Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ile jest danych CT Online?

Re: Ile jest danych CT Online?

Postprzez ALEX » niedziela, 12 sie 2012, 16:08

Nie, już nie zgłaszam. Szkoda, że w prawie 400 tysięcznym mieście nie ma nikogo innego...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez DantE » niedziela, 12 sie 2012, 16:21

ALEX napisał(a):Nie, już nie zgłaszam. Szkoda, że w prawie 400 tysięcznym mieście nie ma nikogo innego...

Jeśli jest to kilkugodzinna impreza to zgłoszenie jej i tak by nic nie dało bo NE nie wprowadza zmian/zamknięć ulic krótszych niż jedna doba. :(
DantE
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez ALEX » niedziela, 12 sie 2012, 16:25

Dwudniowa.
ALEX

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 28 wrz 2012, 10:46

Nie mogę znaleźć głównego wątku o CT, więc wybaczcie że napiszę tutaj (ewentualnie jeśli któryś mod znajdzie to prosiłbym o przeniesienie i wywalenie tego akapitu)

Zauważyłem że wiele dróg, którymi często jeździłem z włączonym NE, nie dorobiły się trafiku. Więc mam pytanie - czy to, że jest on naniesiony jedynie na główniejszych drogach, jest celowe, czy coś jest nie tak? A może dane od tylko 1 użytkownika są zbyt mało "wiarygodne"? Jeśli tak, to szkoda, bo często mam wrażenie że w Elblągu (125 tys. mieszkańców) i w okolicach byłem jedynym użytkownikiem NE. Jeśli dane zebrane kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt razy tylko ode mnie to za mało, to mówi się trudno - Elbląg będzie jedną wielką dziurą na mapach NE...
Edek Łomiarz

Postprzez mindzik » piątek, 28 wrz 2012, 10:58

Edek Łomiarz napisał(a):Nie mogę znaleźć głównego wątku o CT, więc wybaczcie że napiszę tutaj (ewentualnie jeśli któryś mod znajdzie to prosiłbym o przeniesienie i wywalenie tego akapitu)

Zauważyłem że wiele dróg, którymi często jeździłem z włączonym NE, nie dorobiły się trafiku. Więc mam pytanie - czy to, że jest on naniesiony jedynie na główniejszych drogach, jest celowe, czy coś jest nie tak? A może dane od tylko 1 użytkownika są zbyt mało "wiarygodne"? Jeśli tak, to szkoda, bo często mam wrażenie że w Elblągu (125 tys. mieszkańców) i w okolicach byłem jedynym użytkownikiem NE. Jeśli dane zebrane kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt razy tylko ode mnie to za mało, to mówi się trudno - Elbląg będzie jedną wielką dziurą na mapach NE...

Pewnie będzie to jeszcze wiele razy wałkowane, ale dane CT są na wszystkich drogach, a prezentowane na niektórych.

Pzdr
Ostatnio edytowano piątek, 28 wrz 2012, 10:59 przez mindzik, łącznie edytowano 1 raz
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez algi » piątek, 28 wrz 2012, 10:58

Kiedyś dane CT (w sensie wizualizacji) były na wielu drogach, często uczęszczanych.

Potem "coś" się stało, i obecnie drogi, którymi trwają poranne i popołudniowe "wędrówki ludów" np. do Warszawy, nie mają trafficu, natomiast rondko na końcu drogi osiedlowej ma......

Coś się spsuło niestety.
Sam poświęciłem sporo czasu i przesłałem Kasi mapkę z drogami o dużym znaczeniu na południe/południowy-zachód/zachód od Warszawy, gdyż znam te wszystkie drogi, myki, przeskoki - czyli tam gdzie traffik powinien być widoczny.
Niestety nie zostało to poprawione/wdrożone.

Też mnie dziwi że droga, którą jeździ pewnie kilka tysięcy samochodów nie ma trafiku, a druga obok, którą jeździ poniżej 100/dzień trafik ma....
Albo droga ma trafik na długości 500 metrów, a pozostałe 2 km nie....
Wygląda że obecna wizualizacja trafiku jest niestety bardzo losowa, bez klucza, skoro widać że ani nie obciążenie drogi ani nie kategoria o tym decydują (co pokazują ślepe uliczki osiedlowe w lesie..)

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 28 wrz 2012, 11:09

Niestety, jeśli weźmie się "do kupy" te wszystkie problemy (nieaktualny trafik, ignorowane zgłoszenia bezpośrednio z nawigacji, omijanie nieistniejących korków itp itd...), to trudno traktować NE jako porządną, profesjonalną nawigację. Trudno też wierzyć w to, że trasa przygotowana na podstawie błędnych danych będzie prawidłowa i lepsza niż u konkurencji. Ja wiem, były testy, w których NE wygrywał, ale nie jestem zbytnio przekonany co do ich wiarygodności. Ktoś gdzieś kiedyś ładnie i szczegółowo opisał byki i nieścisłości zawarte w tych testach, które przechylały szalę zwycięstwa na korzyść NE (nie chce mi się tego teraz szukać). Moim PRYWATNYM zdaniem - albo były ustawione, albo NE po prostu miał szczęście, bo gdzieś przypadkiem stał krócej przed światłami, gdzieś przypadkiem trafił akurat na zielone, gdzieś przypadkiem udało mu się pojechać szybciej...

Echhh... szkoda, bo przez to wszystko coraz bardziej odechciewa się jeżdżenia z NE...

Edit.
mindzik napisał(a):ale dane CT są na wszystkich drogach, a prezentowane na niektórych.Pzdr

Szczerze? Coś słabo w to wierzę, bo mimo, że wspomnianymi przeze mnie drogami jeździ się (i ja jeździłem z włączonym NE) szybciej niż tymi z oznaczonym trafikiem, to i tak NE nie kwapi się żeby nimi prowadzić, faworyzując drogi z oznaczonym trafikiem. No, chyba że spowodowane jest to jeszcze czymś innym (nie trafikiem).
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » piątek, 28 wrz 2012, 11:35

Ile kilometrów robisz z NE i jaki masz typ trasy ustawiony?
ALEX

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 28 wrz 2012, 11:43

Ostatnio dużo nie robię (jeżdżę prywatnie, nie służbowo), typ trasy - najczęściej szybka, rekomendowana, czasem testuję inne.
Ogólnie dużo używam (-łem) NE w terenie który dobrze znam - dla testów, aby sprawdzić jak sobie radzi, jak wybiera trasy, czy trasy przez nią wybierane są rzeczywiście trafne, czy omijane korki rzeczywiście istnieją - po to, by jak jadę z nią gdzieś dalej wiedzieć na ile mogę jej ufać. Uważam że 100 km w dobrze znanym użytkownikowi terenie więcej mu powie niż 1000km w nieznanym, bo często użytkownik może nawet nie zdawać sobie sprawy że mógł pojechać lepszą trasą.
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » piątek, 28 wrz 2012, 11:52

A często robisz testy "na dwa samochody"?
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne