Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Propozycje zmian

Postprzez potworny » czwartek, 9 lip 2009, 22:02

Moje propozycje zmian w NaviExpercie:

1) Wynagradzanie użytkowników punktami partnerskimi za zgłoszenia obiektów, remontów, etc.
2) System łatek do map (nowe ronda, ulice), żeby nie trzeba bylo czekać, aż się producent łaskawie obudzi i wprowadzi zmiany
3) Własne komunikaty głosowe :)
4) Obrysy budynków
5) Adresy z literkami
6) Mapy innych krajów!

Moja opinia na osłodę:
Uwielbiam NaviExperta i naprawdę nie chciałbym kupować nawigacji stacjonarnej. Ze względu na aktualność map i obiektów na drodze.
potworny

Re: Propozycje zmian

Postprzez oho » czwartek, 9 lip 2009, 22:13

potworny napisał(a):Moje propozycje zmian w NaviExpercie:
6) Mapy innych krajów!

A jakich krajów Ci brakuje? NE od roku już oferuje mapy krajów europejskich i sprawdzają się znakomicie. Wspominam grudniową wyprawę na Węgry do Budapesztu... NE poprowadził mnie piękną pustą trasą przez... Słowację. Ominąłem płatną autostrade i korki.
oho
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Microsoft Lumia 640 dualsim

Postprzez Wojtex16 » piątek, 10 lip 2009, 02:57

1) Wynagradzanie użytkowników punktami partnerskimi za zgłoszenia obiektów, remontów, etc.

Pomysł popieram, dzięki temu myśle, że więcej osób by zgłaszało chętnie błędy. Nawet kiedyś było wynagrodzenie PP za wypełnienie ankiety na, która była na stronie producenta.

2) System łatek do map (nowe ronda, ulice), żeby nie trzeba bylo czekać, aż się producent łaskawie obudzi i wprowadzi zmiany

Tutaj raczej będzie ciężko, ponieważ trzeba mieć odpowiednią wiarygodność od innych użytkowników, żeby wprowadzić takie zmiany na mapie.
Wiadomo, że producent map poprawia dłużej, bo musi najpierw potwierdzić/sprawdzić czy faktycznie są zmiany na danej ulicy.

3) Własne komunikaty głosowe :)

Hehe, w sumie to taki bajer :) Ale można w każdej chwili sobie użyć dla zabawy ;) Miło by mi było słyszeć własny głos :)

4) Obrysy budynków

Owszem da się to wprowadzić bez problemów. Tylko problem jest z transmisją danych GPRS, takie budynki mogą pobierać dużo danych, nie każdy posiada wykupiony pakiet GPRS. Także ciężko by było takie coś wprowadzić.

5) Adresy z literkami

Nie wiem czy autor na myśli miał, żeby na budynkach pojawiły się cyfry na budynkach, które by były mapach? Mnie by bardziej odpowiadała opcja, żeby jak najadę celownikiem (ten zółty podczas przeglądania mapy) na jakąś ulicę, to żeby wyświetlała się nazwa ulicy i jej numer od razu np. Armii Krajowej 15, a nie jak w wersji 4, że mam tylko nazwę ulicy na całym odcinku drogi.

6) Mapy innych krajów!

Zgadzam się z 2 postem. Mapy innych krajów już są od dawna, tyle że za tą usługę trzeba dodatkowo płacić, wykupując abonament europejski.

Wracając do tematu to mohe propozycje to:
1. Możliwość ustawień żeby mniej mówiło, lekko prawo/lewo podczas navigacji.
2. Dodać opcję, dzięki temu ustawiam sobie co ma być wyświetlane na ekranie podczas navigacji czyli wyłaczę sobie np. kompas.
3. Możliwość zapisywania śladu podczas navigacji, dzięki temu wróce dokładnie tą samą trasą do domu.
4. Bardzo by mnie ucieszyła możliwość ustalania trasy przez stronę www na stronie NE, dzięki temu po włączeniu programu naviexpert i przed wyjazdem program mi ściąga gotową już trasę, którą wcześniej ustaliłem na stronie NE.
Wojtex16
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez Marian » piątek, 10 lip 2009, 06:17

oho napisał(a): A jakich krajów Ci brakuje? NE od roku już oferuje mapy krajów europejskich i sprawdzają się znakomicie. Wspominam grudniową wyprawę na Węgry do Budapesztu... NE poprowadził mnie piękną pustą trasą przez... Słowację. Ominąłem płatną autostrade i korki.

Jadąc na Węgry ominąć Słowację raczej trudno. Z korkami też przesadziłeś. NaviExpert nie dysponuje informacjami o korkach za granicą. Jeśli nie wpadłeś w korki, to tylko dlatego, że ich po prostu nie było! Nic dziwnego: Słowacja ma to do siebie, że większość dróg jest pusta.
Moje doświadczenia z planowania trasy z Górnego Śląska do Austrii były raczej negatywne. Co mogło zmienić się od zeszłego lata? Chyba tylko opcja omijania autostrad płatnych - czyli jazda opłotkami. Nie wszyscy to lubią. A jak się dopuści korzystanie z autostrad, to wychodzą bzdury.

Aby trzymać się wątku: proponuję zmianę polegajaca na umożliwieniu wyznaczaniu tras najszybszych (a nie tylko najkrótszych) na podstawie informacji o prędkościach dopuszczalnych: mapy Navteq zawierają informację o ograniczeniach prędkości nawet na drogach o numerach dwucyfrowych. Tak jest to zrobione np. w Nav4All. Przy braku korków nic więcej nie trzeba.
Ostatnio edytowano piątek, 10 lip 2009, 11:23 przez Marian, łącznie edytowano 6 razy
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez potworny » piątek, 10 lip 2009, 07:38

O co mi chodziło z literkami w adresach? Na przykład:
1) Ulica Kwaśniewskiego 11A
2) Ulica Hermesa 33B
3) Ulica Piktonga 11/33

Czemu czepiam się map innych krajów?
Bo nie są tak dokładne i świetnie dopracowane jak te, które obejmują obszar Polski.

Cieszę się, że mam Wasze wsparcie w Punktach Partnerskich za zmiany w mapach :)
potworny

Postprzez Marian » piątek, 10 lip 2009, 08:22

potworny napisał(a):Czemu czepiam się map innych krajów?
Bo nie są tak dokładne i świetnie dopracowane jak te, które obejmują obszar Polski.

Chyba sie mylisz. Mapy firmy Navteq, zwłaszcza dla Europy zachodniej, są bardzo dokładne i zawierają wiele informacji niedostępnych na mapach Imagisu: np. ograniczenia prędkości oraz coraz ważniejsze informacje o pasach ruchu. Informacje te są dostępne również na mapach Polski, Czech i Słowacji. Można to łatwo sprawdzić np. za pomocą Nav4All jeżdżąc po drogach i autostradach polskich. Dla obszaru Niemiec Navteq ma również informacje statystyczne o prędkościach ruchu oraz jest na drodze do informacji o ruchu bieżącym.
Problem polega na tym, czym z tego bogactwa dysponuje NaviExpert, co udostępnia i jak to wykorzystuje. A z tym, jak napisałem powyżej, jest nienajlepiej.

P.S. Jeszcze lepsze mapy obejmujące charakterystyki statystyczne ruchu oraz metody bieżącej eliminacji błędów i aktualizacji dla całej Europy na podstawie technologii MapShare i IQRoutes produkuje TeleAtlas będący własnością TomToma. To też można kupić, ale zapewne zbyt drogo jak na potrzeby i możliwości NE.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez JaRó » piątek, 10 lip 2009, 11:18

Kluczową zmianą powinna być możliwość importu tras ustalonych wcześniej na komputerze. Np. niedawno planując letnią podróż wymalowałem sobie traskę na Targeo, a później w pocie czoła musiałem ją ręcznie wklepywać do telefonu. Weojtex16 pisał o użyciu strony NE, ale ja uważam, że nie ma co drugi raz odkrywać Ameryki. Wiele stron (wspomniane Targeo, googlemaps) oferuje możliwość wyeksportowania ustalonej trasy do formatów używanych przez zwykłe nawigacje. Do tego jeszcze jest sporo softu do obróbki, tagowania zdjęć itd. Dlatego warto byłoby wyposażyć NE w opcję wczytywania takich tras w funkcjonujących już formatach.
Pozdro
JR
JaRó

Telefon: k800i+Pentagram

Postprzez luksoft » piątek, 10 lip 2009, 13:18

Moje propozycje zmian:
- większa integracja z Internetem - na przykład możliwość planowania trasy przez Internet
- rozwinięcie modułu planowania i przeglądania tras z poziomu telefonu
- przydałoby się też zgłaszanie błędów na mapach podczas jazdy (np. zły przebieg drogi czy nowe rondo), aby szybciej możnabyło korygować mapy
- "on-line" zgłaszanie suszarek, itp.
luksoft

Telefon: Galaxy SII

Postprzez atomfx » piątek, 10 lip 2009, 16:00

Fakt też wcześniej zgłaszalem problem braku liter przy numeracji budynków. Już sie nie raz spotkałem z numeracją i literkami aż do litery "o" ale imagis ma to chyba gdzieś.
Dodałbym płynne skalowanie od wartości ustalonej przez użytkownika. Jedni ustawiają skalę 1000m inni 20km aby wiedział gdzie dokładnie się znajduje.
Możliwośc automatycznego przybliżania bądź oddalania w zależności od prędkości.
No i jak ktoś wspominał wcześniej asystent pasa ruchu.
tego faktycznie brak.
atomfx

Postprzez potworny » piątek, 10 lip 2009, 17:27

Zapomniałem o jeszcze kilku istotnych kwestiach...

1) Mam nadzieję, że w 5.0 zniknie to "prześliczne" niebo nad mapką
2) Nazwa ulicy nie będzie przysłaniana przez koordynaty
3) Może uwzględnimy fakt istnienia ikonki połączenia z Internetem w SonyEricssonach?
potworny

Następna strona

Powrót do Ogólne