Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

GN vs. NE

Re: Google Navigation vs. Naviexpert

Postprzez bartek » piątek, 22 lip 2011, 09:25

ALEX a jakie są twoim zdaniem wady GN?
bartek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez ALEX » piątek, 22 lip 2011, 09:33

Wady GN (zapewne nie wszystkie bo zbyt krótko używałem):
- brak trybu nocnego
- nieaktualne mapy
- bardzo dużo obciążenie procesora (przynajmniej u mnie)
- brak informacji o odległości do celu
- niewykorzystanie wbudowanego w telefon kompasu
- wyświetlanie informacji o natężeniu ruchu tylko w podglądzie trasy
- niekonsekwentne komunikaty głosowe, czasami absurdalne (wina map?)
- odtwarzanie komunikatów na 100m przed manewrem - trzeba o tym wiedzieć, bo kilka razy o mało nie skręciłem zbyt wcześnie.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez bartek » piątek, 22 lip 2011, 09:37

Dzięki ALEX, ja dodam mój minus, zobaczcie Ile danych pobiera nawigacja Google - przetestujcie i porównajcie z NE. warto wiedzieć, że jednym z priorytetów NE przy tworzeniu nawigacji jest minimalizowanie, ze względu na koszty transmisji danych, ilości pobieranych paczek (ale bez wpływu na funkcjonalność). Jeśli każde wyznaczenie trasy będzie wymagała 2-3 MB danych jak w moim teście GN to jest to olbrzymi minus.
bartek

Postprzez mindzik » piątek, 22 lip 2011, 09:48

bartek napisał(a):....warto wiedzieć, że jednym z priorytetów NE przy tworzeniu nawigacji jest minimalizowanie, ze względu na koszty transmisji danych, ilości pobieranych paczek (ale bez wpływu na funkcjonalność). Jeśli każde wyznaczenie trasy będzie wymagała 2-3 MB danych jak w moim teście GN to jest to olbrzymi minus.

Czy mamy przez to rozumieć, że funkcje których się domagamy nie są wprowadzane, bo obciążyłyby: nas dodatkowymi opłatami za transfer, jak i łącza wraz z serwerami NE???
Ostatnio edytowano piątek, 22 lip 2011, 09:56 przez mindzik, łącznie edytowano 1 raz
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez Marian » piątek, 22 lip 2011, 09:51

ALEX napisał(a):Marian, ja nie napisałem nic o wadach GN a jedynie o przewagach nad NE.
Porównanie NE i GN na zasadzie "tu i teraz" jako dwu profesjonalnych nawigacji jest bez sensu z wielu powodów. Bo ani nawigacja nie jest głównym przedmiotem działalności firmy Google, ani za produkt nie płacimy, a ponadto mamy do czynienia z debiutem na rynku polskim. Ja piszę o paradoksie, do którego nie musiało dojść, oraz o tendencji, z którą ciągle wielu nie może się pogodzić. Bo to, co się teraz tak bardzo podoba w Google Navigation bylo wielokrotnie sugerowane choćby przeze mnie, Qbka i wielu innych na tym forum. I spotykało się co najwyżej z obojętnością Kolegów i całkowitym ignorowaniem przez NE nawet w okresie, gdy na żądanie sieci gorączkowo szukano sposobów poprawy "usability". Czego jest to wynikiem? Braku wyobraźni? Tępego uporu? Nie wiem. Faktem jest jednak, że w zestawieniu z produktem zrobionym sensownie, "user interface" NE wypada nader blado. Niedługo zapewne okaże się to prawdziwe także w odniesieniu do innych aspektów tego produktu. I tylko Schadenfreude pozostaje ... ;)
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez maol » piątek, 22 lip 2011, 10:00

Trudno się nie zgodzić - szczególnie że pomimo licznych (na razie?) wad GN ma jedna cechę wyróżniającą i dla wielu (większości ?) użytkowników najważniejszą - jest za darmo. Co moim skromnym zdaniem oznacza, że za chwilę wszyscy operatorzy sieci będą krzyczeć o nowej, super wybajerzonej, darmowej nawigacji w ich telefonach. Nie na tydzień, miesiąc, kwartał czy rok - po prostu na zawsze. Co oznacza, że warto jednak poczuć gorący oddech konkurencji na plecach - i postarać się zaproponować Klientom coś, za co będą CHCIELI zapłacić. Dopóki nie ma się sensownego konkurenta i oprócz rozwiązań spoza naszego rynku (mówię o Andku) w zasadzie nie ma co wybrać, łatwo jest ignorować nawet sensowne propozycje użytkowników . Jak taki konkurent jest, i to darmowy - może okazać się że co najmniej w wypadku Androida (który ponoć przecież jest priorytetem dla NE) rynek... bardzo się skurczy. A straconą pozycję może być ciężko odzyskać - szczególnie że można spokojnie założyć rozwój GN - a znając politykę firmy na G - będzie to rozwój w kierunku wskazywanym przez Użytkowników.
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez bartek » piątek, 22 lip 2011, 10:03

A co jest Marianie głównym celem jednej z największych firm na świecie jak Google ? Obok wyszukiwarki danych właśnie geolokalizacji i komunikacja. Więc jeśli firma wypuszcza taki produkt to uważa, że jest dobry. I na tym przykładzie widać jak trudno jest stworzyć dobrą nawigację. Jeśli ktoś chce używać w tym momencie nawigacji Google niech koniecznie zaopatrzy się też w mapę papierową - moja opinia.

Niektórzy mają jakby chorą satysfakcję z tego, że mogą "dokopać" NE. Nawet "taki słabiak" jak G ma rozwiązania ciekawe. Ma tez świetne mapy satelitarne, tu tez można dokopać NE że nie wysłał własnego satelity na orbitę.
bartek

Postprzez ALEX » piątek, 22 lip 2011, 10:06

Ależ ja się zgadzam, że NE nie ma klasy przez co nawigacja jest w wielu aspektach nędzna. Wygląda jakby w NE nikt nie miał wyobraźni, nie korzystał z programu w samochodzie a jedynie kombinował jak wcisnąć produkt kolejnemu użytkownikowi. Dlaczego nie ma obiecanej informacji o ilości aktywnych użytkowników? Bo moim zdaniem nie ma się czym chwalić.
Co do GN to owszem zadebiutowali na polskim rynku ale sama nawigacja przecież nie jest nowa.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez bartek » piątek, 22 lip 2011, 10:11

maol napisał(a): jest za darmo.

Wytyczenie trasy z centrum Polski do Berlina za pomocą GM = 3MB. Póki co transmisja nie jest darmowa więc jej wielkość zwiększa koszty użytkowania nawigacji. Oczywiście kiedyś transmisja będzie darmowa lub jej koszty będą niedostrzegalne ale na dzisiaj wielkość transmisji ma spore znaczenia. Jak już wspominałem u NE jest to priorytet.

ALEX napisał(a):Dlaczego nie ma obiecanej informacji o ilości aktywnych użytkowników?

Są podawane co jakiś czas takie dane
ne-milion-u-ytkownikow-nawigacji-t573.html
Jaki producent podaje inne dane ALEX?
bartek

Postprzez mindzik » piątek, 22 lip 2011, 10:27

ALEX napisał(a):...Dlaczego nie ma obiecanej informacji o ilości aktywnych użytkowników? ....

Jak dobrze pamiętam to mieliśmy jeszcze widzieć na mapie gdzie aktualnie ci użytkownicy jeżdżą.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne