Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

GN vs. NE

Re: GN vs. NE

Postprzez ALEX » środa, 27 lip 2011, 13:48

Po moich kilku testach GN mogę pochwalić jedynie część rozwiązań z interfejsu. Same mapy średnio nadają się do nawigacji... też miałem kilka "kwiatków" wzbudzających mój uśmiech.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez maol » środa, 27 lip 2011, 14:35

Jednym zdaniem, bez dalszych dociekań można powiedzieć: GN musi ostro jeszcze popracować nad aktualnością map i wyznaczaniem tras w sposób uwzględniający polskie realia. Tu NE prowadzi zdecydowanie :)
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez intimo » środa, 27 lip 2011, 15:49

Witam,

Z tego co rozumiem to GN nie uwzględnia korków przy planowaniu trasy?

Jeżdżę z mapami googla a nie nawigacją dlatego pytam. Mam wrażenie że na głównych dużych drogach GN ma więcej danych niż NE (To znaczy są one bardziej rzeczywiste). Jechałem dziś z Rzeszowa do Krakowa. NE ominął tylko wjazd do Brzeska przez Jadowniki, potem pchał na korki. Rzeczywiście w NE było widać ikonki korka, tyle że za późno. W GN w tym miejscu było już czarno, czyli jakieś kilometr przed Jadownikami.
Teraz jeżdżę z NE, mapami gogla, drogowskaźnikiem, SA (niestety mój fon nie uruchomi Y) i CB :)
Wiem że w GN widać kolorki a u nas ikonkę korka od chyba 30km/h w dół.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Re: Google Navigation vs. Naviexpert

Postprzez domel » piątek, 29 lip 2011, 07:26

maol napisał(a):- bezbłędna praca w tle, również podczas odbierania telefonów bądź uruchamiania innych aplikacji

Prędzej nie zwracałem na to uwagi ale naprawdę zaczyna mnie denerwować to że po wyskoczenia okna Yanosika, odebraniu rozmowy itp często NE się wyłącza. Nie ma też ikony w górnym pasku aby później szybko powrócić do NE.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez Hunter-sw » piątek, 29 lip 2011, 08:09

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 10:53 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez silvah » wtorek, 9 sie 2011, 18:13

no niestety jesli chodzi o dokladnosc map, to na podstawie doswiadczen z mojego malego miasteczka moge stwierdzic ze ten caly imagis to straszna zenada. Google maps ma kazda ulice a nawet pasy podzielone na kierunki jesli takowe sa obecne. Natomiast XXXXXXX z "imagisu" kompletnie olewaja sprawe. Pamietam ze wyslalem kiedys do poprawy ulice, ktorej w mapach imagis nie ma, a ktora w google maps i innyh nawigacjach instnieje juz kilka lat. Tak samo do usuniecia uliczke ktora fizycznie nie istnieje i bledny zjazd. Naturalnie olali. Zenada.
Ostatnio edytowano wtorek, 9 sie 2011, 21:57 przez bartek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: słowo "pajace" jest obrazliwe i niepotrzebne.
silvah

Telefon: xperia x10 mini pro

Postprzez ALEX » wtorek, 16 sie 2011, 11:43

@silvah: Czy Google Maps ma przejezdną od bardzo dawna S3 Szczecin-Gorzów? Nie ma. To jest żenada...
A gdybyś kiedyś wyjechał ze swojego małego miasteczka, to ciężko się rozczarujesz dokładnością map Google-a.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » wtorek, 16 sie 2011, 13:37

Obydwaj macie rację :) google ma stare mapy i brak jest wielu nowych dróg ale imagis też nie jest rewelacyjny bo ma dużo błędów i braków jeśli chodzi o male gminne uliczki.
Nawet w warszawie kilka błędów znalazłem w mapach imagisu a w google ładnie drogę widać nawet na zdjęciu satelitarnym ;)
Powiem tak jak nie znajdziejsz ulicy na mapach imagisu to warto sprawdzić jeszcze w google :D
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez silvah » wtorek, 16 sie 2011, 15:02

ALEX napisał(a):@silvah: Czy Google Maps ma przejezdną od bardzo dawna S3 Szczecin-Gorzów? Nie ma. To jest żenada...
A gdybyś kiedyś wyjechał ze swojego małego miasteczka, to ciężko się rozczarujesz dokładnością map Google-a.

Czesto wyjezdzam ze swojego malego miasteczka i wiekszych problemow z google maps nie mialem, natomiast jak kiedys pojedziesz inna trase niz szczecin-gorzow to zobaczysz co to znacza mapy imagis. Google nie jest idealne ale podstawowa roznice jest taka ze jest za darmo. A za naviexperta trzeba placic. A skoro nie tylko brakuje ulic ktore istnieja od dobrych kilku lat, ale takze brakuje zjazdow z drog krajowych - gdzie naviexpert kaze jechac 500 metrow dalej i przejezdzac przez jakas wies zamiast zjechac dwukierunkowym glownym zjazdem - pomimo tego, ze dawno juz zglosilem ten blad to mozna powiedziec tylko jedno: imagis to tralalala*. I zeby bylo jasne nie uzywam nawigacji google - wlaczylem ja sobie kilka razy dla testu i od razu rzucilo mi sie w oczy to co oczywiste...Juz zupelnie pomijam bledne oznakowanie jesli chodzi o numeracje budynkow w naviexpercie, ktory pod dany numer bardzo czesto kieruje nie tylko 100 metrow dalej to jeszcze po drugiej stronie ulicy...
A i tak na rynku rzadzi automapa, ktorej co prawda nie uzywam od 2-3 lat ale juz te pare lat temu bledow, ktore sa na mapie imagisa nie bylo i podejrzewam ze ta twoja swieta s3 tez jest od poczatku. :lol:

Podsumowujac:
dla mnie nawigacja przydatna i potrzebna jest wlasciwie tylko do znalezienia konkretnego adresu w miescie ktorego nie znam, drogi glowne sa dla mnie na drugim planie bo az takim imbecylem nie jestem zeby nie trafic na ekspresowke czy autostrade. Natomiast jak wpisuje adres i ulice i naviexpert mowi mi ze takowa nie istnieje - to cos jest ewidentnie nie tak.
Ostatnio edytowano wtorek, 16 sie 2011, 15:11 przez silvah, łącznie edytowano 2 razy
silvah

Telefon: xperia x10 mini pro

Postprzez bartek » wtorek, 16 sie 2011, 15:11

O tak silvah AM ma drogi na mapach zanim je jeszcze zbudują...

polecam Auto-Świat Poradnik gdzie jest test nawigacji online. Ocena NE: 4,5, ocena AM 3,5.
bartek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne