Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

GN vs. NE

Re: GN vs. NE

Postprzez bartek » wtorek, 26 lip 2011, 10:58

Podejrzewam Hunter, że coraz częściej będziemy spotykać zdania "Witajcie koledzy, testowałem GN ale nie odpowiada mi, za to NE jak najbardziej! I forum mają fajne do tego :)"
bartek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Hunter-sw » wtorek, 26 lip 2011, 11:29

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 10:52 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez domel » wtorek, 26 lip 2011, 12:05

bartek napisał(a):Podejrzewam Hunter, że coraz częściej będziemy spotykać zdania "Witajcie koledzy, testowałem GN ale nie odpowiada mi, za to NE jak najbardziej! I forum mają fajne do tego :)"

Wydaje mi się że na tą chwilę GN może być fajną alternatywą dla kogoś ktos chce dojechać np. nad morze raz w roku raczej omijając większe miasta itp. Jakościowo nie dorównuje NE który ma lepsze komunikaty, lepsze trasy(GN trochę gubi się w mieście, o jednym jego błędzie już pisałem wcześniej, dzisiaj doszedł komunikat na rondzie pierwszy wyjazd mimo że kierował mnie na drugi). Od strony wizualnej GN jest dla mnie czytelniejszy, lepiej ukazane drogi alternatywne do tego pokazany jest nastepny manewr co może być przydatne. Zobaczymy jak GN będzie się rozwijać bo na pewno ma potencjał. No i jeszcze zobaczymy co pokaże androidowe KSN.
domel
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez Qbek » wtorek, 26 lip 2011, 14:17

Panowie trzeba pamiętać o kilku jakże ważnych faktach.

1.
- GN powstało w czasach, gdy navi na smartfona to coś normalnego ( mają się na kim wzorować, podpatrywać)
- NE gdy powstawał, czy ktoś słyszał o navi na telefon komórkowy? (wówczas jedyny smartofon to Nokia "cegła" Communicator)

2.
- GN ma wsparcie w jednej z największych i najszybciej rozwijających się firm na świecie
- NE jest w 100% polską firmą, póki co z własnym kapitałem na rozwój

3.
- GN będzie się bardzo szybko rozwijać, bo mają na to kasę i stać ich na to (navi pod ręką niebawem będzie koniecznością, jak posiadanie urządzenia GSM)
- NE aby nie stracić rynku będzie musiał znaleźć grubego inwestora lub skoncentrować się na bajerach skojarzonych z szeroko rozumianą rozrywką

Mimo mojego już niestety negatywnego nastawienia do produktu NE (bo przestaje być expertem w nawigowaniu) uważam, że należy być obiektywnym i nie koncentrować się tylko i wyłącznie na opluwaniu tego produktu. Trzeba przyjrzeć się całokształtowi sytuacji. Fakt faktem, że ekipa przespała swoje 5 minut :(
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » wtorek, 26 lip 2011, 14:22

Co do rozwoju GN to wcale nie jestem taki przekonany. Biorąc pod uwagę potencjał firmy G i czas od kiedy widziałem pierwsze reklamy GN to jakoś jest bez szału...
Co do NE, to potrzebują oni IMO raczej zdolnego programisty... (tak w uproszczeniu)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez maol » wtorek, 26 lip 2011, 14:39

Qbek napisał(a):... uważam, że należy być obiektywnym i nie koncentrować się tylko i wyłącznie na opluwaniu tego produktu. Trzeba przyjrzeć się całokształtowi sytuacji. Fakt faktem, że ekipa przespała swoje 5 minut :(

Ale właśnie temu służy ta dyskusja. nikt z nas, anie razu nie napisał (poza jednym zrezygnowanym wyjątkiem) tekstu w stylu "NE to dno, zegnajcie". Za to wszyscy próbujemy pokazać ekipie NE, że nawet niedopracowany jeszcze (!) GN ma pewne cechy i możliwości, którymi warto się zainteresować. Większość z nas tak jak chwali GN za sam interfejs, tak twierdzi że NE jest znacznie lepsze jeżeli chodzi o same mapy i wyznaczanie tras. Nie mówiąc o POI, których GN w zasadzie nie ma. Co oczywiście nie oznacza, że ta sytuacja się nie zmieni z czasem - gdyż trzeba założyć zarówno rozwój GN w kierunku lepszych map oraz innych brakujących mu funkcji, jak i rozwój NE w kierunku większej ergonomii użytkowania. Kto wygra? Chyba na razie nie da się odpowiedzieć. Faktem jednak jest, że niezaprzeczalnym plusem GN jest jego darmowość - ale to nie przekreśla absolutnie przyszłości NE - choćby ze względu na funkcjonalności których GN nie oferuje. Tyle że ekipa NE musi skupić się na tym, żeby marketing przeszedł w czyny - i nie dać się wyprzedzić.

P.S.1. Mówiąc o darmowych aplikacjach proponuje tu posługiwać się definicja płatności za sam software. W tym układzie NE jest płatne, GN - darmowe. Opłaty za transfer dotyczą obu aplikacji (jak i wszystkich innych on-line) i można tu mówić co najwyżej o kosztach - a nie o "darmowości" lub nie.

P.S.2. A może tak skutecznie do tej pory dział marketingu opracuje jakiś spójny artykuł p.t. " Dlaczego NE a nie GN?". Materiału do porównań dostarczyliśmy już chyba dosyć. Sprawdzenie kilku rzeczy samemu... nie boli :)
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez bartek » wtorek, 26 lip 2011, 17:56

maol uważam tak jak ty i pracuje nad takim artykułem ale zadanie nie łatwe bo opinii od użytkowników GN wcale tak dużo jeszcze nie ma a jak wiadomo z jednej czy dwóch opinii np. dotyczącej transferu trudno wysnuć wniosek obiektywny... Wyjeżdżam w sobotę na Słowację i nawet w jedną stronę bym wrzucił GN a z powrotem NE ale trochę się boję tych przeterminowanych map (i mowie to bez złośliwości)
bartek

Postprzez Hunter-sw » wtorek, 26 lip 2011, 19:02

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 10:52 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez maol » środa, 27 lip 2011, 08:05

...napisałem "w stylu" :)
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez mentos11 » środa, 27 lip 2011, 10:59

Tak mnie dzisiaj GN prowadzil przez dziurę w ziemi!
Załączniki
Gn_i_metro.jpg
Gn_i_metro.jpg (70.7 KiB) Przeglądane 829 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne