Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Działanie w trybie komunikacji miejskiej

Działanie w trybie komunikacji miejskiej

Postprzez lchmiel » wtorek, 19 lip 2011, 11:20

Ostatnio trochę jeździłem z NE komunikacją miejską i mam kilka uwag.

• Wolałbym mieć informację o liczbie przystanków: po pierwsze, do najbliższej przesiadki, a po drugie, do końca trasy, oraz o przewidywanym czasie dojazdu, niż obecnie wyświetlaną informację o aktualnej prędkości i aktualnym czasie. Szczególnie aktualny czas zupełnie nie jest potrzebny, każdy ma zegarek. Albo przynajmniej komórkę :lol:
  • Wolałbym mieć ekran od razu nastawiony na tryb "Śledź moją pozycję". Widok całej trasy przy trasie nieco dłuższej jest całkiem nieczytelny. Widziałbym wtedy zbliżające się przystanki i przede wszystkim czekające mnie przesiadki.
  • W trybie komunikacji miejskiej NE milczy. To ma swoje dobre strony, bo po co cały autobus ma słyszeć moją nawigację. Ale ja mam słuchawkę w uchu i chciałbym mieć w odpowiednim czasie komunikat "Na następnym przystanku wysiadaj" albo "Na następnym przystanku przesiadka na linię numer X" albo "Do przesiadki na linię X masz dwa przystanki", z opcjami ile przystanków wcześniej chcę mieć komunikaty (ostatecznie, "Często/Rzadko", ale to ostateczność). Byłoby dobrze móc takie komunikaty włączyć, odwrotnie niż w trybie samochodowym, gdzie komunikaty mogę raczej wyłączyć.

Szczególnie ważna byłaby moim zdaniem obsługa przesiadek. Zazwyczaj wiem dość dobrze, skąd i dokąd jadę, ale jeśli trasa jest długa to przesiadki mogą mi wypaść w miejscach mniej znanych. A co dopiero, jeśli byłbym w obcym mieście.

Informację na ekranie o liczbie przystanków do zdarzeń i spodziewanym czasie dojazdu uważam za niezbędne minimum. Nie wydaje się to trudne do implementacji na podstawie danych znanych programowi zgodnie z tym, czego używa on do ustalania trasy i informacji o aktualnym położeniu.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Re: Działanie w trybie komunikacji miejskiej

Postprzez potworny » wtorek, 19 lip 2011, 14:00

Po pierwsze masz naprawdę dobry pomysł na usprawnienie tej nawigacji. Po drugie, masz rację, to nie jest trudne w implementacji. Po trzecie, pamiętaj, że to NE - tutaj tak żenujące i proste w usunięciu błędy jak logo na białym tle, czekają pół roku na kolejną wersję programu. Czarno to widzę, ale pewnie Hakarki ma inne zdanie na ten temat 8-)
potworny

Powrót do Ogólne