Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ile jest danych CT Online?

Re: Ile jest danych CT Online?

Postprzez potworny » niedziela, 21 sie 2011, 16:19

Zapomniałem spytać? Są już jakieś nowe głosy do nawigacji? :lol:

lchmiel zastosował wobec mnie sztuczkę i napisał kilka słów na mój temat w środku tekstu. Nie dałem się ;) Nie, nie jestem matematykiem - niestety.
potworny

Postprzez lchmiel » niedziela, 21 sie 2011, 21:09

lchmiel napisał(a):(cośtam ...) Może to jest bardzo wymagające obliczeniowo, i nie ma dość mocy? Raczej nie, zależy jak się podejdzie. A nawet jeśli, to czy tu moc jest najdroższa? Nie wiem. Chyba Potworny wie, bo czasem pisze tak, jakby się tym zajmował zawodowo.
Przypuszczam, że możesz być, albo byłeś adminem jakiegoś klastra albo grida i wiesz, ile teraz kosztuje moc obliczeniowa :?: Jeśli chybiłem, to przepraszam :? .

No to przechodzimy na off-topic. Czas przenieść się do luźnej gadki a ten wątek już zamknąć, skoro jednak nie wiemy, ile tych danych naprawdę jest (ale jest dużo) i czy można (lub będzie można) z nich jakoś wydobyć dane o konkretnych, historycznych i bieżących trasach.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez rekja » czwartek, 28 cze 2012, 15:32

Ostatnio robię porównania. Informacja w radiu o karambolu i porównuję sytuację na mapie w tym miejscu i jestem strasznie rozczarowany. Proszę bardzo przykład z dzisiaj. Siedlec Mały krajowa jedynka karambol KSN bezbłędnie informacja o wypadku i korku, AM szczątkowa informacja ale widać, że coś zaczyna się dziać i nasz NE zero informacji. To nie pierwszy raz jak to zauważyłem. Czy coś warte jest to CT online, bo mam wrażenie że szkoda kasy na to. Czy to wina ilości użytkowników, tak czy siak poważnie zastanawiam się czy odnawiać w tym roku abonament.
Załączniki
AM.jpg
AM
AM.jpg (136.95 KiB) Przeglądane 1183 razy
YK.jpg
KSN
YK.jpg (95.07 KiB) Przeglądane 1183 razy
NE.jpg
NE
NE.jpg (126.47 KiB) Przeglądane 1183 razy
rekja

Telefon: Redmi 4x

Postprzez DantE » czwartek, 28 cze 2012, 16:31

Po jakim czasie od zdarzenia sprawdzałeś sytuacje na mapie?
Zauważyłem, że NE potrzebuje czasu aby zorientować się o sytuacji. Dzisiaj znowu około 16 zamknęli część stolicy i jak jechałem przed 17 NE jeszcze pokazywał archiwalne dane. Obecnie około 17.30 korkosfera miejscami pokazuje prawidłowy CT, ale miejscami nadal są dane archiwalne.
DantE
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Marian » czwartek, 28 cze 2012, 19:20

rekja napisał(a): Czy coś warte jest to CT online, bo mam wrażenie że szkoda kasy na to.
Zależy gdzie. W dużych miastach, np. w Warszawie, gdzie ruch jest spory, a zatem jest wiele źródeł informacji, a ulice są mniej lub bardziej zakorkowane, ale jakiś ruch - choćby wolny - istnieje, jak najbardziej. Na trasach pozamiejskich to już tak jasne nie jest. Głównymi sytuacjami, w których kierowcy oczekują pomocy od CT Online są nie tyle korki, co blokady dróg będące skutkiem wypadków. Niestety, wg. mojej wiedzy NE takich sytuacji, w których ruch całkowicie zamiera, nadal nie wykrywa.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » czwartek, 28 cze 2012, 21:41

Ja widzę na mapie NE wykryty korek, kolor żółty.
Po prostu tak działa algorytm NE uśredniania dane rzeczywiste z historycznymi aby uniknąć przypadków ze ktoś jedzie rowerem z włączonym NE i robi sztuczny korek.
Wiem ze taka odpowiedź nie wszystkich satysfakcjonuje ale jak się jeździ z NE codziennie to można zaoszczędzić dużo czasu dzięki danym właśnie historycznym.
Od czasu do czasu można utknąć w korku ale w ogólnym rozrachunku zyskujemy.
No i Włosi wygrali półfinał :)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » piątek, 29 cze 2012, 00:32

Włosi wygrali, Niemcy przegrali, a przecież jeszcze są dane o tym, ilu kierowców skorzystało z funkcji "Omiń korek". Ich wykorzystanie miałoby sens tylko pod warunkiem, że danych CT online byłoby naprawdę dużo. Moim zdaniem, a mogę się oprzeć prawie wyłącznie na własnych domysłach, jest ich do tego celu nieco za mało. Ten temat chyba był już kiedyś wałkowany.

Pozostają jeszcze masowe, ale niedokładne dane z lokalizacji telefonów. I ten temat był wałkowany, ale niewiele z tego wynikło. A mogłoby, tylko oczywiście nie wskutek naszych dyskusji, a raczej dzięki dalekosiężnym decyzjom prawdziwych decydentów i solidnym pracom badawczym. Temat nadzwyczaj fascynujący.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez mentos11 » piątek, 29 cze 2012, 16:29

Oj z tym ct online nie jest źle dzisiaj jak wracałem z pracy zrobił sur kurek na 7 przed mostem północnym w stronę Gdanska i powiem ze w Ne wyglądało to tak samo jak na drodze.
Załączniki
Screenshot_2012-06-29-16-49-33.png
Korek
Screenshot_2012-06-29-16-49-33.png (111.08 KiB) Przeglądane 1117 razy
Screenshot_2012-06-29-16-50-01.png
Koniec korka
Screenshot_2012-06-29-16-50-01.png (132.27 KiB) Przeglądane 1117 razy
mentos11

Postprzez ALEX » niedziela, 12 sie 2012, 15:47

To ja może trochę sarkastycznie - załączam dwa zrzuty ekranu: z korkosfery i z kamery internetowej (można nią sterować). Czerwoną strzałką zaznaczyłem jak patrzała kamera. Ulica Jana z Kolna jest zamknięta ze względu na imprezę. Jak widać w niczym nie przeszkodziło to korkosferze wykazać ruch...
Szczecin, Wały Chrobrego - korkosfera.jpg
Szczecin, Wały Chrobrego - korkosfera.jpg (66.54 KiB) Przeglądane 1066 razy

Szczecin, Wały Chrobrego - kamera.jpg
Szczecin, Wały Chrobrego - kamera.jpg (125.07 KiB) Przeglądane 1066 razy
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » niedziela, 12 sie 2012, 16:06

Jak to Alex nie zgłosiłes imprezy przez korkosfere? ;)
Przy braku danych o ruchu widzimy dane historyczne, ale to już wiecie. Bez informacji o czasowym wyłączeniu odcinka drogi chyba nie da się wykryć takiego zamknięcia :?
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne