Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Typy tras NaviExperta

Re: Typy tras NaviExperta

Postprzez tdk » niedziela, 31 maja 2015, 20:23

Dzisiaj wieczorem jechałem S8 od strony Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy. Trasa Rekomendowana. NE proponował zjazd na DK50 w Mszczonowie aby przebić się nią do A2 i od zachodu wjechać do Warszawy. Myślałem że może Janki i Raszyn stoją - wtedy taki manewr ma sens. Tym razem zignorowałem jednak NE i pojechałem dalej ósemką w kierunku Janek. Trasa się przeliczyła: czas przyjazdu do celu w Warszawie oddalił się o 2 minuty, trasa skróciła o około 25km (nie mniej niż 25). Ostatecznie u celu byłem nawet trochę wcześniej.
Naprawdę te dwie minuty były warte 25km?
tdk
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sony Xperia Z5

Postprzez Borg » wtorek, 2 cze 2015, 08:11

Jak mam rozumiec te trasy rekomendowana jest dluzsza od najszybszej ?
Rozumiem jezeli chodziloby o najkrotsza (nie koniecznie najszybsza) chyba ze tu jest pomylka w nazwie.

Obrazek

Wysłane z mojego LG-D855
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez Klusek » wtorek, 2 cze 2015, 09:30

Dla trasy rekomendowanej priorytetem są drogi najwyższej kategorii a nie czas dojazdu czy długość trasy i stąd wygląda to tak a nie inaczej.

Czaśnięte z telefonu.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez hardtmuth » wtorek, 2 cze 2015, 10:34

I to jest logiczne. Niekiedy nie masz zamiaru zaoszczędzić 20 minut, czy 50km, wolisz kosztem bezpiecznej i wygodnej podróży polecieć dobrą drogą.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez Borg » wtorek, 2 cze 2015, 19:19

OK - zakładałem inaczej - że najszybsza trasa jest w większości przypadków wytyczana po wysokich kategoriach.
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez Klusek » wtorek, 2 cze 2015, 20:02

Nie, najszybsza trasa to nie trasa, po której da się jechać najszybciej (z największą prędkością) a jest to trasa, dzięki której dojazd do celu zajmie nam jak najmniej czasu.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez mlodzian » wtorek, 9 cze 2015, 06:12

Niestety to też nie zawsze prawda, wielokrotnie po zjeździe z trasy "najszybszej" na własną , NE przeliczyć czas na znacząco krótszy! Dodam, że nie są to trasy jakoś specjalnie unikanie przez NE, nie bierze ich jednak do porównania. Widać najszybsza ma jeszcze jakieś ograniczenia, albo po prostu algorytm nie sprawdza niektórych tras.
Wiadomo, że nie da się zrobić przeglądu zupełnego tak skomplikowanych grafów .
mlodzian

Telefon: sm-n90005

Postprzez Wilk108 » wtorek, 9 cze 2015, 20:52

W ustawieniach trasy (wersja NE dla WP 8) mam także typ "Głównymi". Chciałem się już zapytać czym w takim razie różni się to od "Rekomendowana" ale przeczytałem objaśnienie: "Głównymi: nie uwzględnia danych o ruchu drogowym. Preferuje drogi wyższych kategorii".
Czy rzeczywiście tak jest? Czy użytkownicy wersji na Androida też mają taką trasę? Bo czytałem żale kogoś komu właśnie brakowało takiego typu trasy.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Edek » wtorek, 9 cze 2015, 21:04

Jest. :)
W wersji na Androida są 3 trasy z wykorzystaniem trafficu: rekomendowana, ekonomiczna, najszybsza
oraz 3 bez trafficu: głównymi, krótka i krótka 4x4.
Poza nimi są jeszcze 2 trasy: komunikacja miejska oraz pieszo (beta).
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Edek » wtorek, 16 cze 2015, 13:11

Dzisiaj koło 11-tej miałem dziwną sytuację.
Wyznaczyłem trasę do pracy (jako domyślna Ekonomiczna) i w pewnym momencie widzę że zamiast w lewo (4km przez miasto cały czas prosto główną drogą) NE kieruje mnie w prawo (8km, dojechać do obwodnicy, potem nią objechać miasto). Zdziwiło mnie to trochę, pomyślałem że widocznie jako domyślną ustawioną mam trasę Szybką, bo wracając 4 dni wcześniej z Poznania jej właśnie używałem. Korzystając z tego, że stałem na czerwonym, cofnąłem się do ekranu głównego, wlazłem w ustawienia -> trasy i widzę że jest tak jak być powinno - Ekonomiczna. No nic, wyznaczam trasę jeszcze raz no i tym razem trasa wyznaczyła się już prawidłowo.
Wiecie co mogło spowodować wcześniejsze wyznaczenie trasy na około? Dodam, że pierwotna trasa nie była dużo wcześniej układana - 2, może 3 minuty.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne