Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Błędy w informacjach o POI

Re: Błędy w informacjach o POI

Postprzez sztaba » sobota, 20 cze 2015, 18:24

tak samo jak ten punkt.
http://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=Real,Kobylnica,%20Szczeci%C5%84ska%206&cp=54.46335332523502,16.984691619873047,14&aml=tp&ai=714485703

adres prawidłowy, lokalizacja na mapie zła (a co za tym idzie - nawigacja nie prowadzi do właściwego celu, co dzisiaj sprawdziłem osobiście testując nowy głos)
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez MariuszHD » sobota, 25 lip 2015, 22:07

Komisariat Policji już dawno, dawno jest na ulicy Źródlanej 22, a nie na:
Załączniki
wp_ss_20150725_0002.png
wp_ss_20150725_0002.png (234.73 KiB) Przeglądane 9105 razy
wp_ss_20150725_0001.png
wp_ss_20150725_0001.png (46.55 KiB) Przeglądane 9107 razy
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC One A9s

Postprzez Tom » środa, 26 sie 2015, 11:11

Zastrzeżenia co do POI, od roku czy dwóch nie ma już kina Helios w Katowicach, na mapie dalej jest.
Teraz w tym miejscu jest kino sieci : Planet Cinema

Jechałem do M1 Zabrze, jakoś tak wyszło że zamiast M1 wybrałem cel jeden sklep który jest w M1 i adres był dobry. Natomiast nawigacja prowadzi na ulice Mikulczycką, gdzie te punkty są przypięte.

http://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=sz ... =522034991

Dużo jest takich sklepów, nawet jeden z sieci Charles Vögele która z Polski się wycofała. Nie wiem kto te dane udostępnia ale dużo lokalizacji jest błędnych.
Tom

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez Michal1983 » czwartek, 27 sie 2015, 05:14

W ogóle co do centrów handlowych to każde powinno mieć swój POI do którego trasa prowadzi prosto na parking. Teraz jest tak, że wybiera się coś w CH x zamiast po prostu wybrać CH x, które powinno wyświetlać się jako pierwsza pozycja. Przecież aplikacja nie działa w budynkach i nie będzie nawigowała bezpośrednio do sklepu. Może kiedyś w tych centrach będą montowane urządzenia, które pozwolą na nawigację w budynku, ale póki co to tylko marzenie. Nawet jeżeli to i tak w systemie nie ma planów centrów.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.3.195 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez intimo » piątek, 9 paź 2015, 22:01

Do weryfikacji. Dodam że kiedyś poprawiałem było dobrze i znów jest ZK źle. Ręce opadają. Jak kierowca ma być zadowolony kiedy dojedzie gdzie indziej.
Nie będzie podpowiedzi sami wpadnijcie.
ObrazekObrazek
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Edek » poniedziałek, 11 kwi 2016, 21:21

Odkopuję temat... i to tylko żeby się wyżalić, więc od razu uprzedzam - kto nie ma zamiaru tego czytać, niech oleje, ale mam nadzieję że ktoś z NE jednak zmusi się żeby to przeczytać.

Kilka dni temu musiałem załatwić pewną sprawę w oddziale NFZ*. Spieszyło mi się. Włączam NE, w szukajkę wstukuję 3 literki: NFZ. Super, wyskoczyła cała lista wyników. Niestety nie widzę żadnego z Elbląga, ale wiedząc, że odległość wyszukiwanego punktu nie jest w wynikach priorytetem (co bywa często niesamowicie wkur...zające, gdy np. Carrefour leżący 1200 metrów ode mnie nie pojawia się W OGÓLE na liście wyników, ale pojawia się za to Carrefour z Poznania czy Białej Podlaskiej i to już na 3 i 4-tej pozycji, ale nie o tym teraz...), zacząłem uważnie przeglądać listę od góry do dołu. Na szczęście stałem na światłach, więc miałem trochę czasu. Niestety, próżne było moje szukanie, bo elbląskiego NFZ-u NE nie zna. Trudno. Wpisałem NFZ w wyszukiwarkę systemową telefonu (Google), po chwili dostałem wyniki wyszukiwania, m. in. ten, o który mi chodziło, pod którym miałem gotowy przycisk "prowadź". Jak myślicie, mając do wyboru przenoszenie adresu do NE (z nadzieją że numeracja na docelowej ulicy nie będzie skopana) oraz mając możliwość jednym tapnięciem w ekran rozpocząć nawigowanie za pomocą nawigacji Google - którą opcję wybrałem? Nie, nie jestem masochistą, wybrałem Google Maps.

Innym razem, również kilka dni temu chciałem dotrzeć do ZUS-u*. Nie będę zanudzał Was identycznym opisem co wyżej, bo wystarczy podmienić "NFZ" na "ZUS", reszta jest taka sama. Znowu nie było sensu korzystać z NE.

W minioną sobotę (2 dni temu) szukałem bazy firmy kurierskiej dpd. na ul. Lotniczej w Elblągu. Wpisanie samego dpd zwracało adres na Warszawskiej (nieaktualny), "dpd lotnicza" zwraca jakąś księgarnię "Bajka" oddaloną o 458 km. Znowu Google - wpisuję "dpd", od razu wyświetla mi aktualną lokalizację na Lotniczej, klikam "prowadź", jadę.

Dzisiaj szukałem kwiaciarni. Nie powiem żebym nie wiedział gdzie są najbliższe 2-3 kwiaciarnie, ale było już późno, więc chciałem mieć wybór. Niestety NE nie znalazł w Elblągu ANI JEDNEJ kwiaciarni.

Powiedzcie mi, drogie NE, jak to jest, że macie tak bardzo user-friendly system wyznaczania trasy, normalnie mistrzostwo - zamiast przechodzenia przez poszczególne pola (jak np. w AM), po prostu wpisuję (lub podaję głosowo) gdzie chcę jechać, a aplikacja już wie co z tym zrobić... genialne!
a z drugiej strony cały urok i funkcjonalność wyżej wymienionego niweczycie tak żałosną bazą POI, że normalnie ręce opadają...
Czy nie widzicie, że macie w ręku na prawdę świetny system, ale co po systemie, skoro on nie ma w czym wyszukiwać? Rozwijacie wyszukiwarkę, a przecież ona nie ma podstaw do prawidłowego wyszukiwania, bo brakuje jej źródeł. To przecież nie może dobrze działać.

Pan Adam (Prezes NE) w którymś z ostatnich wywiadów pochwalił się, że rok do roku rośniecie w siłę o 30%, że w tym roku macie rekordowo wysoką pulę przeznaczoną na rozwój. Nie myśleliście żeby jej część zainwestować w dobrą bazę POI? Bo chyba nie zamierzacie wiecznie udawać że jest OK, a baza POI sama się poprawi? Nie, sama się nie poprawi, użytkownicy też tego za Was nie zrobią. Jak tak dalej pójdzie, to w ogóle nie będę włączał NE, bo jaki sens go włączać, skoro i tak punkt docelowy muszę wyszukać w Google, które też jednym kliknięciem zaprowadzi mnie do niego.

* - Przed chwilą chciałem powtórzyć wyszukiwanie NFZ i ZUS, ale powoduje to całkowite wywalenie się aplikacji (do pulpitu) - raporty poszły.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez algi » poniedziałek, 11 kwi 2016, 22:06

Oj racja. Zrobiłem test na hasło "kwiaciarnia". Od mojego domu GM znalazło 8 najbliższych (odległość do 1 km, majbliższy punkt 290m a następny 400m).

Test w NE i..... najbliższy punkt to sklep spożywczy 2km (ma w słowach klucziwych kwiaty) a drugi punkt to coś 3 km dalej w innej miejscowości..... reszty oddalonej jeszcze dalej nawet nie sprawdzam....

Sorry ale to jest DNO.....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez sztaba » wtorek, 12 kwi 2016, 07:10

U mnie też się wywala po wpisaniu ZUS, NFZ lub OBI.

tapatalk
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Qbek » wtorek, 12 kwi 2016, 08:20

algi napisał(a):Oj racja. Zrobiłem test na hasło "kwiaciarnia". Od mojego domu GM znalazło 8 najbliższych (odległość do 1 km, majbliższy punkt 290m a następny 400m).

Test w NE i..... najbliższy punkt to sklep spożywczy 2km (ma w słowach klucziwych kwiaty) a drugi punkt to coś 3 km dalej w innej miejscowości..... reszty oddalonej jeszcze dalej nawet nie sprawdzam....

Sorry ale to jest DNO.....

A jak ma być inaczej, skoro w GM , można samemu dodawać POI...

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Sosnaone » wtorek, 12 kwi 2016, 12:07

@up jest jeszcze weryfikacja moderatorów lokalnych, tych w NE zdecydowanie brakuje

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone

Telefon: Nexus 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia