Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłaszanie częstych kontroli drogowych apel o zmianę !

Co zrobić z funkcja zgłaszania częstych kontroli drogowych:

Ankieta wygasła wtorek, 27 wrz 2011, 10:48

A - zmienić algorytm tak aby ta funkcja realnie działała.
26
79%
B - usunąć bo ta funkcja nie działa.
5
15%
C - zostawić bez zmian bo działa poprawnie.
2
6%

Liczba głosów : 33

Re: Zgłaszanie częstych kontroli drogowych apel o zmianę !

Postprzez jotde » niedziela, 9 paź 2011, 10:55

O tym już dawno było mowa, że NE brakuje trybu (albo najlepiej lekkiej osobnej aplikacji) służącej jedynie zbieraniu danych CT i zgłaszaniu zdarzeń/kontroli. Oraz SYSTEMU MOTYWACYJNEGO do udziału w CT na trasach gdzie nawigacja nie jest potrzebna. Ale widocznie zarządzający NE uważają, że w porównaniu do flot nie przyniesienie to znaczącego podniesienia jakości CT - bo innego wytłumaczenia nie widzę.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez mentos11 » niedziela, 9 paź 2011, 12:14

Spoko nie jest tak źle aby NE musiał wykupić Konkurencję aby wprowadzić powiadomienia online.
Wiem ze ta funkcja jest rozwijana i tym razem NE nie zepsuje jej tak jak to zrobił obecnie ;)
Narazie mamy dymek potwierdzania zdarzenia na resztę trzeba poczekać jeszcze :)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Hunter-sw » niedziela, 9 paź 2011, 12:53

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 08:18 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez mentos11 » niedziela, 9 paź 2011, 13:14

Hehe widzę ze ten temat jest bardzo drażliwy a zgłoszenia online bardzo wyczekiwane przez nas ( łącznie ze mną).
Zapraszam do dyskusji na temat jak chcemy aby działała ta funkcja, włącznie z sposobem zgłaszania potwierdzania i ostrzegania.
dzięki Hunter za definicje zgłoszeń online ;)
Moim zdaniem powiadomienia powinny wyskakiwać w postaci dymka przed każdym zdarzeniem na drodze, czy to fotoradar czy kontrola czy inne zdarzenie np wypadek. Kierunek w którym skierowany jest radar czy pas drogi na której jest kontrola nie powinny być brane pod uwagę i rozdzielane przez system tak jak jest to obecnie, bo już kilka razy na mapie widzę fotoradar a ostrzeżenia brak, nikt też do końca nie wie czy fotoradar jest skierowany w jedna stronę a jutro będzie w droga itp.
Dlatego jak jest zgłoszone zdarzenie nawet na przeciwległym kierunku ruchu to musi być powiadomienie.
Idąc dalej powiadomienia powinny być dostępne w opcji śledzenia pozycji na mapie i powinny być dostępne w aplikacji korkosfera!
Co do samych zgłoszeń to oprócz obecnych powinna być jeszcze opcja wypadek.
Zgłaszanie fotoradarow powinno wyglądać jak do tej pory, czyli kilka zgłoszeń aby się fotoradar pojawił i kilka zgłoszeń aby zlikwidować fotoradar.
Zgłaszanie pozostałych zdarzeń powinno następować już po jednym zgłoszeniu a anulowanie po dwóch zgłoszeniach, jeśli to ma działać online to inaczej tego nie widzę.
Co do wiarygodności to ta opcja zniknie i według mnie powinna być zastąpiona po prostu punktami, jedno zgłoszenie 1 punkt na naszym koncie :)
Jeszcze tak myślałem ze fajnie by wyglądało gdyby zamiast procentowej informacji obok ikonki byłaby informacja o ilosci zgłoszeń!? Na przykład dwa zgłoszenia o zdarzeniu i mamy +2,trzy zgłoszenia i mamy +3, dwa zgłoszenia i jeden anulowania mamy -1, drugie anulowanie kasuję zdarzenie. Ogólnie ilość zgłoszeń pozytywnych lub ilość zgłoszeń anulowania.
Jeszcze dodam ze zgłoszenia kontroli drogowej i wypadku byłyby automatycznie kasowane po 3 godzinach od ostatniego pozytywnego zgłoszenia, wiadomo ze wypadki i kontrole nie trwaja wiecznie, fotorafary i niebezpieczne miejsca raczej nie znikają po chwili więc tutaj usuwanie tylko przez zgłoszenia.
Chyba wszystko ;)
mentos11

Postprzez DantE » niedziela, 9 paź 2011, 15:37

luksoft napisał(a):Kiedyś aktywnie uczestniczyłem w społeczności i jeździłem z NE nawet w znanym terenie - aby zgłaszać remonty/kontrole, nabijać dane do CT. Przeszło mi. Kontrole wogóle nie działają, remontów już nawet nie można zgłaszać z poziomu aplikacji. A dane do ich wersji CT dostaje Y, bo z nim teraz zawsze jeżdżę. A NE zaprzepaścił szansę na dużą dawkę danych do CT od wiernych użytkowników.

Ja do niedawna włączałem NE na znanych trasach i zgłaszałem remonty. Po ostatniej aktualizacji i porzuceniu wielu modeli telefonów dałem sobie z tym spokój. Teraz używam SA aby wiedzieć o radarach i zdarzeniach.

Dyskutować nie ma sensu, niech NE wprowadzi wreszcie powiadomienia takie jak w Y lub SA, a czy to będzie wyskakujący dymek czy inny sposób wyświetlania jest sprawą drugorzędną.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Hunter-sw » niedziela, 9 paź 2011, 19:38

......
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 08:18 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez mentos11 » niedziela, 9 paź 2011, 20:29

A już myślałem że sam na to wpadłem :lol: chyba nie pozwa mnie o plagiat ;)
ale pomysł z ilością zgłoszeń obok ikonki to jednak chyba mój autorski :d
mentos11

Postprzez maol » poniedziałek, 10 paź 2011, 08:21

pare miesiecy temu w innym wątku:

"...a co do zachęcenia użytkowników do jazdy z włączoną nawigacją - dla mnie sprawa jest prosta. Wystarczy obecne punkty partnerskie za zakup licencji (czyli de facto po prostu automatyczny upust przy następnych zakupach) zamienić na punkty wynikające z liczby kilometrów przejechanych z włączoną NE. I np. 1 punkt za 1 tys. kilometrów - tak żeby osoby jeżdżące naprawdę dużo mogły mieć nawigację wręcz za darmo (płacąc za to dużym wkładem do bazy danych o bieżącym ruchu), a normalny user żeby czuł z tego jakąś korzyść finansową. Bo rozumiem że łapanie do bazy właśnie ilości przejechanych z NE kilometrów i przypisywanie ich do konkretnego konta użytkownika problemem nie jest. "Dużo jeżdżę - mało płacę" - nawet slogan reklamowy mi przyszedł na myśl. Jest jeszcze jedna zaleta takiego rozwiązania - czym więcej użytkownik miałby przejechanych kilometrów, tym bardziej wiarygodny by się stawał - a informacjom od niego można by przypisać wyższą wagę od kierowcy który włącza NE raz na miesiąc. Moim zdaniem byłby to prosty i skuteczny system po pierwsze generujący wiarygodne dane dla CT, po drugie zachęcający do jeżdżenia z włączonym NE, po trzecie mający sens marketingowy i finansowy. "
maol
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 10 paź 2011, 08:54

Super pomysł :d
Takie talenty marketingowe się marnują na forum ;)
mentos11

Postprzez sduda » wtorek, 11 paź 2011, 10:33

Pomysł godnyn WIELKIEGO poparcia!! Ino może deko więcej punktów PP za ten tysiąc kilometrów :roll:
sduda
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia6500slide

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne