Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Re: v 7.0 Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Postprzez mentos11 » środa, 23 lut 2011, 15:52

O ile dobrze pamiętam to nawigacja przesyła dane gps wystarczy mieć włączone wysyłanie danych na serwer.
Kiedyś przeczytałem na forum że w taki sposób potrafią nanieść nową drogę tylko muszą zebrać odpowiednią ilość danych. Chodziło chyba o łopuszańska i jerozolimskie.
Przydałaby sie opcja zapisu obrazu, coś zauważymy to robimy zrzut ekranu a potem można by sobie obejrzeć.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » środa, 23 lut 2011, 16:49

mentos11 napisał(a):Wiemy już że podczas zamykania aplikacja łączy się z serwerem NE a to trochę trwa więc tapeta ma sens!

Zrób prosty test. Włącz NE tak aby GPS nie zdążył określić swojej pozycji a następnie wyłącz program. Jak myślisz, co NE próbuje wysyłać? Bo przecież nie dane CT...
Dalej twierdzę, że jest to błąd w programie (właściwie to cała obsługa wyłączania programu jest skopana).
Powiem więcej - co stoi na przeszkodzie aby program znikał z ekranu w momencie wciskania "zakończ"? Nic. Tylko trzeba umieć to napisać. A co będzie sobie robił po zniknięciu i umożliwieniu mi zablokowania ekranu - średnio mnie to już obchodzi. Obecnie patrzę jak małpa na banana aż program łaskawie się zakończy - czasami przez kilkadziesiąt sekund.

A zastanawiałeś się ile telefonów odpadnie po wprowadzeniu jeszcze jednej tapety? :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Andrzej Stachurski » środa, 23 lut 2011, 22:35

Moja lista życzeń:

- najważniejsza sprawa - odświeżanie pozycji w powiększeniu poniżej 1000m - usunięcie skakania, najlepiej, żeby sama mapa się przesuwała, a nie pozycja pojazdu. Jest to strasznie wkurzające. No i szybkość odświeżania - w tej chwili ok 1s, a wypadało by tak ok 0.2s

- komunikat o ograniczeniu prędkości przy fotoradarze/ terenie zabudowanym

- w polu ulica/nr drogi dodatkowa informacja o nazwie miejscowości

Mniej istotne:
- asystent pasa ruchu
- obsługa multitouch
- sprzętowa obsługa kompasu dla androida
Andrzej Stachurski

Telefon: HTC Desire

Postprzez mentos11 » czwartek, 24 lut 2011, 20:17

Alex zastanawiasz się ile telefonów odpadnie, hym tak naprawdę to wszystkie starsze modele bez ekranu dotykowego i mocnego procesora!
Nasza lista życzeń jest tak wymagająca i rozbudowana że tak naprawdę to tylko szybkie smartfony z dużym ekranem mogą je spełnić!
Tak naprawdę to NE jest skazany na podział aplikacji na lite i full wersje, tylko może jeszcze o tym nie wie albo my jeszcze o tym nie wiemy.
Wpadlem na jeszcze jeden pomysł (opcje ), skoro NE rozwija sie i coraz częściej będzie używany poza granicami kraju, to podczas przekraczania granicy przydałaby sie informacja o dozwolonych prędkościach na drogach oraz wymogach dotyczących wyposażenia samochodu i używania świateł mijania itp.
mentos11

Postprzez ALEX » piątek, 25 lut 2011, 08:19

Z całym szacunkiem ale moim zdaniem nie bardzo wiesz o czym mówisz. Wszystkie obliczenia są wykonywane przez serwer a telefon jedynie jest interfejsem to tego. Skoro jakiś telefon mógł działać trzy lata temu to czemu nie miałby działać dzisiaj? Co program musi więcej "obliczać"? Nic, jest kilka okienek więcej ale w dalszym ciągu wszystko robi serwer.
Poprawcie mnie jeżeli się mylę - wprowadzone w wersji 6 autouzupełnianie zostało zrealizowane poprzez umieszczenie w pamięci telefonu wszystkich możliwych odpowiedzi (oraz dodatkowo kolejna klawiatura) co spowodowało odpadnięcie mnóstwa telefonów. Czy Google też trzyma wyniki wyszukiwania w telefonie użytkownika? Nie, a pomimo tego jakoś działa system podpowiedzi. Gdyby NE pisało swoje oprogramowanie z głową to pewnie w dalszym ciągu program działał by na wszystkich telefonach na których kiedykolwiek zadziałał.
Miałem kiedyś program nawigacyjny działające na SE K750i który potrafił obracać trójwymiarową mapę wektorową w tempie 5 klatek na sekundę. Czyli można. Trzeba tylko potrafić. No dobra, nie "tylko"... "aż". W jakim tempie odświeżają mapę NE najmocniejsze telefony? Wystarczy poszukać powtarzających się komentarzy o skaczącej kropce...
A co do smartfonów z dużym ekranem dotykowym - niech wreszcie NE pozwoli użytkownikowi skorzystać z możliwości jakie daje najnowszy sprzęt bo obecnie nie dostrzegam różnicy pomiędzy dotykowcem a telefonem z klawiaturą... a szkoda.
ALEX

Postprzez mentos11 » piątek, 25 lut 2011, 11:13

Dyskusja sie robi ale to dobrze :)
Chodziło mi o to że następuje naturalny podział na dotykowe smartfony i klasyczne telefony, różnica jest na tyle ogromna że tak naprawdę trzeba oddzielnie napisać aplikacje pod smartfony i oddzielnie pod telefony. NE to tak rozwiązał że telefony otrzymują starcze wersje NE a pod smartfony to tak naprawdę trzeba dopiero napisać nowa wersje (7.0) która zapewne jest wlasnie tworzona!
Tworząc ten wątek myślałem bardziej o smartfonach z dotykowym dużym ekranem, ale jeśli ktoś marzy o prostej wersji na klasyczne telefony to też może wyrazić swoją opinię :)

Jeśli zaś chodzi o klatkowanie NE (brak płynności) to z tego co sie zorientowałem wynika to z języka w jakim napisana jest aplikacja czyli java. Nie jestem programistą ale java jest chyba jednowatkowa i nie potrafi robić wszystkiego na raz. Używałem testowo sygic i powiem wam że tam to dopiero było klatkowanie nawet kilku sekundowe!
Rozumiem też dlaczego automapa ogranicza sie do windowsa i iphona bo tam sie łatwiej pisze takie aplikacje i podejrzewam że androida będą omijać szerokim łukiem.
Ceną możliwości nawigowania na wielu telefonach jest klatkowanie wynikające z javy! Nawet NE na windowsie jest w javie i korzysta z emulatora, jeśli sie mylę to proszę mnie poprawić :)
mentos11

Postprzez ALEX » piątek, 25 lut 2011, 15:36

mentos11 napisał(a):Jeśli zaś chodzi o klatkowanie NE

:)
Właściwie to czego można oczekiwać od programisty, który nawet nie potrafi sprawić aby jego program się poprawnie wyłączył?
(program o którym wspomniałem jest napisany w J2ME)
ALEX

Postprzez mentos11 » piątek, 25 lut 2011, 18:41

No dobra wygrałeś nie wiem co ale wygrałeś :lol:
Dodam do naszej listy życzeń:
-płynna animacja mapy i zielonej kropki nawigacyjnej!
Ostatnio edytowano wtorek, 1 mar 2011, 11:51 przez mentos11, łącznie edytowano 2 razy
mentos11

Postprzez ALEX » piątek, 25 lut 2011, 18:52

To jeszcze uwaga odnośnie powiększania mapy przed manewrem - teraz często nie sposób wizualnie określić odległości do manewru gdyż ta się pozornie nie zmienia wraz z kolejnymi powiększeniami mapy.
ALEX

Postprzez mentos11 » wtorek, 1 mar 2011, 13:40

Dodam za Ciebie nową funkcję powiękaszania płynnego ale raz mapy przed manewrem.
- płynne powiększanie ,ale raz, mapy przed manewrem!

Ostatnio z ciekawości zainstalowałem sobie na Andku nawigację Sygic Auris-trial, zobaczyć co konkurencja proponuje.
Okazało się że można płynnie animować kropkę nawigacyjną, mapy czy zoomowanie przed manewrem. Cena jednak jest wysoka, trzeba mieć obsługę 3D!
Nawigacja okazała się całkiem przyjemna wizualnie oraz bogata w funkcje takie jak asystent pasa ruchu czy dozwolona prędkość a nawet pogoda ale nie ma róży bez kolca, za mało ustawień w opcjach i gorzej wylicza trasy i uwaga! nie pokazuje czasu dojazdu tylko odległość(ups, pokazuje czas tylko telefon trzeba ustawić w poziomie) :D
Ogólnie NE wygrywa z Auris, lepiej wyznacza trasy, więkcej możliwości ustawień aplikacji, widać górną belkę :)
Jedna rzecz mi się spodobała to dodam do listy życzeń.
- Przyciemnianie ekranu po wieździe do tunelu i kontynłowanie nawigacji pomimo braku sygnału GPS!

P.S. Jak zbierze się więcej funkcji i opcji to zrobię listę życzeń w pierwszym poście :D
Już zrobiłem :D
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert