Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Re: v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersj

Postprzez intimo » wtorek, 10 lip 2018, 17:57

NE podaje Ci czas dojazdu w oparciu o twój styl jazdy (jeśli zezwoliłeś na pobieranie i analizowanie Twoich danych bez ich anonimizacji) lub o aktualny ruch na drodze. Nigdy NE nie odwoływał się do ograniczeń prędkości. Ograniczenia są dla ludzi rogram je tylko pokazuje. Swego czasu AM miała taką opcję jak ETA w oparciu i ograniczenia co było do bani.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Michal1983 » środa, 11 lip 2018, 05:03

Nie sprawdzałem i nie potwierdziłem jednak, czy rzeczywiscie jak będę jechał wolniej danym odcnkiem to od razu uwzględni to w czasie dojazdu czy dopiero po paru przejazdach na tej samej trasie. Dalej jednak na początku podróży nie znając moich zamiarów, bo ostatnio ten odcinek pokonałem z prędkością maksymalnie dopuszczoną, będzie podany czas jaki uzyskałbym jadąc do prędkości podaną przez znaki poda bardzo optymistyczny czas dojazdu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez lchmiel » środa, 11 lip 2018, 08:33

NE nie ma podstaw żeby przewidzieć, że danego dnia będziesz jechał nietypowo. To chyba jasne.

Nawet, jeśli początkowy odcinek przejechano wolniej, to nie jest wystarczająca podstawa do przewidywania, że tak będzie do końca trasy. W większości przypadków sam nie byłbyś zadowolony z takiego rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez intimo » środa, 11 lip 2018, 10:29

Było coś takiego w AM że można było wybrać żeby ETA było liczone z ostatnich kilkunastu minut średnich prędkości działało to tak sobie. To było jeszcze za czasów jak. Com korzystałem z AM na palmtopie.
Wracając do NaviExpert dość często jeżdżę tymi samymi trasami. Czasami zdarza się sytuacje że muszę jechać zdecydowanie wolniej niż moja prędkość Przelotowa. Widać wtedy że czas dojazdu zwiększa się. To znaczy że jadę wolniej niż to co zakłada program.

Przepraszam za jakiś literówki dyktowałem.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Michal1983 » czwartek, 19 lip 2018, 07:57

Dobrze byłoby aby również gdyby podczas pracy na baterii ekran rozjaśniał się przed mająca nastąpić zmianą ograniczenia prędkości. Aktualnie trzeba wybudzać ekran aby upewnić się czy obowiązuje jeszcze dane ograniczenie.
Również ekran nie powinien przygasać podczas odcinkowego pomiaru predkosci, aby co po niektórzy mogli swobodnie obserwować swoją średnią prędkość.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert