Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

zmiana sieci

zmiana sieci

Postprzez mateusz » środa, 29 cze 2011, 09:09

Witam
Mam prośbę i pytanie zarazem, mianowicie:
~ jeżeli wymienię kartę sim a konkretnie play , na lebare nl czy będe mógł korzystać z NE ?
POZDRAWIAM
mateusz
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: wildfire

Re: zmiana sieci

Postprzez mkaczmarek » środa, 29 cze 2011, 09:36

Jeśli korzystasz z NaviExpert PLAY (kolorystyka fioletowo-biała), to zmiana karty SIM spowoduje, że nawigacja nie będzie działała. Jeśli posiadasz wersje ogólną NE (kolorystyka szaro-pomarańczowa) to BĘDZIE działała po zmianie operatora, wystarczy prawidłowo ustawiony dostęp do internetu. Pamiętaj, żeby włączyć roaming w nawigacji (Ustawienia->Ustawienia aplikacji->Połączenie internetowe->Roaming danych). Ponadto w telefonie należy ustawić profil internetowy odpowiedni dla danego operatora, jeśli nie ustawi się samodzielnie.
mkaczmarek

Postprzez mateusz » środa, 29 cze 2011, 09:49

Dziękuje za pomoc
mateusz

Telefon: wildfire

Postprzez mentos11 » czwartek, 7 lip 2011, 15:54

Wykorzystam ten wątek do zapytania was do jakiej sieci się przenieść bo nie wiem czy wiecie ale GaduAir zostanie albo zlikwidowana albo sprzedana!
Najwięcej korzystam z transmisji danych, następnie smsy a na końcu rozmowy.
Najwięcej znajomych mam w Orange najmniej w Play.
Z tego co patrzyłem najciekawsze oferty na kartę to Orange free na kartę i jest jeszcze mbank mobile.
Do Orange free mi najbliżej ale z zasięgiem jest trochę słabo bo nawet w warszawie niektórzy mają problemy?
Jeszcze pozostaje opcja czekania kto wykupi GaduAir i zostania u nowego jakiegoś operatora?
Macie jakieś propozycje?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Hakari » czwartek, 7 lip 2011, 16:26

T-mobile ma niezły zasięg jeśli chodzi o transmisje danych (niedawno był raport UKE ich testów wzdłuż linii kolejowych polecam lekturę), ale z ofertą gorzej (jak i cennikiem). Napisz dokładnie wymagania, ile dzwonisz, jakiej wielkości pakiet danych Ciebie interesuje etc. :) coś zawsze się poszuka. Jeśli patrzymy tylko pod kątem cen to z kolei Play jest bezkonkurencyjny.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez mentos11 » czwartek, 7 lip 2011, 16:39

Interesuje mnie dosyć duży pakiet 300-500MB na miesiąc najlepiej za darmo po doładowaniu, dobrze też jeśli można dokupić jakiś pakiet lub cena za MB jest przyzwoita.
Smsy i rozmowy są na drugim miejscu,mało gadam, dobrze żeby były w miarę tanie.
Z tego co się orientowałem to Orange free spełnia wymagania tylko ten niepewny zasięg.
Plus ma dobrą sieć i nigdy nie mam problemow z sygnalem i łącznością, z nich korzysta mbank tylko że ich ofera jest ograniczona do 320MB na miesiąc jeśli chcesz więcej to płać jak za zboże!
W sierpniu bedzie startował RedBull mobile i ciekawe jaką bedzie miał ofertę?
Co do Play to ten ich internet bez limitu to kpina bo jest ograniczony po wykorzystaniu pakietu do 16kb/s czyli GPRS!
Oczywiscie oferta na karte mnie tylko interesuje.
mentos11

Postprzez roman_tp » czwartek, 7 lip 2011, 17:59

mentos11 napisał(a):Z tego co się orientowałem to Orange free spełnia wymagania tylko ten niepewny zasięg.

nie wiem w jakim rejonie się ty poruszasz, lecz ja na terenie całej wielkopolski nie mam problemu z zasięgiem.
owszem, w dużych miastach czy też miasteczkach zawsze jestem w zasięgu HSDPA, na wioskach lub parkingach gdzies na trasie bywa gorzej. bywa, lecz nie jest to regułą.

oto przykłady transferu w zależności od połączenia w danym momencie i przy różnej jakości sygnału:

HSDPA - moc sygnału -53dB [sygnał dobry]
Obrazek

HSDPA - moc sygnału -89dB [sygnał słaby]
Obrazek

HSDPA - moc sygnału -101dB [sygnał niski]
Obrazek

EDGE - siła sygnału -77dB [sygnał słaby]
Obrazek

raz zdarzyło, że przełączył się na EDGE, ale to od razu da się wyczuć. zamknąłem laptopa, bo nie szło pracować.
jeśli chcesz to wykorzystać głownie na potrzeby NE to nie masz się czym martwić, tylko zastanów się:
"ile razy w trakcie wyznaczonej trasy aktualizuję ją?"

oferta OF NK jest o tyle dobra, że za doładowanie kwotą 50 PLN otrzymujesz bonus 2,2GB na internet + 50 PLN wymienne między rozmowami, SMS'ami lub internetem.
jeśli wykorzystasz to tylko na połączenia z internetem, to w sumie otrzymasz aż 2,7 GB.
całe szczęście, że na połączenia z internetem najpierw obciążany jest pakiet bonusowy.
ja w zeszłym miesiącu doładowałem czwarty raz kwotą 50 PLN - spokój co 3 m-ce. ważne, aby doładować w terminie, bo inaczej "zaoszczędzony transfer" może przepaść.

a tak przedstawia się u mnie obecny transfer....
Obrazek

obawiam się, że nie będę wstanie tego wykorzystać.... chyba, że w wakacje dam laptopa synowi :D
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez mentos11 » czwartek, 7 lip 2011, 19:33

Oferta jest niezla i jeszcze masz pieniadze na koncie do wykorzystania na rozmowy.
Z zasiegiem to duzo znajomych ma czasami problem, przerywa rozmowy, internet w jednym pokoju jest w drugim juz nie. Ja to teraz smartfona juz uzywam do wszystkiego laptop zona przejęła.
Chyba przeniose numer tylko powiedz mi jeszcze Roman jak sprawdza sie stan konta bo wiem ze przez sms można a kodow ussd chyba nie ma?
mentos11

Postprzez roman_tp » czwartek, 7 lip 2011, 21:13

jak masz obecnie telefon w orange, nawet na abonament, to wyduś na klawiaturze kod *100*# - jest to dostęp do.... menu dostępowego do konta.
ta opcja jest bezpłatna i pozwala na poznanie salda złotówek na koncie [orange free] jak też możesz z tego poziomu zarządzać kontem.
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez Qbek » czwartek, 7 lip 2011, 21:37

roman_tp napisał(a):[...]wyduś[...]

"naduś"... ech Wy Wielkopolanie :lol:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual