Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jak wstawić radar na mapie?

Re: Jak wstawić radar na mapie?

Postprzez ALEX » piątek, 24 sie 2012, 17:08

PiT3R napisał(a):lepiej jest być ostrzeżonym na wyrost niż wcale nawet jeśli zjawia się tam patrol bardzo rzadko.

Czyli na przykład na 100km trasy słyszysz 50 ostrzeżeń, o to Ci chodzi? Bo według mnie jest to guzik warte.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 24 sie 2012, 17:27

A nie prościej byłoby po prostu jeździć choć w miarę zgodnie z przepisami? Bo jazda przez teren zamieszkały z prędkością 2-krotnie większą od dopuszczalnej przepisami (bo nie łapią, to można) nie należy do najmądrzejszych posunięć...
Nie jeżdżę jak emeryt (tak mi się wydaje), ale jeśli widzę tablicę terenu zabudowanego, to zwalniam do ok. 65km/h i myślę że szybciej jest po prostu zbyt niebezpiecznie (nie tylko dla mnie, ale też dla innych, których mijam z taką prędkością. Policjanci też nie interesują się łapaniem "piratów" jadących niewiele szybciej niż przepisy nakazują. Jest więc i bezpieczniej i taniej.

To oczywiście tylko moje prywatne zdanie ;)
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » piątek, 24 sie 2012, 17:34

Kolega dostał mandat za jazdę 57 przy ograniczeniu do 50.
Co do jazdy zgodnie z przepisami - masz rację, tak należy jeździć. Nie o tym jest jednak rozmowa, lecz o działaniu algorytmu odpowiadającego za obsługę zgłoszeń.
ALEX

Postprzez PiT3R » sobota, 25 sie 2012, 10:55

ALEX napisał(a):
PiT3R napisał(a):lepiej jest być ostrzeżonym na wyrost niż wcale nawet jeśli zjawia się tam patrol bardzo rzadko.

Czyli na przykład na 100km trasy słyszysz 50 ostrzeżeń, o to Ci chodzi? Bo według mnie jest to guzik warte.

Trochę to upraszczasz bo po pierwsze nie o to mi chodzi, a po drugie rzadko mam więcej niż kilka takich ostrzeżeń nawet przy bardzo długich trasach i jeśli okazuje się że "nikogo" nie ma, nie przeszkadza mi to. Mamy za mało tego typu danych od innych użytkowników. Widzę to po swojej okolicy gdzie patrole ustawiają się regularnie, a zgłoszeń brak mimo iż wielokrotnie próbowałem. Widocznie nikt tego nie podbija i przepada. Dodam, że jeszcze sie nie spotkałem bym to ja był w tych miejscach ostrzeżony (ktoś zgłosił ten fakt przede mną), a natężenie ruchu jest bardzo duże. Właśnie o takie sytuacje głównie mi chodzi.
Masz rację co do przykładu, że co kawałek ostrzeżenie-bo coś może być jest bezwartościową informacją. Może warto by po zgłaszaniu "braku kontroli" nie usuwano całkowicie tego miejsca, tylko wisiałby przez jakiś czas (kilka dni) inny komunikat informujący o tym, a po upływie tego czasu bez zgłoszenia patrolu, wówczas jego totalne usunięcie?
Może faktycznie myślę źle, sam się wielokrotnie wahałem co w takiej sytuacji zrobić by "nie przedobrzyć".
Edek Łomiarz napisał(a):A nie prościej byłoby po prostu jeździć choć w miarę zgodnie z przepisami? Bo jazda przez teren zamieszkały z prędkością 2-krotnie większą od dopuszczalnej przepisami (bo nie łapią, to można) nie należy do najmądrzejszych posunięć...
Nie jeżdżę jak emeryt (tak mi się wydaje), ale jeśli widzę tablicę terenu zabudowanego, to zwalniam do ok. 65km/h i myślę że szybciej jest po prostu zbyt niebezpiecznie (nie tylko dla mnie, ale też dla innych, których mijam z taką prędkością. Policjanci też nie interesują się łapaniem "piratów" jadących niewiele szybciej niż przepisy nakazują. Jest więc i bezpieczniej i taniej.

To oczywiście tylko moje prywatne zdanie ;)

Nie chodzi by przelatywać przez teren zabudowany 2x szybciej, bo to niebezpieczne dla wszystkich użytkowników drogi, ale widocznie mało patroli spotykasz, ponieważ Twój "sposób" już by spotkał się z nagrodą. Mylisz się co do stwierdzenia "Policjanci też nie interesują się łapaniem "piratów" jadących niewiele szybciej niż przepisy nakazują.". W sumie Alex już Ci podał przykład ;) Nie spotykasz sie z bezsensownymi ograniczeniami prędkości? Nie spotykasz na takich odcinkach patrolu czyhającego na "pirata"? albo tuż przed tablicą kończącą teren zabudowany?
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez ALEX » sobota, 25 sie 2012, 11:14

PiT3R napisał(a):Mamy za mało tego typu danych od innych użytkowników.

Danych mamy tyle ile mamy, więc tak należy ustawić algorytmy aby z tego co jest wyciągały poprawne wnioski. Moje doświadczenie (powiedzmy 30.000km rocznie z NE) pokazuje, że NE zupełnie nie radzi sobie z tematem ostrzeżeń o kontrolach drogowych. Dodatkowo żadna z moich propozycji nie została wdrożona do programu. Ostatnia funkcjonalność nazwana szumnie CB nic z tym nie ma wspólnego z prostej przyczyny: zadając pytanie przez CB mam odpowiedź na daną chwilę. Jadąc z NE nie mam zielonego pojęcia kiedy moją trasą przejechał ktoś, kto mógł cokolwiek zgłosić. Może poprzednio tydzień temu? Brak takich danych nie pozwala traktować takiej funkcjonalności poważnie.
I po raz kolejny napiszę, że wynika to z faktu, że autorzy programu nie korzystają z niego. Gdyby było inaczej to po prostu zrobili by to dla siebie...
ALEX

Postprzez PiT3R » sobota, 25 sie 2012, 14:53

ALEX napisał(a):Jadąc z NE nie mam zielonego pojęcia kiedy moją trasą przejechał ktoś, kto mógł cokolwiek zgłosić. Może poprzednio tydzień temu? Brak takich danych nie pozwala traktować takiej funkcjonalności poważnie

I tu trafiłeś w sedno sprawy. Dlatego zastanawiam się czy nie warto rozróżnić w tej materii dwóch komunikatów? Kontrola drogowa, kiedy ta faktycznie występuje, a po jej anulowaniu przez użytkowników, nie całkowite usuwanie z mapy tylko zmiana w "częste miejsce kontroli" na pewien czas, a dopiero całkowite usunięcie gdy nie ma ponownie w danym miejscu zgłoszeń. Wiem, że padały już różne pomysły i liczę że po wprowadzeniu CB przyjdzie czas na jego dalsze rozwijanie.
Pożyjemy zobaczymy.

ps-chciałbym bardzo aby pracownicy NE powiedzieli jasno jak oni to widzą tworząc daną funkcjonalność. Inna sprawa, że należy edukować użytkowników jak z danej funkcjonalności korzystać, bo sam po kilku latach użytkowania nie wiem jak się zachować, a co dopiero ktoś kto poznaje NE.
Ostatnio miałem taki przypadek, że w NE zgłoszona była kontrola, a w rzeczywistości był fotoradar. Kontrole odwołałem, a wstawiłem foto...w drodze powrotnej to samo niestety. W tym przypadku kosmetyczna może sprawa ale to pokazuje, że większość nie przykłada do tego uwagi co i jak zgłasza, a my sie wczuwamy :D
Pozdr
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez lchmiel » sobota, 25 sie 2012, 18:11

Przyłączam się do zdania, że trzeba jeździć bezpiecznie i z głową. A także do zdania, że suszenie często odbywa się nie tam, gdzie jest niebezpiecznie, ale tam, gdzie łatwo złapać. I właśnie w takich przypadkach CB mogłoby pomóc.

Widać, że wszyscy po kolei uprzejmie proszą o instruktaż, jak używać CB, i o informację, czego się po nim można spodziewać, a czego nie. Jak po każdym narzędziu. Gdy coś na trasie się dzieje, wiadomo jak to sygnalizować. Ale gdy coś jest prawdopodobne, według naszego rozeznania, to co?

Nadmiar ostrzeżeń to brak ostrzeżeń. To jest ogólna zasada, w różnych zastosowaniach była badana i wynikło z tego mniej więcej tyle, że granica sensu jest gdzieś między 2 a 3 fałszywymi alarmami na jeden prawdziwy (to wynik z zupełnie innej dziedziny, ale taki akurat znam). (Na marginesie: konkurencja przekracza tę granicę wielokrotnie. Niewielkie pocieszenie.)
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » sobota, 25 sie 2012, 18:32

Hym jak się tak zastanowić to te miejsca częstych kontroli są według mnie zbędne, jedynie ostrzeżenie o fotoradarze ma racje bytu, zgłoszenia fotoradaru CB są czasowe i znikają, system by po iluś tam zgłoszeniach generowałby fotoradar na stałe wtedy wystarczy go potwierdzać albo anulować.
Zbyt duża ilość zgłoszeń tak jak jest u konkurencji ;) powoduje że po kilkunastu już praktycznie człowiek nie reaguje.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum 2012