Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja 6.2.1 na Android, efekt skaczącej żaby

Wersja 6.2.1 na Android, efekt skaczącej żaby

Postprzez blazo » poniedziałek, 30 maja 2011, 14:47

Witam,

Przesiadłem się z mojej starej Nokii na telefon z Androidem. Efekt jest taki, że mam duży ekran no i przyjemniej się Naviexperta obsługuje i komendy głosowe wydają się działać (przeprowadziłem dopiero kilka krótkich testów) co mi się bardzo podoba.

Niestety w czasie nawigacji widok wygląda tak jakbym skakał w skokach co 50-100 m. Całkowity brak płynności. Przy gęstej sieci dróg (w mieście) ciężko utrafić w odpowiedni skręt (komunikaty głosowe pomagają). Może to być oczywiście wina wolnego procesora ale z produktem konkurencji nie było tego problemu (wszystko płynnie).

Wyłączyłem wyświetlanie POI i nadal jest to samo. Dziwnie to wygląda bo czasami punkt w którym się znajduję skacze po mapie (chyba powinien być w jednym miejscu a mapa się przesunąć?).
W przypadku Symbiana chyba był podobny efekt po instalacji na karcie. W tym przypadku mam NE zainstalowanego na pamięci wewnętrzej (chyba).

Może zainstalowany Naviexpert Play coś to bruździ? Ale tego nie da się tak prosto odinstalować .....

Ktoś wie jak to przyśpieszyć? Zrekonfigurować? Przeinstalować aby było lepiej?

Mój fon to Samsung Galaxy Gio (S5660).

Dzięki z góry.

Pozdrawiam,

Blazo
Blazo

--
Gospodarstowa Agroturystyczne w Bieszczadach - "Nad Osławą"
www.nadoslawa.pl
blazo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 6120

Re: Wersja 6.2.1 na Android, efekt skaczącej żaby

Postprzez Hakari » poniedziałek, 30 maja 2011, 16:27

Jeśli chodzi Tobie o delikatnie skaczącą kropkę to NaviExpert tak działa (i nie ma tutaj znaczenia hardware telefonu). Chociaż, szczerze mówiąc nie miałem jeszcze przez to problemów z skręceniem w odpowiednim miejscu...
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez blazo » wtorek, 31 maja 2011, 08:01

Jeden skok co 50-100m to nie jest "delikatnie". Wygląda to tak wyświtlanie odbywało się maksymalnie 5 klatek na sekunde. "Haczy" okrutnie, wygląda słabo. Nie da się tego poprawić?
No i po co skacze ta kropka? Nie lepiej zostawić ją w jednym miejscu a zamiast tego "podsunąć" mapę? Tak się przecież dzieje w "każdej" innej nawigacji. A w takiej jednej dostępnej w Adroid Market wszystko jest bardzo płynne łączenie w wyświetlaniem terenu w 3D.
Blazo

--
www.nadoslawa.pl
blazo

Postprzez silvah » wtorek, 31 maja 2011, 08:54

5 klatek na sekunde i przeskoki co 100m? chyba 1 klatka na 5 sekund, ale fakt naviexpert u mnie dziala podobnie, nie ma plynnosci...
silvah

Telefon: xperia x10 mini pro

Postprzez mentos11 » wtorek, 31 maja 2011, 09:50

blazo napisał(a):Jeden skok co 50-100m to nie jest "delikatnie". Wygląda to tak wyświtlanie odbywało się maksymalnie 5 klatek na sekunde. "Haczy" okrutnie, wygląda słabo. Nie da się tego poprawić?
No i po co skacze ta kropka? Nie lepiej zostawić ją w jednym miejscu a zamiast tego "podsunąć" mapę? Tak się przecież dzieje w "każdej" innej nawigacji. A w takiej jednej dostępnej w Adroid Market wszystko jest bardzo płynne łączenie w wyświetlaniem terenu w 3D.

Masz rację takie skoki nie są przyjemne dla oka.
Co do innych nawigacji to wiem że jedna z nich działa płynnie ale tylko na androidach z akceleracją 3D na słabszych modelach nie działa.
Problem skaczącej kropki wynika z tego że NE jest napisany pod wiele telefonów, jakby aplikacja została przepisana od nowa na androida to wtedy zapewne o wiele lepiej by to wyglądało.
Zgłoś to bezpośrednio NE to może coś poprawią w aplikacji dla twojego modelu telefonu?!
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez blazo » wtorek, 31 maja 2011, 12:12

silvah napisał(a):5 klatek na sekunde i przeskoki co 100m? chyba 1 klatka na 5 sekund,

No może nie tak źle ... ale generalnie bardzo słabo ....
Obejżałem sobie przed chwilą demo trasy: wychodzi jenda klatka na 10-20 metrów przejechanych, tak na oko trochę więcej niż jedna klatka na sekundę (ale nie więcej niż dwie na sekundę).

W każdym razie !!! rozprasza !!!, mruga, skacze i wygląda jakby to dziecko napisało (a może programista z nk?) ....
Blazo

--
www.nadoslawa.pl
blazo

Postprzez potworny » wtorek, 31 maja 2011, 12:28

blazo, a tu nie chodzi o to, że odczyt z GPSa odbywa się co sekundę?
potworny

Postprzez Qbek » wtorek, 31 maja 2011, 12:32

blazo napisał(a):[...] !!! rozprasza !!!, mruga, skacze i wygląda jakby to dziecko napisało (a może programista z nk?) ....

blazo, a Ty tę kropkę obserwujesz jako kierowca prowadzący pojazd mechaniczny, czy jako pasażer tegoż pojazdu?
Jeśli to pierwsze, to trzeba się modlić, by nie trafić na Ciebie na przejściu dla pieszych, bo zapatrzony w skacząca kropkę nie zauważysz pieszego wchodzącego na pasy, lub co gorsza, wjedziesz na czerwonym na skrzyżowanie...
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez blazo » wtorek, 31 maja 2011, 13:25

Kubek: chętnie wjadę w ciebie na jakimś przejściu tylko powiedz gdzie i kiedy będziesz tam stał.
Blazo

--
www.nadoslawa.pl
blazo

Postprzez Marian » wtorek, 31 maja 2011, 13:26

W tym kontekście nie przypomnę już, kto chwalił się pisaniem sms-ów w czasie jazdy :P
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Następna strona

Powrót do Ogólne