Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Błędy w informacjach o POI

Re: Błędy w informacjach o POI

Postprzez BBGun » piątek, 31 sie 2012, 09:16

POI to tragedia. NE zdradzi może kto je dostarcza? Jeśli chodzi o Kielce to mam kilka z wielu przykładów:

- kino Romantica nie istnieje od lat
- kino Kinoplex nazywa się teraz Helios
- po wyszukaniu tego nieszczęsnego Kinoplexu wyświetlają się dwie pozycje: Kinoplex, ul. Świętokrzyska 20 i Kinoplex, ul. Św. 20 - co to za ulica "Św"?
- brakuje Multikina
- brakuje Galerii Korona
- nawet głupi punkt dotyczący pobliskiego fryzjera męskiego jest nieaktualny

Czy naprawdę jest sens wydawanie cennych pieniędzy na dystrybutora tak marnych POI zamiast stworzyć serwis jak M...lo.pl dla użytkowników i umożliwić im dodawanie punktów?
BBGun
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy mini 2

Postprzez mentos11 » piątek, 31 sie 2012, 09:29

POI w dużej mierze są zaimportowane z pkt.pl, NE z nimi współpracuje.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez borek » piątek, 31 sie 2012, 09:55

POI to faktycznie jedna wielka porażka. Zgłosiłem nawet kilka konkretnych uwag do poszczególnych POI ale błędów jest tyle, że już więcej zgłaszać ich nie będę. Po prostu trzeba przyjąć że POI w NE nie ma. Bo nie można polegać na nawigowaniu do punktów POI (a w zasadzie po to POI w nawigacji jest).
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez BBGun » piątek, 31 sie 2012, 10:41

mentos11 napisał(a):POI w dużej mierze są zaimportowane z pkt.pl, NE z nimi współpracuje.

Sprawdzałem wymienione przeze mnie punkty w pkt.pl i większość z tych problemów tam nie występuje. Tylko w NE są takie dziwactwa.
BBGun

Telefon: Samsung Galaxy mini 2

Postprzez mentos11 » piątek, 31 sie 2012, 11:16

Rzeczywiście sa byki np. taki:
T-mobile C H Reduta jerozolimskie 148
Troche za duży rozrzut ;)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » piątek, 31 sie 2012, 11:35

Proponuję wprowadzić do programu typ trasy "na chybił-trafił" i tylko po jej wybraniu można by było nawigować do POI...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Marian » piątek, 31 sie 2012, 11:41

BBGun napisał(a):Sprawdzałem wymienione przeze mnie punkty w pkt.pl i większość z tych problemów tam nie występuje. Tylko w NE są takie dziwactwa.
A może jest to ten sam problem jak niegdyś z mapami? W stosunku do aktualnych map Imagis mapy NE zawsze były starsze o co najmniej jedną edycję. W wypadku POI wygląda to na edycję pkt sprzed wielu lat. Koszty trzeba jakoś ciąć ... :D
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Edek Łomiarz » poniedziałek, 3 wrz 2012, 19:48

To, że baza POI w NE jest w nienajlepszej kondycji i że często punkty są w nieodpowiednich miejscach, to wiedziałem i już nawet nie komentowałem, bo to i tak nie ma sensu, ale jak dzisiaj okazało się że w bazie POI brakuje np. Lidla istniejącego w Elblągu od ponad trzech lat, to mi ręce opadły... Baza POI nie jest zła. Jest tragiczna.

Błagam Was! Zamiast zabierać się za kolejne niepotrzebne i niedziałające właściwie pierdoły (ceny paliw) skupcie się na tym, co w tej chwili nie działa właściwie. Nie wiem kto u Was odpowiada za organizację pracy, ale jak można rozgrzebywać kolejną robotę, jak się poprzednich (o wiele ważniejszych) jeszcze w połowie nie zrobiło? Zrozumiałbym gdyby nowe projekty były jakoś szczególnie istotne, ale nie - wolicie zajmować się pierdołami zamiast tym co na prawdę ważne. Myślę że powinniście zmienić logo (np. na ulicę pełną dziur), bo ostatnio takie pozaczynane i porozgrzebywane projekty to Wasz "znak rozpoznawczy". Zacznijcie wreszcie iść w kierunku jakości, a nie ilości. Zróbcie coś, co będzie porządnie działać zamiast sprawiać wrażenie taniej chińskiej zabawki, w której połowa rzeczy nie działa właściwie.
Edek Łomiarz

Postprzez KasiaD » wtorek, 4 wrz 2012, 10:19

Edek, prowadzimy bardzo dużo działań, których nie widać. Tak, jak KasiaP już pisała, dzisiaj otrzymacie pełną informację dotyczącą map i odpowiedzi na petycję. Przygotowujemy również program dotyczący POI. Pamiętajcie jednak o tym, że z każdym projektem związanych jest mnóstwo decyzji i działań biznesowych. Staramy się informować Was, Forumowiczów, jak najwcześniej, ale nie o wszystkim możemy. Część z Was na pewno pracuje w korporacjach i zdajecie sobie sprawę z tego jak długo trwają niektóre projekty. Projekt cen paliw został rozpoczęty jeszcze przed wdrożeniem nowych map, niestety czasami musi to trochę potrwać :/
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez ALEX » piątek, 7 wrz 2012, 05:49

Od wczoraj próbuję ułożyć trasę do POI: "Decathlon Szczawno-Zdrój" i ciągle mi się nie udaje, ciągle "nie znaleziono trasy". Ciekawe czemu? :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia