Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Aplikacje Android

Re: Aplikacje Android

Postprzez Abel » piątek, 10 sie 2012, 12:19

Nie wiem czy były już jakies apki AR, ale ta jest niezła. https://play.google.com/store/apps/deta ... orts&hl=pl
Czekam aż inni będą tak prezentować swoje produkty. To w końcu 21 wiek! :)
Abel
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez ALEX » wtorek, 25 wrz 2012, 19:02

Na co dzień korzystam w telefonie z pionowej orientacji ekranu w telefonie. Jednak w czasie nawigacji telefon mam poziomo. Muszę więc każdorazowo przełączać ustawienia ekranu. Jest jednak program ("Rotation Control"), który pozwala dla każdej zainstalowanej aplikacji nadpisać ustawienia systemowe. Po ustawieniu dla NE opcji "Auto" nie muszę już nic przełączać a program ustawia się zależnie od położenia telefonu. Szkoda, że NE nie ma takiej funkcjonalności wbudowanej do programu.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez mentos11 » czwartek, 27 wrz 2012, 20:38

Mamy nową grę ze studia ravio mobile, tym trazem źle świnie w roli głównej :D
Fajna gierka polecam.
http://pclab.pl/news51179.html
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez sduda » czwartek, 18 paź 2012, 15:52

Witam.
Nie wiecie czasem jak włączyć dźwięk nawigacji naszej ulubionej na słuchawce bluetooth?
W androidzie 2.3 trza było ściągnąć np. BT Mono i działało ale w 4.0 i NE 8 już to nie działa.
Druga sprawa to czy wybieranie głosowe poprzez słuchawkę BT wam działa, tzn działać działa tylko czy udało się komuś wykonać połączenie przy jego pomocy - jak sobie z tym radzicie w samochodzie?
sduda

Telefon: Nokia6500slide

Postprzez lchmiel » czwartek, 18 paź 2012, 22:42

Nie wiem, czy przyda Ci się to na coś, ale słuchawki Jabra BT530 i Jabra Extreme2 po prostu działają z NE, gdy się je włączy. Cała fonia przełącza się na słuchawki.

Wybieranie głosowe w Androidach jest tylko w obcych językach, więc jest spory kłopot z takim wypowiedzeniem nazwy kontaktu, żeby standardowe Androidowe oprogramowanie Voice Talk firmy Vlingo zrozumiało. Trzeba powiedzieć tak, jak przeczytałby Voice Talk. Niestety, polskie litery są rozumiane w sposób, którego nikt nie przewidzi. Radzę sobie z tym w taki sposób, że nazwy najważniejszych kontaktów zaczynają się od "02", "03" itd., np. "05 Marek". Wywołuję VTalk naciskając długo klawisz słuchawki i mówię z najlepszym oksfordzkim akcentem, na jaki mnie stać , np. "Call zero five". To zwykle wystarcza. Imion nie wypowiadam, bo VTAlk koszmarnie je amerykanizuje.

Ale jest to dziesięć razy gorzej rozwiązane w porównaniu ze starym Symbianem np. na Nokii E51, gdzie można było powiedzieć po polsku dowolne nazwisko z książki adresowej i wybierało bez pudła, mimo hałasu wokół.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez ALEX » czwartek, 18 paź 2012, 22:50

To może warto zastanowić się nad zestawem głośnomówiącym z funkcją wybierania głosowego?
ALEX

Postprzez sduda » wtorek, 23 paź 2012, 17:37

Dzięki za podpowiedź, ale miałem nadzieje, że jest jakiś program który te problemy rozwiąże typu BT Mono (nie działa pod androidem 4) czy cyberon voice commander, który niestety jest płatny i niema jak przetestować a zakupu bym pewnie dokonał. Mam aż trzy słuchawki i szkoda ich wyrzucać by zakupić jabre a zestaw głośno mówiący nie do końca rozwiązuje problem bo mogę komend słuchać tak samo przez telefon a chodzi o to by jadąc np. z dzieciakim czy śpiącą żona założyć na ucho i nie uprzykrzać innym jazdy częstym i nie zawsze potrzebnym gadaniem "Urszuli". Może ktoś jeszcze zna jakieś potrzebne programy do wspomożenia nawigacji. A tak w ogóle wydaje mi się że NE mógłby rozwiązać to odpowiednim menu skora da się zrobi takie programy ja BT Mono a nie zajmować się np. nie działającymi i tak cenami paliw (źródło danych byłoby lepsze gdyby wykorzystano np. www.dobaku.pl/)
sduda

Telefon: Nokia6500slide

Postprzez jotde » środa, 24 paź 2012, 08:45

Jakiś czas temu się przyglądałem sprawie. Niestety wydaje się, że sprawa jest udupiona przez google. Przeczytaj ten post http://forum.naviexpert.pl/topic667.html#p21638
jotde

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez ALEX » środa, 24 paź 2012, 18:16

A co jeżeli ja nie chcę aby komunikaty leciały przez zestaw? Przecież każdorazowo wiąże się to z wyciszeniem radia. W mieście bym się wykończył nerwowo, na trasie pewnie też :)
Teraz muzyczka sobie gra, komunikaty nawigacyjne odtwarza telefon, gdy przychodzi rozmowa muzyczka się ścisza a rozmowa trafia na głośniki samochodu.

Dla przykładu: na co dzień korzystam z Samsunga Solid B2710 i w odróżnieniu od Nokii C3 Samsung aktywuje zestaw tylko w czasie rozmowy. Nokia WSZYSTKIE dźwięki wysyłała na zestaw - nawet pikanie klawiszy co było okrutnie upierdliwe.
ALEX

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 lis 2012, 22:28

Kolejna wersja ptaszków już jest:
http://aplikacje.komorkomania.pl/2012/1 ... trone-mocy
Niech moc będzie z Wami :)
mentos11

Telefon: moto g