Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jak wstawić radar na mapie?

Re: Jak wstawić radar na mapie?

Postprzez MariuszHD » czwartek, 26 lip 2012, 20:45

Aha. To trochę dziwne jest to zgłaszanie fotoradarów jak one potem i tak znikają.
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC One A9s

Postprzez mentos11 » czwartek, 26 lip 2012, 21:46

Z tego co się orientuje po ostatnich beta testach wszystkie zgłoszenia są czasowe i albo przedłuża się ich żywot albo skraca. Fotoradary na stale wstawia pracownik NE ma taką możliwość, jeśli podasz dokładna lokalizacje z opisem to napewno kamil zapewne wstawi na stałe.
Ja też jeden fotoradar nie istniejący na mapach NE sobie zgłosiłem jako remont jak wrócę z urlopu to go zgłoszę aby pojawił się na stałe ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez bodogo2 » piątek, 24 sie 2012, 08:02

Chciałbym się dowiedzieć jak postępujcie w przypadku, gdy przejeżdzacie przez miejsce oznaczone kontrolą drogową a w rzeczywistości patrol nie stoi. Chodzi mi o miejsca, w których patrole statystycznie często stoją, a nie o zgłoszenia CB. Czy odwołujące takie zgłoszenie, czy nic nie robicie?
Ja w takim przypadku nic nie robię. Nie zatwierdzam, nie zaprzeczam.
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez lchmiel » piątek, 24 sie 2012, 08:42

W takich miejscach czasem nic nie robię, a czasem potwierdzam. Wyobrażam sobie, że wstrzymanie się od głosu nie zmienia stanu miejsca (wolałbym to wiedzieć na pewno). W ten sposób "udziela umiarkowanego poparcia".

Gdybyśmy wciskali "nie" gdy akurat nie stoją, szybko doprowadzilibyśmy do skasowane ostrzeżenia, bo przez większą część czasu jednak nie stoją.

To tylko moja opinia, chciałbym lepiej znać rzeczywiste zasady działania tego mechanizmu.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez ALEX » piątek, 24 sie 2012, 09:24

Ja odwołuję. Dlaczego? Bo zazwyczaj nie mam pojęcia czy często tam stoją czy nie (to zadanie dla tajemniczego algorytmu). Za to tam gdzie stoją często nie mam żadnych ostrzeżeń.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 24 sie 2012, 12:53

ALEX napisał(a):Za to tam gdzie stoją często nie mam żadnych ostrzeżeń.

Może dlatego, że:
lchmiel napisał(a):Gdybyśmy wciskali "nie" gdy akurat nie stoją, szybko doprowadzilibyśmy do skasowane ostrzeżenia, bo przez większą część czasu jednak nie stoją.

lchmiel napisał(a):To tylko moja opinia, chciałbym lepiej znać rzeczywiste zasady działania tego mechanizmu.

Dokładnie tak jak piszesz - póki nie znamy mechanizmu działania zgłoszenia/odwołania, to nie wiemy jak powinniśmy się zachować. Bo jeśli 1 zgłoszenie (potwierdzenie) ma taką samą wartość (siłę) co 1 odwołanie, to trochę kiepsko.
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » piątek, 24 sie 2012, 13:06

Edek Łomiarz napisał(a):Może dlatego, że:
lchmiel napisał(a):Gdybyśmy wciskali "nie" gdy akurat nie stoją, szybko doprowadzilibyśmy do skasowane ostrzeżenia, bo przez większą część czasu jednak nie stoją.

Logika podpowiada mi, że nie widząc kontroli należy potwierdzić ten fakt anulowaniem ostrzeżenia. Dzięki temu algorytm ma dane aby szybciej eliminować miejsca gdzie kontrole nie są częste. Z tego co obserwuję to algorytmy używane przez NE są bardzo zachowawcze, więc w praktyce nie ma większego znaczenia co się klika.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez intimo » piątek, 24 sie 2012, 15:22

Częste kontrole te bez cb powinny działać na zasadzie traffica. Algorytm analizuje czasy zgłoszeń czyli dni godziny itp i wstawia kontrole kiedy trzeba. Nie zauważyłem by tak było. Po drugie nie wim czy suszarki są aż tak przewidywalne jak korki na bramkach o 9 rano. Suszarki to raczej coś jak wypadek lub niespodziewany korek.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez bodogo2 » piątek, 24 sie 2012, 15:28

Może niech pracownik NE się wypowie jakie jest pożądane zachowanie w takiej sytuacji, tak aby algorytm dobrze interpretował dane.
bodogo2

Telefon: Samsung i9001

Postprzez PiT3R » piątek, 24 sie 2012, 16:22

bodogo2 napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jak postępujcie w przypadku, gdy przejeżdzacie przez miejsce oznaczone kontrolą drogową a w rzeczywistości patrol nie stoi. Chodzi mi o miejsca, w których patrole statystycznie często stoją, a nie o zgłoszenia CB. Czy odwołujące takie zgłoszenie, czy nic nie robicie?
Ja w takim przypadku nic nie robię. Nie zatwierdzam, nie zaprzeczam.

Osobiście nic nie robię bo wychodzę z założenia, że lepiej jest być ostrzeżonym na wyrost niż wcale nawet jeśli zjawia się tam patrol bardzo rzadko.
Sam jestem ciekaw co podpowiedzą nam pracownicy NE.
PiT3R

Telefon: LG G3S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012