Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Re: v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersj

Postprzez paulkr » czwartek, 23 sie 2018, 10:16

lchmiel napisał(a):Nie rezygnowałbym ze zgłaszania fotoradarów. Zmiany mogą być, drogi są budowane itd.

W tej chwili każdy nowy fotoradar musi trafić na listę.
Tutaj np można zobaczyć gdzie są postawione: https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/web/portal/o-nas/mapa-urzadzen
Kiedyś funkcjonował arkusz excela z współrzędnymi.
paulkr
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Michal1983 » czwartek, 23 sie 2018, 17:05

Kiedy w trybie śledzenia pozycji przestanie wskaźnik pozycji skakać miedzy jezdnią a chodnikiem? Jak kiedyś była tylko jezdnia to nie było problemu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez jomamoto » niedziela, 26 sie 2018, 22:29

lchmiel napisał(a):Prawidłowe parsowanie adresów nie tylko najbardziej typowych i adresy na skrzyżowaniu dwóch ulic.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Popieram, też czekam.
jomamoto

Postprzez prezesBB » poniedziałek, 10 wrz 2018, 08:09

Ja pokuszę się o ponowne zgłoszenie funkcji której mi brakuje ;) mianowicie chodzi o opcję w ustawieniach trasy "zezwalaj na przekraczanie granic". Obecnie NE jeżeli nie ustawię mu punktu pośredniego np na Słowacji, nigdy nie wyznaczy trasy nawet jeżeli będzie o wiele szybsza i krótsza. Jeżdżę często z Bielska-B do Zakopanego i trasa przez Słowację jest najbardziej optymalna ale żeby nawet sprawdzić czas czy odległość zawszę muszę korzystać z punktów pośrednich :(
rozumiem że przekraczanie granicy może być często traktowane jako niepożądane ale jeżeli pojawi się taka funkcja w ustawieniach to sami będziemy mogli o tym decydować.
prezesBB

Telefon: Samsung S8

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 10 wrz 2018, 08:13

Popieram.

Kiedyś dostałem trasę przez Słowację bez takiej opcji. Było to dawno.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » niedziela, 23 wrz 2018, 06:00

Ciekawie wygląd prezentacja skrzyżowań wielo poziomowych w Navitelu. Lepiej to wygląda niż te wszystkie płaskie mapy z rzekomym trybem 3D, który powoduje tylko przykręcenie mapy względem ekranu, gdzie nawet algorytm przeliczający trasę się gubi bo dla niego te dogi krzyżują się w jednym poziomie i kierowca może przeskakiwać z jednego poziomu na drugi. Dodatkowo tryb nocny włącza się samoczynnie po wjechaniu w tunel.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez paulkr » środa, 26 wrz 2018, 08:45

W tej chwili najważniejsza funkcją moim zdaniem jest cokolwiek co pozwoli wyświetlać mapę na ekranie samochodowym - MirrorLink lub AndroidAuto. Bez tego raczej kiepsko widzę przyszłość Naviexperta. Coraz więcej auta ma taki ekran, nawet z drugiej ręki. Wygoda klikania po mapie i brak przyklejania czegokolwiek do szyby zapewne wygra z większymi możliwościami nawigacji w stosunku do Google Maps.
paulkr

Postprzez Michal1983 » czwartek, 27 wrz 2018, 05:47

Dla mnie każde inne umiejscowienie obrazu nawigacji niż na szybie jest niewygodne. Testowałem już kładzenie telefonu blisko siebie jak i uchwyt na kratkę wentylacyjną, ale żadne położenie z tych położeń nie jest ani bezpieczne ani wygodne. Dlatego też uważam, że wyświetlanie ekranu nawigacyjnego na ekranie zestawu multimedialnego też za niezbyt bezpieczne i wygodne. Podejrzewam, że wprowadzenie tej funkcji jest tak samo prawdopodobne jak powrót trybu demonstracji nawigacji na wyznaczonej trasie, którą to funkcję też ma większość nawigacji ale NE się z niej wycofał.
Michal1983

Postprzez Borg » czwartek, 27 wrz 2018, 07:19

Fajnie że masz swoją opinię ale nie wiem czy wiesz co raz więcej aut można zamówić sobie z ekranem lcd w miejscu standardowych zegarów. I raczej ta tendencja będzie szła w tym kierunku bo taniej jest zamontować ekran 6-7 calowy niż montować elektro-mechaniczne zegary.
Pomijam fakt że często środkowe ekrany multimedialne są umieszczone wysoko więc nie trzeba odrywać wzroku od drogi.
A co do bezpieczeństwa montowanie czegoś na szybie przed oczami dla mnie jest średnio bezpieczne :) .

PS. Nowa klasa A to 2 ekrany i tyle :) .

Wysłane z HTC U11
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez paulkr » czwartek, 27 wrz 2018, 08:57

Nie porównuj ekranu telefonu do wbudowanego w auto dużego ekranu który jest przystosowany do wygodnej obsługi. Nic się nie telepie na dziurach, nie ogranicza widoczności, a z poziomu kierownicy może aktywować głosowe wybieranie celu w nawigacji. Dodatkowo przyciskami i pokrętłami w samochodzie możesz sterować zoomem itp, a głos wydobywa z głośników. Jedyne co robisz po wejściu do auta to wpinasz kabel USB i system jest już gotowy. Nie wyobrażam sobie już jeździć z czymś przyklejonym do szyby czy kratki nawiewu.
Ponadto mam już 3ci telefon który zepsułem naviexpertem. Ekrany AMOLED są super, ale szybko się zużywają od nawigacji, szczególnie w lecie gdy jasność automatycznie idzie na max. W ten sposób go można oszczędzić.
paulkr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert