Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowy Portal NE !?

Re: Nowy Portal NE !?

Postprzez mentos11 » wtorek, 2 sie 2011, 22:04

Potworny twoje orginalne i ciete wypowiedzi z pewnoscia spodobaja sie Hani wiec smialo aplikuj :D
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Marian » czwartek, 4 sie 2011, 15:55

hkoziarek napisał(a):OK Panowie, otwieram rekrutację na beta testerów webplanera. Proszę o mini aplikację na PW. Poszukiwanych dziesięć zaangażowanych osób, pozytywnie nastawionych do projektu z umiejętnością konstruktywnej krytyki.
Zamknięte testy rozpoczniemy za klika dni.
Pozdr. HK
Webplaner to druga, po sterowaniu głosowym, pozytywna inicjatywa rozwoju NE w kierunku programu nawigacyjnego a nie rozrywkowego. Do pozytywnie zweryfikowanych kandydatów apeluję, aby pozytywny stosunek (do projektu, "do Hani" a przede wszystkim "Hani") nie przesłonił konstruktywnej krytyki wspartej pewną dozą wiedzy i fachowości. Ponieważ projektowany webplaner NE jest już sporo spóźniony w stosunku do innych webplanerów i w związku z tym powinien prezentować poziom od nich wyższy sugeruję odnoszenie swoich opinii do pozytywnych elementów co najmniej trzech planerów: Google Maps, Targeo oraz TT. Jest oczywiście kilka innych - ale testerzy zapewne doskonale je znają.
Sadzę, że do najważniejszych oczekiwań należą:
  1. zgodność map planera z mapami NE,
  2. jednoczesna prezentacja tras alternatywnych wraz z ich charakterystyką,
  3. możliwość modyfikacji tras poprzez zmianę daty i godziny wyjazdu, restrykcji, wprowadzania punktów pośrednich dla każdego typu tras alternatywnych wspólnie lub niezależnie od siebie, modyfikacji punktu początkowego i końcowego,
  4. user interface pozwalający na wprowadzanie zmian tak jak w Google Maps myszką,
  5. możliwość synchronizacji z programem NE w telefonie,
  6. uaktualnianie danych w planerze połączone z ewentualna modyfikacja tras w przypadku braku przyszłej daty wyjazdu,
  7. sensowny tekstowy opis trasy (tak aby było przynajmniej wiadomo przez jakie miejscowości prowadzi),
  8. obsługę konta w NE łącznie z zakupem usług i możliwością aktywacji usług już zakupionych,
  9. możliwość zgłaszania błędów na mapach etc.
Wybrańcom życzę owocnej pracy a NE uwzględnienia uwag.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez potworny » czwartek, 4 sie 2011, 17:00

Marian, spieszę Cię uspokoić. Ręki do udoskonalania NE nie przyłożę. Hanię lubię ot tak, ale NE za bardzo mi odpadło, przejadając zyski. Do tego dołożyć zatrważającą liczbę zgłoszonych i nie usuniętych błędów w programie i na mapach. Szkoda mojego wysiłku.

Coś mi mówi, że Twoja lista jest nieosiągalna w implementacji przy maleńkim budżecie.
potworny

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 4 sie 2011, 19:54

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 09:52 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez algi » czwartek, 4 sie 2011, 20:42

Marian napisał(a):Sadzę, że do najważniejszych oczekiwań należą:
  1. zgodność map planera z mapami NE,
  2. jednoczesna prezentacja tras alternatywnych wraz z ich charakterystyką,
  3. możliwość modyfikacji tras poprzez zmianę daty i godziny wyjazdu, restrykcji, wprowadzania punktów pośrednich dla każdego typu tras alternatywnych wspólnie lub niezależnie od siebie, modyfikacji punktu początkowego i końcowego,
  4. user interface pozwalający na wprowadzanie zmian tak jak w Google Maps myszką,
  5. możliwość synchronizacji z programem NE w telefonie,
  6. uaktualnianie danych w planerze połączone z ewentualna modyfikacja tras w przypadku braku przyszłej daty wyjazdu,
  7. sensowny tekstowy opis trasy (tak aby było przynajmniej wiadomo przez jakie miejscowości prowadzi),
  8. obsługę konta w NE łącznie z zakupem usług i możliwością aktywacji usług już zakupionych,
  9. możliwość zgłaszania błędów na mapach etc.
Wybrańcom życzę owocnej pracy a NE uwzględnienia uwag.

Odniosę się do kilku punktów:

ad 1. Dla mnie to "must have" - jak można by planować drogę na obecnych Google Maps, skoro nie jesteśmy w stanie wyznaczyć trasy choćby S8 w Warszawie?
Mapy Google'a są mega nieaktualne - nie zapominajmy że w PL jest obecnie jeden wielki plac budowy - powiem tak - na mojej "byłej" trasie praca-dom powstało przez ostatnie 2 lata 11 rondek! Niby to nic nie zmienia bo jak usłyszę "w lewo" zamiast "na rondzie w lewo, trzeci zjazd" to dam sobie radę.

ad 2. Racja - obecnie w NE brakuje mi porównania moich tras - chętnie porównałbym NAJSZYBSZA z REKOMENDOWANA - a obecnie nie da się - a wystarczył by wybór w opcjach...

ad 3. Planowanie zależne od godziny bardzo ważne. Dzisiaj kolega wyznaczał sobie trasę na mapa.targeo.pl - trasa optymalna niby uwzględnia tam traffic ale tylko TU I TERAZ. Można zmieniać godzinę i dzień na warstwie traffic ale wyznaczanie trasy od tego nie zależy.
Z premedytacją wyznaczałem trasy w godzinach szczytu przez Raszyn i inne znane mi trasy, i sprawdzałem czy trasa się zmieni tak jak to jest w NE.
Nic z tego - trasa zawsze była jedna i ta sama - wyznaczana także po "czarnych odcinkach".

ad 5. I tutaj skoro ma być synchronizacja webplanera z NE to....... oznacza to że "tuż tuż" musi wyjść nowa wersja NE - podejrzewam że zasługuje na miano 7.0 :)

ad 9. Oj to bardzo ważny punkt - zgłaszanie błędów jest dostępne na stronie dostawcy map dla NE - Imagisu a konkretnie na http://mapgo.pl - można wskazać konkretne miejsce, napisać opis i co ważne dołączyć plik - np. szkic jak wygląda obecny układ ulic - takiego szkicu i 1000 słów nie zastąpi.
Dzięki temu myślę że NE dostanie o wiele więcej danych o remontach (lub ich zakończeniu) i będzie "bardziej online niż jest obecnie"

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Marian » wtorek, 9 sie 2011, 15:34

potworny napisał(a):Coś mi mówi, że Twoja lista jest nieosiągalna w implementacji przy maleńkim budżecie.
Też tak czuję. Ale problem chyba nie tyle w budżecie, co w koncepcji. Albo raczej w jej braku. W takim razie może choćby skopiować MapGo: http://www.mapgo.pl/?
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Hakari » środa, 10 sie 2011, 10:04

Może poczekajcie z oceną portalu chociaż do jego startu :D , wtedy będzie można porównać jego funkcjonalność z listą, którą przygotował Marian.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez HaniaK » środa, 10 sie 2011, 10:49

Martwiących się na zapas informuję, że jest już komplet beta testerów. Ruszamy w tym tygodniu :)
Potworny zostanie dyrektorem finansowym projektu za jasnowidzenie budżetu ;)
Lista Mariana całkiem ambitna i w dużej części możliwa :)
Pozytywne nastawienie nie dotyczy mojej osoby, choć za miłe słowa bardzo dziękuję.

Last but not least- tyle w temacie.
HaniaK

Postprzez mentos11 » środa, 10 sie 2011, 11:00

forma podst. + znaczenie:
last but not least ndm
[czytaj: last bat not list] ostatni co do kolejności, ale nie co do znaczenia; ostatni, lecz nie najmniej ważny

Trzymam za słowo Haniu ;)
mentos11

Postprzez mentos11 » czwartek, 1 wrz 2011, 14:08

Dzisiaj cichutko na forum :?
To ja maly przeciek zrobię i powiem ze portal będzie dostępny dla wszystkich pod adresem korko......pl :D
Można zgadywać :)
Kto zgadnie pierwszy to dam hasło do portalu, jak Hania się zgodzi ;)
I proszę betatesterow o niepodpowiadanie 8-)
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne