: http://www.automapa.pl/pl/lista-funkcji ... enu-trasa/
jacekp1313

Postprzez Michal1983 » piątek, 10 sie 2018, 05:01

Skoro kiedyś była funkcja demonstracji nawigacji i z niej zrezygnowano to tego tym bardziej nie wprowadzą zwłaszcza, że można kolejność punktów zmieniać metodą przeciągnij upuść.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne