Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

GN vs. NE

GN vs. NE

Postprzez ALEX » czwartek, 21 lip 2011, 18:29

Po krótkim teście GN poniżej przedstawię kilka funkcjonalności brakujących NE. Większość z nich została już dawno temu "zasugerowana" twórcom NE, bez rezultatu.
1) Rozpoczęcie nawigacji.
Jak dla mnie podstawowym błędem w NE jest całkowity brak informacji gdzie należy pojechać. Zobrazuję to zrzutami ekranu:
W GN nawigacja zaczyna się od komendy opisującej kierunek geograficzny, NE proponuje zawrócenie (błędnie zresztą, gdyż są to dwa skręty w lewo, po drugim przejazd przez uliczkę osiedlową)
GN.JPG
GN.JPG (35.08 KiB) Przeglądane 2450 razy

Obraz jest celowo odwrócony. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego trasa nie została wyznaczona jak w GN? Stoję po właściwej stronie drogi, aby pojechać w kierunku sugerowanym przez NE muszę zawrócić.
NE.JPG
NE.JPG (42.81 KiB) Przeglądane 2450 razy

2) Automatyczne powiększanie
- dlaczego na tym samym telefonie GN potrafi wykonać płynnie zmianę skali mapy a NE tylko skokowo? Dotyczy to również obracania mapy.
- dlaczego GN potrafi tak dobrać skalę, że zawsze jest widoczny cały manewr a NE po zmianie skali na 100m często wyświetla jedynie niebieską kreskę na ekranie? (jest to dla mnie tak uciążliwe, że wyłączyłem tą funkcjonalność - zawsze mam 500m)
3) Trasy alternatywne
W zasadzie nie byłem specjalnie zaskoczony gdyż to takiego sposobu obrazowania przyzwyczaiłem się już w Google Maps. Dlaczego NE nie potrafi pomimo sugerowania dwóch tras ich zwizualizować?
4) POI na trasie
- dlaczego w NE pomimo doczekania się już wersji 6.2.1 ciągle nie jestem w stanie znaleźć stacji benzynowej w nieznanym terenie?
5) Integracja z systemem
- dlaczego nie można nawigować do adresów przypisanych do kontaktów w książce adresowej? Przecież to takie naturalne...
6) Podgląd trasy
- dlaczego nie ma łatwego sposobu na pokazanie trasy oraz potwierdzenia wyboru punktu docelowego (poprzez wyświetlenie) (wybierając cel z ulubionych nawigacja zaczyna się natychmiast, w przypadku pomyłki można się zdziwić)
- dlaczego nie można przesuwać mapy w widoku 3D?
- dlaczego z mapy w NE nie sposób odczytać nazwę ulicy? (jakieś dziwne strzałki zamiast nanieść nazwę na daną ulicę)
7) Następny manewr
- dlaczego po tylu latach istnienia programu dalej nie ma graficznej informacji co będzie dalej. Dźwięk nie zawsze jest włączony a w przypadku automatycznego powiększania często nie widać końca manewru który się właśnie wykonuje, nie mówiąc już o następnym.
8) Zakończenie nawigacji
- dlaczego w NE brakuje tak wydawałoby się oczywistego przycisku umożliwiającego wyłączenie programu po dojechaniu do celu

Pewnie by się coś jeszcze znalazło. Aby być jednak szczerym, póki co NE dalej jest lepszą nawigacją (nie jest to miejsce do pisania o wadach GN).
Ostatnio edytowano sobota, 23 lip 2011, 12:28 przez ALEX, łącznie edytowano 3 razy
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Re: Google Navigation vs. Naviexpert

Postprzez Qbek » czwartek, 21 lip 2011, 18:50

ALEX czy od pkt. 3 Google posiada przytoczone "umiejętności"?
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » czwartek, 21 lip 2011, 18:55

Tak.
ALEX

Postprzez Qbek » czwartek, 21 lip 2011, 18:58

:shock:
Ciekawe, czy śledzili naszą listę życzeń ;)
Da się wstawić jakiś POI na wcześniej wyznaczonej trasie?
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » czwartek, 21 lip 2011, 19:02

Zdaje się, że nie, wytyczy nową do tego punktu. Ja osobiście nigdy nie korzystałem z tras "wielopunktowych" więc średnio mnie interesuje taka funkcjonalność (również w NE).
ALEX

Postprzez mindzik » czwartek, 21 lip 2011, 20:32

Ad.1 Ten manewr jest celowy, to taki zabieg NE żeby w przeciągu załóżmy 100, 200 metrów nie mieć manewru skręcania. To jakaś celowość działania i właśnie zobrazowałeś jej ułomność.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez potworny » piątek, 22 lip 2011, 00:13

Dzięki, ALEX, ładne porównanie. Mam zamiar niedługo wypróbować GM (Genetycznie Modyfikowana nawigacja?) :)
potworny

Postprzez Marian » piątek, 22 lip 2011, 08:28

Zwróćcie Panowie uwagę na taki oto paradoks, że GN, które z założenia jest gadżetem "za friko" i trudno od niego wiele wymagać, okazuje się być nawigacją z bardzo sensownymi rozwiązaniami, podczas gdy NE, która z założenia jest profesjonalną nawigacją płatną jawi się coraz bardziej jako gadżet i to z niezbyt sensownymi rozwiązaniami.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez ALEX » piątek, 22 lip 2011, 09:05

Marian, ja nie napisałem nic o wadach GN a jedynie o przewagach nad NE. W podsumowaniu stwierdziłem, że NE jest dalej lepsze.
ALEX

Postprzez maol » piątek, 22 lip 2011, 09:17

Co mi się w GN podoba:
- bardzo czytelny interfejs, bez przeładowania i zbędnych informacji
- bardzo czytelne komunikaty głosowe, uwzględniające nazwy dróg, miast i ulic. Można prowadzić bez spoglądania na ekran, szczególnie słysząc "prosto przez półtora kilometra ulicą Dąbrowskiego". Albo "lekko w lewo pozostając na ulicy Dąbrowskiego" (to zamiast "trzymaj się lewego pasa"). Pomimo wykorzystania TTS bez zacięć i jąkania.
- bezbłędna praca w tle, również podczas odbierania telefonów bądź uruchamiania innych aplikacji
- wybór trasy alternatywnej spośród kilku przedstawionych na ekranie (graficznie, na mapie), poprzez jej dotknięcie.

Ogólnie, jeżeli chodzi o ergonomię użytkowania i samej nawigacji, GN bije na głowę NE.

Co mi się nie podoba w GN:
- brak POI i fotoradarów (a w każdym razie nie wiem jak je włączyć (?) )
- nie najnowsze mapy i na moje oko nie zawsze optymalne trasy (patrz niżej)
- podobnie jak w NE, informacje z trafficu są wartością historyczną i uśrednioną, nie bieżącą. GN również próbuje omijać korki, których nie ma.
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Następna strona

Powrót do Ogólne