Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Odcinkowy pomiar prędkości

Re: odcinkowy pomiar prędkości

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 18 lip 2011, 13:39

Zobaczcie co znalazłem na mapie!
Budowa bramkownic w Łomiankach!
To chyba te od pomiaru prędkości, czy może te od Viatool?
Załączniki
bramkownice budowa.PNG
bramkownice budowa.PNG (120.31 KiB) Przeglądane 4132 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Pixel 3a

Postprzez DantE » poniedziałek, 18 lip 2011, 16:34

To jest raczej system poboru opłat. Pokrywałby się z mapką na ich stronie.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Hunter-sw » poniedziałek, 18 lip 2011, 17:08

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 10:57 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez intimo » poniedziałek, 18 lip 2011, 17:56

A widzieliście normalne niebieskie znaki z fotoradarem tyle że pod nim podpis "na odcinku 800m"?
Fotoradar tam faktycznie nie stoi. Z tego co wiem to Straż Miejska danego miasta se to wstawia a fotoradary ustawiają kiedy im się chce. Czy dobrze słyszałem.

Te znaki widziałem w Jaśle, jeden był na odcinku 800m a drugi na 300m. Ponoć to w Jaśle Straż Miejska jest najaktywniejsza. Wlepia mandaty za wszystko i prawie zawsze nakleja naklejki na szybę za parkowanie w złym miejscu.

Szykuje się kolejny "pomiar odcinkowy" ale na innych zasadach ;)
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez DantE » poniedziałek, 18 lip 2011, 19:01

intimo napisał(a):A widzieliście normalne niebieskie znaki z fotoradarem tyle że pod nim podpis "na odcinku 800m"?
Fotoradar tam faktycznie nie stoi. Z tego co wiem to Straż Miejska danego miasta se to wstawia a fotoradary ustawiają kiedy im się chce. Czy dobrze słyszałem.

Te znaki widziałem w Jaśle, jeden był na odcinku 800m a drugi na 300m. Ponoć to w Jaśle Straż Miejska jest najaktywniejsza. Wlepia mandaty za wszystko i prawie zawsze nakleja naklejki na szybę za parkowanie w złym miejscu.

Szykuje się kolejny "pomiar odcinkowy" ale na innych zasadach ;)

Po zmianie przepisów aby np. Straż Miejska mogła używać fotoradarów, miejsce takiej kontroli musi być oznakowane znakiem D51. skoro powiesili takie znaki to na tych odcinkach można się ich spodziewać.

W stolicy póki co nie ma znaków ale znana jest już lista wytypowanych miejsc. http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,tu-stana-fotoradary,240194.html
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Hakari » wtorek, 19 lip 2011, 09:17

Hunter-sw napisał(a):Ogólnie (odnośnie OPP), to... ciężkie czasy nas kierowców czekają... jeszcze z utęsknieniem będziemy wspominać "wspaniałe" czasy, kiedy to policjant wybiegał z lizakiem na drogę zza krzaka :lol:
Trzeba będzie jeździć przepisowo... albo robić postoje "na papieroska" co kilkanaście km. :(
Niektórzy od czasu, do czasu trochę szybciej... "na kogutach" sobie pofolgują :roll:

Takie postoje co kilkanaście kilometrów zabijają jakikolwiek sens szybszej jazdy także na pewno skuteczność rozwiązania znacznie wyższa niż w przypadku fotoradarów. Ciekawe kiedy ten system ruszy na całego.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez maol » środa, 20 lip 2011, 14:33

Tak naprawdę, to jeżeli razem z systemami coraz wymyślniejszych radarów będą powstawać nowoczesne drogi - a omijając demagogię naprawdę powstają - to ja nie widzę w tym nic złego. Kiedyś do Poznania jechałem 3 godziny, teraz autostradą jadę półtorej i nie muszę przekraczać dozwolonej prędkości. Jak będzie tak do Wawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia 9z perspektywy Łodzi :) ) to po co łamać przepisy?
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez roman_tp » środa, 20 lip 2011, 17:23

dla mnie to paradoks: "wymyślne" urządzenia pomiarowe stawiają na drogach, o których śmiało można powiedzieć, że są stworzone do szybkiej jazdy, a na drogach drugiej kategorii, bez pobocza, z jednym pasem ruchu, łatane kilka razy w roku szaleńcy będą łamać dalej przepisy. gdzie sens, a gdzie logika?
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez Hakari » środa, 20 lip 2011, 22:46

Ciężko tu doszukiwać się jakiejkolwiek logiki, ale co można powiedzieć, jeżeli kluczowym elementem programu mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest podwyższanie stawek mandatów:

http://www.wprost.pl/ar/253819/Smiertel ... e-mandaty/
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez potworny » piątek, 22 lip 2011, 00:20

Hakari, mandaty w Polsce są zbyt niskie, a większość kierowców jest w stanie wyprosić u policjanta najniższą stawkę z widełek. Chyba dobrze, że podnoszą ceny za szybkość i inne frykasy?
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa