Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Typy tras NaviExperta

Re: Typy tras NaviExperta

Postprzez Marian » wtorek, 26 lip 2011, 15:46

W tym przypadku widoczny problem z trasą ECO polega na tym, że powinna to być trasa o najmniejszym zużyciu paliwa - a nie jest, bo po dodaniu punktu pośredniego zużycie jest mniejsze. A zatem albo NATURA 2000 albo błąd w algorytmie.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez sztaba » wtorek, 26 lip 2011, 16:21

koledzy!!!
Przecież ECO to nie tylko zużycie paliwa. To również zużycie klocków hamulcowych, żarówek, płynu do spryskiwaczy etc.
Na pewno NaviExpert bierze te wszystkie czynniki pod uwagę i wyznaczając trasę ECO uwzględnia czstotliwość używania kierunkowskazów, ilość hamowań itp., a nie tylko zużycie paliwa. :) :lol:
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Hakari » środa, 27 lip 2011, 10:52

Różnica w spalaniu to w podanym przykładzie 0,1L, oczywiście nie neguje, że faktycznie trasa z punktem pośrednim ma tę wartość niższą, ale zawsze jest jakaś granica błędu ;)
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez domel » środa, 27 lip 2011, 12:22

sztaba napisał(a):koledzy!!!
Przecież ECO to nie tylko zużycie paliwa. To również zużycie klocków hamulcowych, żarówek, płynu do spryskiwaczy etc.
Na pewno NaviExpert bierze te wszystkie czynniki pod uwagę i wyznaczając trasę ECO uwzględnia czstotliwość używania kierunkowskazów, ilość hamowań itp., a nie tylko zużycie paliwa. :) :lol:

Nie iwem czy czytaliście chyba w nowym Autoświecie(lub motorze) odnośnie typów tras(na zdjęciu Becker). To przy trasach Eco/Łatwa było napisane że niby uwzględnia lewoskręty, skrzyżowania,ronda aby zminimalizować hamowanie :)
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez Marian » niedziela, 31 lip 2011, 22:51

mentos11 napisał(a):Jak widać GN się nie popisał i prowadzi sam nie wiem jak nazwać ta trasę głównymi?
Prowadzi z grubsza tak, jak NE po trasie Rekomendowanej i Najszybszej. ;)
Marian

Postprzez Marian » czwartek, 18 sie 2011, 15:23

Ciekawa dyskusja ilustrująca zamieszanie w kwestii typów tras NE: http://bada-world.pl/gry-i-aplikacje/ty ... t5847.html
Marian

Postprzez bartek » czwartek, 18 sie 2011, 20:48

a widzisz Marian, dać (przeciętnym, normalnym - jak kto woli) użytkownikom wybór i od razu pojawiają się problemy. A co by było gdyby typów tras było 10 albo, o zgrozo, definiowane parametrami. inna sprawa, że dla mnie tryb eco nie jest najbardziej eco (najlepiej wychodzę na rekomendowanym) ale to już prawie herezja ;) więc nie będę rozwijał tematu.
bartek

Postprzez algi » czwartek, 18 sie 2011, 21:09

Tak czytam tych ludzi i ......... może by najpierw spróbowali http://www.naviexpert.pl/fileadmin/file ... gi_6_0.pdf ?
[ale nie widzę tu opisu trasy ECO !!!]. Natomiast nie chce mi się wierzyć że na infolinii nie potrafili wyjaśnić tego.

Poza tym podoba mi się, jak ludzie którzy nie wiedzą tak naprawdę, gdybają sobie.
To ostatnio plaga na wszelkich forach czy komentarzach pod artykułami często bez przeczytania artykułu (skądś się wzięło powiedzenie "komentarz jak z onetu")

Odpisałbym im ale mi się nie chce zakładać konta.
Jak ktoś tam ma niech skopiuje "moje" definicje:

- rekomendowana - trasa starająca się prowadzić głównymi ale także omijać zakorkowane rejony

- najszybsza - kryterium jest czas - jak najszybciej do celu omijając korki nawet kosztem większej odległości

- głównymi - tymi "żółtymi i czerwonymi" na papierowych mapach jeśli się da. Możemy wpaść w korek

- krótka - kryterium odległości - przykładami linijkę i wybieramy trasę minimum (ale omijamy 4x4)

- krótka 4x4 - jak wyżej nawet polną nieutwardzoną drogą - Nissan Patrol da radę ;-)

- eco - trasa oszczędzająca paliwo - starająca się zminimalizować odległość i wybrać drogę bez zatorów - aby unikać przyspieszeń czyli żeby jazda była płynna. Nie koniecznie jedziemy szybko bo wtedy rośnie spalanie. Odbywa się to często kosztem czasu ale ma być tanio a nie szybko.

Ja to tak to rozumiem

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Marian » czwartek, 18 sie 2011, 21:50

algi napisał(a):Ja to tak to rozumiem
Rozumiesz chyba poprawnie, bo mniej więcej tak jak w instrukcji. Instrukcja też się jakby nieco poprawiła, bo w poprzednich wersjach typy tras nie definiowano poprzez właściwości tras ale właściwości użytkownika. Może obsługa infolinii ciągle jeszcze żyje tą niejasną przeszłością? Jakiś czas temu też mi niczego nie potrafiono wyjaśnić. Prawdę mówiąc nadal wszystkiego jeszcze nie rozumiem.

Szkopuł natomiast w tym, że choć w zasadzie prawdziwe, te definicje to bardziej zbiory życzeń niż rozsądna rzeczywistość, np. topic487.html#p13045 i dalsze posty.
Ostatnio edytowano czwartek, 18 sie 2011, 21:54 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian

Postprzez mentos11 » czwartek, 18 sie 2011, 21:53

To ja dodam ze trasa eco omija płatne odcinki dróg, sprawdzilem :)
Jest naprawdę oszczędna i całkiem szybka.
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne