Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NE w Europie - rozczarowanie :-(

NE w Europie - rozczarowanie :-(

Postprzez mrozek » środa, 10 sie 2011, 11:32

Witam,

Korzystam z NaviExpert od kilku lat bazując na dobowych aktywacjach + wykupując miesiąc w okresie letnim.
Do tej pory byłem zachwycony patrząc jak NE radzi sobie w Polsce. Wyjeżdżając za granicę wykupiłem odpowiedni pakiet NaviPlan Polska i Europa na miesiąc.

Trasa z Cieszyna przez Czechy, Słowację, Węgry do Chorwacji wydała się dość prosta (głównie autostrady). Niestety musiałem szybko zrezygnować z NE po kilku mocnych wpadkach.

1. Jadąc na Słowacji autostradą z Żiliny do Gyor (Węgry) przez Bratysławę, NE kazała mi zjechać z autostrady i wpakowała mnie na wiejskie dróżki, gdzie po kilkunastu km postanowiłem wrócić na autostradę.

2. Na Węgrzech w Keszthely NE nie potrafiła wyprowadzić mnie z ulic w centrum miasta nad jeziorem (bardzo popularne miejsce).

3. W Chorwacji w drodze z Trogiru do Okrug Donji, NE prowadziła mnie wąską, stromą, wyboistą (szutrową) polną drogą, kiedy jak zobaczyłem później, obok prowadziła świetna droga asfaltowa aż do punktu docelowego, którego i tak ostatecznie NE nie znalazła.

W Polsce NE jest świetna i często niezastąpiona. Niestety w Europie straciłem sporo czasu, trochę paliwa i nerwów. Niepotrzebnie wydane pieniądze na pakiet i dane w trasie.

PZDR

mrozek
mrozek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire Z

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

Postprzez bodogo2 » środa, 10 sie 2011, 12:30

Jaki miałeś ustawiony typ trasy w NE?
bodogo2

Telefon: Samsung i9001

Postprzez mrozek » środa, 10 sie 2011, 14:59

Najpierw "rekomendowana", kiedy zwalała mnie z autostrady zmieniłem na "głównymi" i było to samo.
mrozek

Postprzez roman_tp » środa, 10 sie 2011, 18:51

mrozek napisał(a):Najpierw "rekomendowana", kiedy zwalała mnie z autostrady zmieniłem na "głównymi" i było to samo.

może NE prowadził cię właśnie na "rekomendowane" i "główne" autostrady :lol:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez mrozek » środa, 10 sie 2011, 19:17

Taaaa... Jeśli jedne autostrady sa bardziej główne niż inne... ;-) No i rekomendacja drogi z traktorami, kiedy obok biegnie autostrada też mi nie odpowiada. Niestety NE nie była pomocna.
mrozek

Postprzez potworny » piątek, 12 sie 2011, 22:01

Ha ha ha ha Haniu :))) A nie mówiłem? Mapy europejskie nie są dobre :D
potworny

Postprzez Hakari » wtorek, 16 sie 2011, 10:32

Wątpię, żeby dało się postawić tak jednoznaczną ocenę, np. w poniższym wątku użytkownik chwali sobie zarówno mapy jak i algorytm wyznaczania trasy w Szwecji

http://pdaclub.pl/forum/naviexpert/nowa ... expert/30/
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez mentos11 » wtorek, 16 sie 2011, 13:40

Mnie to tylko jedno ciekawi Hakari, czy NE uaktualnia mapy teleatlasu na europę czy wykupił jednorazowo mapę i za jakiś czas wykupi kolejną, tak w ramach oszczędności, i czy wykupił full wersję czy jakąś okrojoną :?:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez balbek » środa, 29 lut 2012, 11:57

Niestety mogę potwierdzić kiepskie działanie w Europie.
1) trasa rekomendowana - Trasa z W-wy do Bonn - kilka razy nawigacja kazała mi zjechać na pas do skrętu w prawo po czym po minięciu skrętów wrócić na autostradę. Może niezbyt duża nidogodność ale jak trzeba zwalniać i się rozglądać co ma się robić dalej (bo jak pas do zjazdu to może trzeba zjechać?) to nie jest to zachęcające. W trasie powrotnej NE chciała mnie poprowadzić przez Wrocław??
2) trasa rekomendowana - Jadąc w Austrii A1 na wschód do Bratysławy zamiast ominąć Wiedeń od południa autostradą NE poprowadziła mnie przez centrum Wiednia
3) trasa rekomendowana- Słowacja - jadąc z Żyliny E75 do Istebnej NE skierowała mnie na drogę 487 i w pewnym miejscu kazała zjechać w boczną dróżkę (szutrowa na jeden samochód), która kończyła się po 200m w zaspie (środek zimy). Dobrze, że zdołałem zawrócić. Zmieniłem trasę na głównymi - i co - i nic to samo. Dobrze, że mogłem oddalić mapę i zobaczyć drogi i pojechać nawigując "ręcznie".
4) a w Polsce - wprowadziłem objazd korka o dł. 2 km. NE poprowadziła mnie objazdem o długości ok. 20-30 km - chyba nie zauważyła, że istnieją ulice lokalne.
balbek

Postprzez konrad » czwartek, 1 mar 2012, 20:55

A może mieliście zaznaczoną opcje omijania płatnych odcinków i dla tego was z rzucała z autostrady
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad

Telefon: HTC Desire HD

Następna strona

Powrót do Strefa początkujących