Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Kiedy NE się ogarnie?

Re: Kiedy NE się ogarnie?

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 22 paź 2013, 13:44

ALEX napisał(a):Jak można proponować zawracanie w takim miejscu?

Poprawiliśmy błędnie naniesiony zakaz skrętu w lewo, przez co nawigacja układała taką trasę. Teraz już powinno być ok.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez ALEX » środa, 23 paź 2013, 08:51

Problemem nie jest błędny zakaz skrętu tylko sam fakt proponowania takiego absurdalnego zawracania. Stąd wybrany przeze mnie wątek. Błędy na mapach zgłaszam inaczej.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez ALEX » wtorek, 29 paź 2013, 21:59

Dnia 25 stycznia 2013 zwróciłem uwagę na problem układania tras po ścieżkach rowerowych. Odpowiedź nie padła - ani publicznie, ani prywatnie. Pytanie ponowiłem więc w dniach 16-go lipca i 19-go października. Ponownie bez jakiejkolwiek reakcji. Czy musi paść przekleństwo żeby była reakcja ze strony NE? Przecież kompromitujecie się przez ignorowanie od prawie roku zgłoszeń o takich błędach.
Z dzisiaj:
screenshot_2013-10-29_2050.jpg
screenshot_2013-10-29_2050.jpg (35.78 KiB) Przeglądane 1092 razy

Gdyby ktoś miał wątpliwości - NE kieruje mnie ścieżką pieszo-rowerową pomiędzy platanami.
Tak na marginesie - można porównać jakość mapy Google (oznaczenie ścieżek) w porównaniu do NE...
ALEX

Postprzez Laputa » środa, 30 paź 2013, 16:55

Alex, zgłoszenia od użytkowników są czytane przez zespół NE. Jeśli jakieś zgłoszenia nie są poprawiane od razu, to nie jest to kwestia zaniedbań. Część spraw zależy od innych czynników takich jak ustalone priorytety działań, czas czy budżet.
Wracając do Twojego zgłoszenia, czy wiesz, czy w miejscu poprzedniego zgłoszenia nadal występuje ten błąd? i czy spotkałeś się z nim w innych sytuacjach?
Laputa

Postprzez ALEX » środa, 30 paź 2013, 17:04

Nie wiem czy występuje. Przy najbliższej okazji sprawdzę. Jest miejsce w Szczecinie z którego często wyznaczam trasę i często zaczyna się na ścieżce rowerowej. Jestem więc przekonany, że nie jest to problem konkretnych miejsc a babola w algorytmie. Wytłumacz mi proszę, jak to jest możliwe, że taki błąd występuje? Przecież ścieżki rowerowe nie są dostępne dla samochodów w żadnych okolicznościach.
ALEX

Postprzez sztaba » środa, 30 paź 2013, 18:20

ALEX napisał(a): Przecież ścieżki rowerowe nie są dostępne dla samochodów w żadnych okolicznościach.

mimo to realizacja Twojego zgłoszenia
Laputa napisał(a): zależy od innych czynników takich jak ustalone priorytety działań, czas czy budżet.

czasu było już chyba wystarczająco dużo, więc Twoje zgłoszenie ma prawdopodobnie bardzo niski priorytet (być może ważniejsze jest np. podawanie fikcyjnych cen na nieistniejących stacjach paliw), albo zabrakło budżetu na wprowadzenie poprawki :)
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez ALEX » środa, 30 paź 2013, 21:17

Do NE: idziecie na rekord! Przy okazji wieczornej przejażdżki rowerowej pojechałem w tamtą okolicę. Wyznaczyłem trasę z miejsca gdzie stoi mój rower:
2013-10-30 19.17.30.jpg
2013-10-30 19.17.30.jpg (49.51 KiB) Przeglądane 1049 razy

Oto efekt:
screenshot_2013-10-30_1915.jpg
screenshot_2013-10-30_1915.jpg (31.85 KiB) Przeglądane 1049 razy

Widzę, że już nawet chodniki Wam niestraszne :)
Przy okazji możecie poprawić sobie błąd na mapie - jak widać, w rzeczywistości tam jest przejście.
Na marginesie dodam, że zgłaszałem jakiś czas temu błąd na mapie dokładnie w tym miejscu - szkoda, że straciłem czas.

Przypomniałem też sobie, że jestem szczęśliwym posiadaczem nagrania z jaskini lwa: proszę posłuchać co proponuje NE. Zarówno na filmie jak i Street View wyraźnie widać znak, informujący, że nie jest to droga przeznaczona dla samochodów.
ALEX

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 31 paź 2013, 09:31

ALEX napisał(a):Do NE: idziecie na rekord! Przy okazji wieczornej przejażdżki rowerowej pojechałem w tamtą okolicę. Wyznaczyłem trasę z miejsca gdzie stoi mój rower:
(...)
Widzę, że już nawet chodniki Wam niestraszne :)

W tym momencie, jeżeli wyznaczyłeś trasę z miejsca na chodniku, nawigacja bierze pod uwagę aktualne położenie, więc nomen omen wyznaczy trasę z tego właśnie punktu.

ALEX napisał(a):Przy okazji możecie poprawić sobie błąd na mapie - jak widać, w rzeczywistości tam jest przejście.
Na marginesie dodam, że zgłaszałem jakiś czas temu błąd na mapie dokładnie w tym miejscu - szkoda, że straciłem czas.

Przekazaliśmy to zgłoszenie do naszego działu map, będziemy to poprawiać.

ALEX napisał(a):Przypomniałem też sobie, że jestem szczęśliwym posiadaczem nagrania z jaskini lwa: proszę posłuchać co proponuje NE. Zarówno na filmie jak i Street View wyraźnie widać znak, informujący, że nie jest to droga przeznaczona dla samochodów.

To jest błąd i taki komunikat nie powinien się pojawić. Bardzo by nam jednak pomogło, gdybyś opisał kiedy to zdarzenie miało miejsce (data, godzina) oraz dokąd prowadziła trasa. Pozwoli nam to ustalić przyczynę wystąpienia tego komunikatu.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez ALEX » czwartek, 31 paź 2013, 10:36

Lukasz NE napisał(a):W tym momencie, jeżeli wyznaczyłeś trasę z miejsca na chodniku, nawigacja bierze pod uwagę aktualne położenie, więc nomen omen wyznaczy trasę z tego właśnie punktu.

Czy chcesz mi powiedzieć, że nawigacja samochodowa, w przypadku gdy stoję 30 metrów od dwupasmówki wyznacza trasę po chodniku? Piszesz to jako pracownik firmy produkującej nawigację samochodową?
Dodam, że wczoraj wyznaczałem również kilkukrotnie trasę z miejsca robienia zdjęcia (zapewne możecie to sprawdzić) jednak z nieznanych mi przyczyn nie została ona rozpoczęta na Wojska Polskiego. GPS miał cały czas określoną pozycję gdyż jak widać na zrzucie ekranu w tle pracuje Endomondo.
WojskaPolskiego.jpg
WojskaPolskiego.jpg (120.93 KiB) Przeglądane 1003 razy

ALEX napisał(a):To jest błąd i taki komunikat nie powinien się pojawić. Bardzo by nam jednak pomogło, gdybyś opisał kiedy to zdarzenie miało miejsce (data, godzina) oraz dokąd prowadziła trasa. Pozwoli nam to ustalić przyczynę wystąpienia tego komunikatu.

Co? A z filmu nie widać? Oglądałeś? Co mam doprecyzować? No i nie "taki komunikat nie powinien się pojawić" a nawigacja nie powinna prowadzić po chodniku/ścieżce rowerowej.
ALEX

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 31 paź 2013, 11:15

ALEX napisał(a):Czy chcesz mi powiedzieć, że nawigacja samochodowa, w przypadku gdy stoję 30 metrów od dwupasmówki wyznacza trasę po chodniku? Piszesz to jako pracownik firmy produkującej nawigację samochodową?
Dodam, że wczoraj wyznaczałem również kilkukrotnie trasę z miejsca robienia zdjęcia (zapewne możecie to sprawdzić) jednak z nieznanych mi przyczyn nie została ona rozpoczęta na Wojska Polskiego. GPS miał cały czas określoną pozycję gdyż jak widać na zrzucie ekranu w tle pracuje Endomondo.

Doprecyzuję: nie mamy fragmentu tego chodnika, przez co trasa została wyznaczona tak jak na screenie, który zamieściłeś wyżej. Tak jak pisałem, brakujący odcinek dodamy. Druga sprawa - mamy też tryb nawigacji pieszej. Jeżeli wyznaczasz trasę z chodnika, na którym podejrzewam, że samochód nie wjedzie, nawigacja mając ustaloną pozycję GPS wyznaczy trasę z tego właśnie miejsca. Spróbuj proszę wyznaczyć trasę z innego miejsca (nie chodnika) i daj znać czy wtedy też pojawia się błąd z trasą prowadzącą przez ścieżki rowerowe/chodniki.

ALEX napisał(a):Co? A z filmu nie widać? Oglądałeś? Co mam doprecyzować? No i nie "taki komunikat nie powinien się pojawić" a nawigacja nie powinna prowadzić po chodniku/ścieżce rowerowej.

Oglądałem, dlatego tak jak napisałem, proszę Cię o doprecyzowanie daty i godziny przejazdu - tego na filmiku nie widać :) I oczywiście masz rację - nawigacja w trybie samochodowym nie powinna prowadzić po chodniku/ścieżce rowerowej. Dlatego chcemy takie błędy eliminować i będziemy to robić, choć wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. Z Twoją pomocą będzie nam dużo łatwiej wdrażać poprawki, dlatego też poprosiłem o doprecyzowanie zgłoszenia.
Lukasz NE
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia