Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

korkosfera.pl

Re: Wersja beta korkosfera.pl

Postprzez ALEX » poniedziałek, 5 wrz 2011, 19:53

domel napisał(a):A mam pytanie odnośnie korkosfery...pokazuje aktualne dane a z braku takich dane historyczne czy tylko historyczne ?

Poniżej przykład - dane są losowe. Jeżeli jest określona prędkość pomiędzy pasami Wojska Polskiego to musi być odwzorowany ruch na Zaleskiego. Nie ma również możliwości aby o tej porze były tak małe prędkości (na Wojska Polskiego, odcinek na wschód od Zaleskiego).
Powiem więcej - na Wojska Polskiego na odcinku od zachodu do Zaleskiego muszą być rozróżnione pasy ruchu. Inaczej CT nie ma sensu...
NaviExpert - zawodowo omija korki - 2011-09-05 204655.jpg
NaviExpert - zawodowo omija korki - 2011-09-05 204655.jpg (40.38 KiB) Przeglądane 1342 razy
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 5 wrz 2011, 20:27

Wyznaczona trasa przykrywa kolory pokazujące prędkość, i nie wiem, jak sprawnie będzie można jechać. Trzeba coś tu zmienić.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 5 wrz 2011, 21:57

lchmiel napisał(a):Wyznaczona trasa przykrywa kolory pokazujące prędkość, i nie wiem, jak sprawnie będzie można jechać. Trzeba coś tu zmienić.

Wystarczy że przełaczysz zakładkę z trasy na szukaj i trasa znika :) z nazwami ulic tak samo wystarczy wyłączyć korki :)

Podczas testów mieliśmy możliwość oglądać transparentną warstwe korków, po prostu szaro buro i kolory zmieniały odcień na zółtej drodze na nie powiem jaki ale brzydki :lol:
Najlepiej i tak wygląda jak teraz, po prostu trzeba wyłączyć to czego się nie chce ;)

domel napisał(a):A mam pytanie odnośnie korkosfery...pokazuje aktualne dane a z braku takich dane historyczne czy tylko historyczne ?

Jest to mix danych rzeczywistych i historycznych, w sumie są to dane na których wyliczana jest trasa.
Wiem że fajnie by było gdyby była jakaś różnica ale i tak już jest tak kolorowo że można się pogubić :roll:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez jotde » wtorek, 6 wrz 2011, 07:25

Ulica Leśnych Skrzatów w Poznaniu jest cała na czarno (w jednym kierunku). Jeżdżę tam codziennie i na pewno nie są to dane ani historyczne, ani aktualne. Gdzie takie błędy zgłaszać?
jotde

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez lchmiel » wtorek, 6 wrz 2011, 08:42

1.

mentos11 napisał(a):Podczas testów mieliśmy możliwość oglądać transparentną warstwe korków, po prostu szaro buro i kolory zmieniały odcień na zółtej drodze na nie powiem jaki ale brzydki :lol:

OK, transparentność to na pewno nie to, o co chodzi, jak sam piszesz: kolory się mieszają i zawsze będzie buro, albo jeszcze gorzej :? . Na mapie rzeczywiście można sobie poprzełączać i wszystko widać. Mam nadzieję, że w aplikacji będzie po prostu widać, bez przełączania. Do tego potrzeba innego, dobrego pomysłu graficznego.

2.

Na mniejszych ulicach nie pokazano prędkości, niezależnie od powiększenia mapy. Czy to znaczy, że ich nie pokazano dla uproszczenia, czy że tam prędkość nie jest notowana? To są ulice, którymi się jeździ, nie jakieś ścieżki osiedlowe.

3.

jotde napisał(a):(...) na pewno nie są to dane ani historyczne, ani aktualne. Gdzie takie błędy zgłaszać?

To pytanie jest naprawdę ważne. Odpowiedź typu "trzeba tamtędy przejechać sto razy i zmierzyć" nie wystarcza, jak już pisano na forum nie wiadomo ile razy.

Przecież średnio co 21-szy przejeżdżający tamtędy samochód ma włączone CT Online (nikt nie zaprzeczył, a nawet Andrzej zasugerował, że jest lepiej) - i to nie pomaga.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez potworny » wtorek, 6 wrz 2011, 09:53

Lekcja #1000001 dla pracowników NE. Bierzcie czynny udział w wątku, w którym prosicie nas o opinie, bo jak zwykle/znowu/bez przerwy ma się wrażenie, że macie nasze opinie w ..... Tak, to zniechęca do wyrażania opinii.
Ostatnio edytowano wtorek, 6 wrz 2011, 11:06 przez Hakari, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Słownictwo
potworny

Postprzez HaniaK » wtorek, 6 wrz 2011, 10:08

Drogi Potworze,
biorę czynny udział 24h ;) Za kolejną lekcję bardzo dziękuję :)
Zbieramy uwagi i codziennie na koniec dnia postaramy się odpowiedzieć.
HaniaK

Postprzez HaniaK » wtorek, 6 wrz 2011, 10:12

jotde napisał(a):Ulica Leśnych Skrzatów w Poznaniu jest cała na czarno (w jednym kierunku). Jeżdżę tam codziennie i na pewno nie są to dane ani historyczne, ani aktualne. Gdzie takie błędy zgłaszać?

Jotde przejeżdżasz z NE? CT włączone ?
HaniaK

Postprzez HaniaK » wtorek, 6 wrz 2011, 10:20

potworny napisał(a):
Eheheh... Ciekaw jestem, do czego służą dwie opcje:
1) Fotoradary
2) Remonty
Nie mogliście wyłączyć tych przycisków? Czy to taka fajowska ozdoba?

Nie rozumiem pytania - nie wyświetlają się Tobie na mapie fotoradary po kliknięciu? remonty?
HaniaK

Postprzez Tygrys55 » wtorek, 6 wrz 2011, 10:27

naniosłem na formularzu czerwoną linią odcinek drogi gdzie jest remont nawierzchni. Wprowadziłem ID. podałem adres e-mail, wpisałem krótki opis problemu i podczas wysyłania wyskakuje "formularz zawiera błędy". Co jest grane. jakie błędy?
SAMSUNG GALAXY A5
NAVIEXPERT
10.2.70;9.3.36;9.1(141218)9.1(141218);9.0(141118);8.6(140724);8.5(140319);8.3(130709);8.2(130211);8.2(121204);8.0;7.2.1(120428);6.2.1(110723);6.0(100909);5.2.1(100825)
Tygrys55

Telefon: SAMSUNG GALAXY ACE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne