Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez intimo » piątek, 10 sie 2018, 05:10

Przecież jest opcja odwróć trasę. Wchodzisz w trasy, przytrzymujesz palec na trasie, potem edytuj, a nowym ekranie u góry jest menu 3 kropki. Tam jest odwróć trasę. Obrazek

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez lchmiel » sobota, 11 sie 2018, 14:10

W ten sposób również trasa mająca więcej niż dwa punkty zostanie prawidłowo odwrócona w całości, co nie jest łatwo osiągalne metodą "przeciągnij i upuść".
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez jacekp1313 » niedziela, 12 sie 2018, 11:56

intimo napisał(a):edytuj, a nowym ekranie u góry jest menu 3 kropki.
Serdeczne dzięki - tam nie zajrzałem i układałem dwie oddzielne :oops:
jacekp1313

Postprzez morgahaad » czwartek, 21 lis 2019, 21:31

1) Orlen jako POI
2) możliwość odpalenia NE w oknie (podział ekranu)
morgahaad

Telefon: 9t pro

Postprzez Michal1983 » piątek, 22 lis 2019, 06:05

Podział ekranu był. Dlaczego przestał być dostępny? Nie wiadomo.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez rekja » niedziela, 24 lis 2019, 20:45

Cześć, ja jako krótkofalowiec, miłośnik Cb radio i zello, chciałem zaproponować funkcję, która pojawiła się w automapie a mianowicie możliwość komunikacji głosowej z innymi użytkownikami znajdującymi się w okolicy. Bardzo ciekawa opcja, umożliwiająca porozumiewanie się z użytkownikami znajdującymi się niedaleko nas. Używam Zello i nasłuchuję kanałów informacyjnych takich jak np. Alert Poznań itp. jedno co mi tam nie odpowiada to zasięg kanałów ogólnopolski a przydało by się możliwość ograniczenia zasięgu np. do 10km, coś takiego jak jest w CBTalk firmy Midland.
Pozdrawiam
Jarek
rekja

Telefon: Redmi 4x

Postprzez Borg » wtorek, 26 lis 2019, 06:45

Mam AM i ta komunikacja działa z d... - bardzo często kiedy jest potrzebna to albo jest słaby zasięg albo go nie ma co powoduje nieczytelną komunikację. Druga sprawa to najczęściej jest pusto na kanale tak jak i na CB - aplikacje / nawigacje ze zgłaszaniem kontroli to spowodowały. Jadąc ostatnio kilka razy 400 km nad morze 1-2 może się odezwał więc nie wierzę że NE będzie w to wchodził gdy mu Google podbiera użytkowników.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg

Telefon: P30 Pro

Postprzez rekja » wtorek, 26 lis 2019, 20:16

Zgodzę się, że aplikacje ostrzegające ze zgłoszeniami spowodowały spadek łączności na paśmie CB ale wśród kierowców osobówek i moim zdaniem bardzo dobrze, ponieważ w pewnym okresie nie dało się już słuchać #19 zwłaszcza w większych aglomeracjach. Ja ciągle używam i na terenie Poznania obserwuję bardzo dużo użytkowników CB #19.

Jeżeli chodzi o alternatywne sposoby komunikacji to nawet takie wynalazki jak Zello i np. kanał Alert Poznań ma ciągle podłączonych kilkudziesięciu użytkowników w tej chwili 70 osób jest podłączonych. Ciekawostka taka, że dziś o awarii sterowania na dworcu głównym w Poznaniu dowiedziałem się dużo wcześniej na Zello niż z radia lokalnego ;). Więc ma to potencjał, zwłaszcza że możemy się zawsze o coś dopytać i uszczegółowić.

Z jednej strony są już aplikacje posiadające taką funkcję (np. wspomniany CBTalk firmy Midlad), z drugiej strony problem z odpowiednią ilością użytkowników, implementacja takiej funkcji do nawigacji powoduje rozpowszechnienie sposobu/kanału wymiany informacji. Na przykładzie ww nawigacji konkurencyjnej AM zauważyłem, że na terenie Poznania średnio jest podłączonych kilka osób (5-15) a np. ww CBTalk w całej Polsce jest kilka osób ;).

Jako ciekawostkę z mojej strony mogę powiedzieć, że sam pobrałem wersję próbną AM, ponieważ usłyszałem o tej nowej funkcjonalności i chciałem to przetestować i mi osobiście odpowiada taka dodatkowa forma komunikacji z innymi kierowcami. Ciekawy jestem czy taka forma komunikacji się przyjmie ponieważ nie wszystkim to odpowiada, czas pokaże czy AM wygra (zwiększy sprzedaż licencji) na wprowadzeniu takiej funkcjonalności czy nie.
rekja

Postprzez Borg » środa, 27 lis 2019, 10:21

5-15 osób na ile tysięcy ludzi w Poznaniu? Myślę że odpowiedziałeś sobie na pytanie czy NE w to wejdzie :) . Co do samej obsługi tego typu głosowej komunikacji to póki nie będzie można tego wymusić z poziomu zestawu słuchawkowego czy przycisku na kierownicy (push talk) nie wyobrażam sobie ani obsługi za każdym razem dotykania ekranu czy aktywacji głosowej gdy rozmawiam z pasażerem czy słucham muzyki. Jak dla mnie to jest ślepa uliczka co zresztą pokazuje skala u mnie w okolicy głosowo AM 1-2 używają. Może gdyby było to za darmo udostępnione przez Google to idea miałaby szansę.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO
Borg

Telefon: P30 Pro

Postprzez rekja » środa, 27 lis 2019, 22:11

ok, to w takim razie trzeba rozpropagować niezależną aplikację np. CBTalk Midland. Jest możliwość zakupu mikrofono-głośnika zewnętrznego i w jednej "gruszce" masz i aplikację na telefonie i radiotelefon CB ;) ale cena powala ponad 400 PLN. W AM można wykorzystywać przycisk od kijka selfie jako PTT lub można zakupić słuchawkę BT z przyciskiem PTT.
rekja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne