Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ile spalają wasze autka?

Re: Ile spalają wasze autka?

Postprzez ALEX » środa, 8 cze 2011, 14:15

To może w przypadku trasy eco NE podawał by jako alternatywę trasę omijającą drogi płatne (wyraźnie o tym informując)?
Wcześniej już sugerowałem aby zawsze w przypadku tras płatnych alternatywa była po drogach "darmowych"...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez intimo » środa, 8 cze 2011, 16:04

Astra III 1,7 CDTI 74KW
średnie z ostatnich 80000 km 7,2/100
Na całym baku raz przejadę 900 km a raz tylko 500 km. U mnie jazda eko będzie bez sensu :D
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez lchmiel » środa, 8 cze 2011, 22:28

bartek napisał(a):Ichmiel zazdroszę garażu :).

Tak naprawdę 1/3 floty (Toyoty, rocznik 94) już nie mamy :) . Napisałem o niej żeby pokazać, jak ciężką mam nogę. A pozostałe dwa - owszem, i chwalimy sobie. Dwa samochody to kwestia wieku, nie wysokich zarobków, więc nie ma czego zazdrościć :lol:

Garażu też nie mamy :mrgreen:

Do rzeczy.

Mając tyle centymetrów sześciennych do wykarmienia może warto jeździć oszczędnie. Tylko co oszczędzać: paliwo, czy mój czas? Teraz stawiam na czas. Dodatkowe minuty w domu.

Widzę, że spalanie zależy od mocy. Moc od masy samochodu, itd. Można by z Waszych danych zrobić ładny wykres, np. na osiach równoległych http://eagereyes.org/techniques/parallel-coordinates, gdy się uzbiera więcej danych. Dodałbym oś "ciężar nogi [kg]". Może w czasie wakacji.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Hakari » czwartek, 9 cze 2011, 09:27

Ciężar ma kolosalne znaczenie widać to chociażby na Omegach gdzie silnik 2.0 w porównaniu do 2,5L v6 pali zaledwie 1-2L mniej, ale 1700kg wagi robi swoje :)
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez silvah » czwartek, 9 cze 2011, 11:26

corolla 1.6 110 koni - na trasie mozna zejsc ponizej 7 jak nie ma duzego ruchu a po miescie to wiadomo nawet 10 i wiecej. Imho zeby porownanie mialo sens wszyscy powinni sprawdzic sie na tej samej trasie....
silvah

Telefon: xperia x10 mini pro

Postprzez kodens79 » piątek, 22 lip 2011, 19:07

Mojego Focusa 1,8 TDCI 115 KM posiadam od 4 kwietnia 2011.
Z moich wyliczeń :
Miasto 6,6
Trasa 5,5 (choć raz zrobiłem na 30 litrach 589km,ale to już ryzyk, na pokładzie 3 osoby dorosłe + 2 latek.Trasa z Katowic -> Nowe Miasto nad Wartą->Wrocław->Gliwice)
Autostrada najdalej zajechałem 809km za Hannoveru pod Opole cały czas po Autostradzie spalanie spoko ale to było Niemieckie paliwo ;) To było w kwietniu 2011 ale w czerwcu tą samom trasę zaliczyłem już 840km tylko że tym razem 60 km cisłem po bundestrassie.
Ford Focus Kombi 1,8 TDCI
kodens79

Telefon: Sony Xperia Z3

Postprzez MarcoFox » niedziela, 24 lip 2011, 08:33

Opel Omega 2.2 na podtlenku LPG :) spala średnio 10-11 L/100 gdzie 50-60% poza terenem zabudowanym, ale głównie ekspresówka więc 120-140km/h

Przy spokojnej (ale nie jak emeryt) jeździe 90-100 km/h w trasie spala 9l/100 LPG....
(zastanawiałem się nad dieselkiem, ale żeby się opłacał to musiałby palić max 5l/100km... to raczej ciężko znaleźć duże auto o takim spalaniu ON)
MarcoFox

Telefon: HC HD2

Postprzez Hakari » poniedziałek, 25 lip 2011, 10:13

Spalanie przy tej pojemności i masie do pozazdroszczenia :shock: Diesel niestety robi się powoli coraz mniej opłacalny jeśli weźmie się pod uwagę aktualne ceny ON + koszty ewentualnych napraw.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez roman_tp » poniedziałek, 25 lip 2011, 19:58

masz błędne informacje - diesel dieslowi nie jest równy. dla przykładu golf IV - spytaj o te z silnikiem 1.9 i o te 2.0
a potem jeszcze spytaj o benzynowy 1.6

ja twierdzę, że nie ma sensu zastanawiać się nad dieslem, jeśli już ci brakuje i robisz kilkanaście kilometrów dziennie [mówię o sytuacji gdy kupujesz nowy samochód, gdzie są zauważalne różnice finansowe między silnikiem benzynowym i dieslem].
koszta napraw? to jest kwestia dyskusyjna - zawsze można jeździć starym samochodem z silnikiem benzynowym i najlepiej gaźnikowym - tam większość napraw samemu kierowcy robili.
koszta przeglądów? wg mnie i jak dla mnie są mniejsze. ja mam co 30 tys. lub raz w roku. gdybym miał benzynę, to musiałbym robić co 9 lub 10 miesięcy przegląd.

każdy indywidualnie musi podejść do sprawy, bo dla jednego diesel będzie tańszy w eksploatacji, a dla drugiego droższy.
jedno nie podlega dyskusji - koszty paliwa są mniejsze, bo diesel zawsze będzie mniej palić [jeśli chodzi o silniki o podobnej charakterystyce, pojemności i mocy].
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez maol » wtorek, 26 lip 2011, 09:52

Ford Focus MR2 TDCi 1,8l

Na trasie ok. 6, w mieście jakieś 7,5l
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II