Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłaszamy błędy i braki ograniczeń prędkości

Re: Zgłaszamy błędy i braki ograniczeń prędkości

Postprzez Klusek » wtorek, 12 sie 2014, 10:57

W sumie pomysł ze zgłaszaniem ciekawy. Ja do tej pory zgłaszałem ograniczenia korzystając z opcji zgłaszania remontu/błędu mapy.
Klusek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Xperia Z1

Postprzez Michal1983 » sobota, 11 paź 2014, 04:32

Brak ograniczeń prędkości na:
drodze nr 580 na odcinku od ulicy Topolowej w Blizne Łaszczyńskiego do centrum Leszna.
drodze 694 od drogi krajowej 8 do punktu oznaczonego jako Szosa Ciechanowicka.
drodze 63 od Ceranowa do Godlewo Wielkie.
drodze 695 od Ceranow do Kosowa Lackiego.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Michal1983 » czwartek, 18 gru 2014, 06:17

Informacja o ograniczeniu prędkości na S2 jest do korekty
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 52112.html
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Wilk108 » wtorek, 6 sty 2015, 13:01

A w jaki sposób te dane będą wykorzystane? Bo mojej miejscowości (Józefów k. Otwocka) jest wiele ograniczeń, których nie ma na mapach. Np na Sikorskiego przed przejazdem kolejowym w Michalinie do 40. Jest też wiele ulic z progami spowalniającymi i ograniczeniami do 30 (np Sobieskiego lub Willowa z progami co 200 m). A NE pokazuje 50km.
Więc moje pytanie jak te dane będą wykorzystane. Bo jeżeli tylko aby pokazać ograniczenie na ekranie to chyba nie warto bo ograniczenia są na odcinku 50m. A program i tak uwzględnia czasy fakty przejazdów a nie wylicza ich z dozwolonej prędkości.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Klusek » wtorek, 6 sty 2015, 13:44

Jeżeli program oblicza ETA na podstawie faktycznych przejazdów a nie dozwolonych prędkości to jest to totalną głupota i ignorancją. Ma to sens tylko wtedy kiedy faktyczne prędkości są niższe niż prędkości dozwolone na odcinku. W każdym innym przypadku takie liczenie ETA nie ma najmniejszego sensu.
A do czego mogą się informacje o prędkościach jeszcze przydać? Chociażby do tego aby zorientowac się w razie potrzeby czy na danym odcinku jedziemy z dozwoloną prędkością czy nie.

Wysłane znikąd przy pomocy gołębia pocztowego.
Klusek

Postprzez intimo » wtorek, 6 sty 2015, 21:01

Program oblicza ETA na podstawie średnich historycznych i aktualnych prędkościach na danym odcinku. Dlatego czasem są głupoty. Generalnie rzadko prędkość średnia jest większa niż dozwolona. Tak zdarza się za miastem. Nawet na autostradzie jest około 120 średniej prędkości.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Klusek » środa, 7 sty 2015, 03:09

Więc z całą stanowczością i z pełną odpowiedzialnością za słowa stwierdzam, że jest to rozwiązanie głupie i nieprzemyślane.
Prędkość średnia na odcinkach powinna być uwzględniana tylko i wyłącznie wtedy kiedy jest niższa niż prędkość dozwolona. W odwrotnym przypadku kiedy prędkość średnia jest większa niż prędkość dozwolona do ETA powinna być brana tylko i wyłącznie prędkość dozwolona na danym odcinku.
Ja chce wiedzieć kiedy dojadę jadąc tak jak znaki pokazują (słowo daje, są tacy kierowcy, którzy tak jeżdżą). Nie potrzebuję wiedzieć z jakim czasem dany odcinek pokonują rekordziści.

Klusek

Postprzez Michal1983 » środa, 7 sty 2015, 05:35

Klusek napisał(a):Ja chce wiedzieć kiedy dojadę jadąc tak jak znaki pokazują (słowo daje, są tacy kierowcy, którzy tak jeżdżą). Nie potrzebuję wiedzieć z jakim czasem dany odcinek pokonują rekordziści.

Na szczęście nie ty jeden starasz się jeździć przepisowo.
W nawigacji, która prowadzi od drzwi do drzwi czas dojazdu na miejsce nie uwzględnia i tak czasu na znalezienie miejsca do zaparkowania. Podany czas jest jedynie dobry dla taksówkarzy, którzy podjeżdżają pod dom i nie muszą szukać miejsca do postojowego.
Najważniejsze, że ETA jest dokładniejszy niż w innych nawigacjach gdzie zmienia się co kilometr, albo różni się o kilkanaście czy kilkadziesiąd minut, bo gdzieś był korek, którego nie uwzględniła nawigacja.
Michal1983

Postprzez intimo » środa, 7 sty 2015, 17:55

Tu niestety nie mamy 100% pokrycia w ograniczenia prędkości. Jak chciałbyś policzyć ETA na nowej drodze która dopiero co została wprowadzona przez ekipę NE. A nie wprowadzili ograniczenia bo nie wiedzieli tego? Albo jak program ma policzyć czas dojazdu na drogach że tak powiem wiejskich dobrych asfaltowych ale bez ograniczenia? Ja staram się jeździć przepisowo i w 90% przypadków ETA jest ok lub różni się o kilka minut od tego przy starcie. Trasy różne od kilku km do 200 w ostatnim czasie. Też uważam że NE najlepiej prognozuje czas dojazdu ale jak każdy program potrafi się mylić.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Klusek » środa, 7 sty 2015, 18:30

Jak chciałbyś policzyć ETA na nowej drodze która dopiero co została wprowadzona przez ekipę NE. A nie wprowadzili ograniczenia bo nie wiedzieli tego?

Drogi określonej kategorii mają określoną dozwoloną prędkość maksymalną. Nawet nie widząc drogi na oczy można powiedzieć z jaką prędkością maksymalną można po niej jechać. Ograniczenia prędkości np. przy skrzyżowaniach mogą być dodawane sukcesywnie przez samych użytkowników lub (tak jak być powinno) przez dostawcę map.

Albo jak program ma policzyć czas dojazdu na drogach że tak powiem wiejskich dobrych asfaltowych ale bez ograniczenia?

To nie są niemieckie autostrady, że nie mają ograniczeń prędkości (patrz wyżej). Jeżeli prędkości średnie będą niższe niż dopuszczalne to wtedy program do liczenia ETA powinien korzystać z prędkości średnich.
Klusek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia