Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ile jest danych CT Online?

Re: A może pochwalimy NE za coś?

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 28 lis 2012, 22:57

mentos11 napisał(a):...nie zależy tylko od jednego przejazdu...

Cały czas przecie piszę, że jeżdżę tamtędy niemal codziennie ;), choć przyznam że ostatnio coraz rzadziej uruchamiam NE jeżdżąc po mieście. Niemniej jednak ja sam w przeciągu kilku miesięcy przejechałem tą trasą z włączonym NE kilkadziesiąt razy. Tak, wiem, to nie to samo co niemal 2 przejazdy na minutę w Warszawie, ale biorąc pod uwagę że korki tam praktycznie nigdy się nie tworzą (na tym właśnie odcinku dotychczasowy ruch odbywający się 1 pasem dzielony zostaje na 3 pasy - 1 w lewo + dwa prosto, więc jak już, to korki tworzą się wcześniej, przed tym odcinkiem, tam, gdzie cały ruch odbywa się tylko 1 pasem), to wyświetlanie tam czarnego trafiku i robienie objazdów, jest co najmniej dziwne i niezrozumiałe, a cały trafik (nie tylko w tym miejscu) wygląda jak wyssany z palca lub wróżony z fusów.
Edek Łomiarz

Re: Ile jest danych CT Online?

Postprzez KasiaD » czwartek, 29 lis 2012, 10:43

Edek, Twój przypadek jest mocno analizowany. Sprawdzamy z czego wynikają niskie prędkości na tym odcinku.

Co do pasów i lewo skrętów. Rozmawialiśmy o nich sporo na spotkaniu 10.11... Opisane przez Was przypadki są związane z analizą i algorytmami ścieżek. Ten temat, czyli analiza czasów przejazdów przez skrzyżowanie w poszczególnych kierunkach jest mocno nietrywialny. Bardzo łatwo jest w tym przypadku coś zepsuć. Poszczególne fragmenty algorytmów wprowadzamy bardzo ostrożnie i dopiero po gruntownych testach. W tej chwili w fazie testów jest kolejny element, który po wprowadzeniu powinien poprawić przejazdy przez skrzyżowania.

Macie rację, że w tracie nawigacji najważniejszy jest trafik na odcinku, którym się poruszamy i poprawa jego wyświetlania jest również na liście. Jest ściśle związana z wprowadzeniem OpenGL w aplikacji i poprawą sposobu rysowania, bez tego mamy niestety trochę ograniczone możliwości.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 29 lis 2012, 11:14

KasiaD napisał(a):Edek, Twój przypadek jest mocno analizowany. Sprawdzamy z czego wynikają niskie prędkości na tym odcinku.

Byłem już niemal pewien że (brzydko mówiąc) olaliście wszystkie moje zgłoszenia i uwagi, a tu taka niespodzianka... ;)

Żeby ułatwić Wam nieco pracę, dodam że może mieć to także związek z tym, co opisałaś Kasiu w dalszej części swojego posta, czyli z rozróżnianiem przez trafik kierunków jazdy, bo lewy pas w tamtym miejscu jest rzeczywiście mocniej obciążony, ale nie wiem czy aż na tyle mocno, żeby tworzyć z tego powodu objazdy, przejazd którymi i tak trwa dłużej niż czekanie w "korku" (ok. 3 zmiany świateł).

Chciałem zamieścić Wam dla ułatwienia też link do Google Maps z widokiem satelity, na którym widać średnie natężenie ruchu na tamtym odcinku, ale nie wiem jak to zrobić, żeby uzyskać bezpośredni link do konkretnego obszaru ;). Na zdjęciu tym widać że ruch na wprost jest niezbyt duży, na pasie w lewo stoi kilkanaście samochodów, które prawdop. przejadą na 1 lub 2 zmianach świateł. W godzinach szczytu jest tam oczywiście nieco tłoczniej - na lewoskręcie trzeba czasem poczekać dodatkową jeszcze 1 zmianę świateł.

Edit. Jeśli mogę Wam jakoś pomóc, to piszcie, jeśli jakoś Wam to ułatwi pracę, mogę np. przejechać tamtędy kilka razy o różnych porach z włączonym NE.
Edek Łomiarz

Postprzez Marian » czwartek, 29 lis 2012, 11:59

KasiaD napisał(a):...Opisane przez Was przypadki są związane z analizą i algorytmami ścieżek. Ten temat, czyli analiza czasów przejazdów przez skrzyżowanie w poszczególnych kierunkach jest mocno nietrywialny. Bardzo łatwo jest w tym przypadku coś zepsuć. Poszczególne fragmenty algorytmów wprowadzamy bardzo ostrożnie i dopiero po gruntownych testach. W tej chwili w fazie testów jest kolejny element, który po wprowadzeniu powinien poprawić przejazdy przez skrzyżowania...
Ten temat już sporo czasu temu był szeroko dyskutowany na forum. Ślad po tych dyskusjach zaginął, ale temat został odgrzany ok rok temu topic662.html?#p17799 i jak widać coś się w tym kierunku po latach dzieje. To cieszy. W takim razie pozostał jeszcze jeden problem: co zrobić z samochodem znajdującym się przez pewien czas w bezruchu ( np. stojącym w kolejce do zmiany świateł na skrzyżowaniu, przejeździe kolejowym lub na wahadle, tkwiącym na zablokowanej drodze, tankującym na stacji benzynowej, zatrzymującym się na parkingu przy autostradzie etc). Dotychczas samochód przestawał istnieć dla CT na czas postoju, co prowadziło do fatalnych skutków. A tu trzeba rozróżnić czy stoi bo musi, czy też stoi bo chce. To oczywiście też da się z nienajgorszym powodzeniem zrobić.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » niedziela, 2 gru 2012, 12:49

Zobacz Marian tak źle nie jest, był wypadek pod jankami na dk8 i jest ruch wahadłowy i NE to pokazuje.
Załączniki
Screenshot_2012-12-02-12-45-53.png
Screenshot_2012-12-02-12-45-53.png (197.66 KiB) Przeglądane 2463 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez sztaba » niedziela, 2 gru 2012, 20:54

mentos11 napisał(a): był wypadek pod jankami na dk8 i jest ruch wahadłowy i NE to pokazuje.
a... nie widzę ikony wypadku...
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez to_ja88 » poniedziałek, 3 gru 2012, 13:01

... ale była w Yanosiku.

Zainstalowałem bete naviexperta i czasem, na krzywdy ryj, go używam ale w porównaniu z ww. to zgłoszeń o policji i wypadkach jest z 10 razy mniej.
O tyle to dziwne, bo naviexpert był preinstalowany chyba w milionie komórek. Gdyby tylko co 10ty używał.
Mam też wrażenie, że traffik nawiexperta jest jakby mniej żywy.
to_ja88
Użytkownik forum Użytkownik forum

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne