Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

korkosfera.pl

Re: Wersja beta korkosfera.pl

Postprzez ALEX » wtorek, 6 wrz 2011, 15:59

Z tego co widzę, to mapy Google-a są tylko tłem. Trasy są wyznaczane i rysowane na podstawie map których używa NE. Również dane o ruchu sa wyświetlane na podstawie map Imagis-u.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez algi » wtorek, 6 wrz 2011, 18:56

Tak, to prawda - najlepiej to widać po ekspresówce w Warszawie idącej przez Bemowo. A i kolorki na niej jakieś takie najmilsze dla oka kierowcy :)

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez intimo » wtorek, 6 wrz 2011, 18:58

W związku z pojawieniem się nowych dróg topic672.html sprawdziłem jak to wygląda na korkosferze. Ruchu nie widać ale trasy wyznacza. Kraków.
Załączniki
Obrazek10.jpg
Obrazek10.jpg (101.24 KiB) Przeglądane 1920 razy
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez ALEX » środa, 7 wrz 2011, 22:49

Czy jest szansa aby korkosfera.pl pokazywała aktualne dane, a jeżeli ich nie ma to najlepiej nic? Śmieszy mnie, jak o północy widzę całe miasto zakorkowane...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez lchmiel » czwartek, 8 wrz 2011, 00:26

Może się mylę, ale korkosfera całkiem zawisła podczas moich działań, około północy. Przy bardzo dużym zbliżeniu włączyłem i wyłączyłem mapę satelitarną i próbowałem dalej powiększać. Pojawił się komunikat Firefoxa o bardzo długim działaniu skryptu, pozwoliłem mu działać dalej i skończył swoje zadanie, ale potem już klapa. Od tej chwili nie mogę oglądać korkosfery. Żadną przeglądarką.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 wrz 2011, 05:45

Już wszystko działa była aktualizacja strony w zakładce remonty ikonki zostały zmienione ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 wrz 2011, 07:55

Zauważyłem jeszcze że w polu opisu remontu tekst jest szary, mało wyraźny i jest jednowierszowy ???
Wcześniej było lepiej :|
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez jotde » czwartek, 8 wrz 2011, 08:54

Dałoby się dorobić chowanie panelu? Wygodniej by się wtedy przeglądało planowaną trasę (więcej mapy).
jotde

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez mindzik » czwartek, 8 wrz 2011, 10:22

W zakładce zgłaszania remontów, proponuję ustawić domyślnie przesuwanie mapy, a nie rysowanie. Teraz wygląda to tak, że przechodzę do zakładki zgłaszania remontów, chcę przesunąć mapę na interesujące mnie miejsce i rysuje mi kreskę przez pół mapy, wtedy człowiek orientuje się że trzeba coś przełączyć.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez Marian » czwartek, 8 wrz 2011, 22:07

Korkosfera, aczkolwiek ciągle bardzo prosta, może na szczęście być już nazwana planerem. Bo trasy są nie tylko wyświetlane, ale można na ich przebieg aktywnie wpływać zmieniając czas wyjazdu i dodając punkty pośrednie. Rozumiem założenie, że na początek jej funkcjonalność będzie ograniczona. W odniesieniu do obecnej realizacji nasuwają się jednak następujące uwagi:
  1. Dodatkowe punkty trasy są umieszczane na liście w kolejności ich wprowadzenia. Sugeruję pewną dozę elastyczności polegajacą na umożliwieniu wprowadzania tych punktów poniżej dowolnego punktu na liście wybranego kursorem. Ponadto oprócz usuwania wskazana byłaby możliwość przesuwania wybranego punktu w górę/dół
  2. Przydatna byłaby opcja zmiany kierunku jazdy. W przypadku punktów pośrednich program musiałby ułożyć je w odwrotnej kolejności
  3. Dla podniesienia wygody wprowadzania punktów trasy sensowne byłoby wyświetlanie podpowiedzi w postaci ostatnio używanych
  4. Z niewiadomych powodów ilość i rodzaj wyznaczanych tras jest dziełem przypadku. Sensowne byłoby wyświetlenie wszystkich typów tras, lub tylko typów wskazanych przez użytkownika w opcjach. Ze względu na przejrzystość graficzną sensowna byłaby także możliwość usuwania z ekranu tras nieinteresujących
Uważam, że docelowo powinno się dążyć do podobieństwa logiki funkcjonowania interfejsu planera i NE, oczywiście nie rezygnując z większych możliwości komputera.

Dostrzegłem również błąd. Po zresetowaniu ekranu w trybie wprowadzania remontów rysik zaczyna działać niepoprawnie: kreśli linię także po puszczeniu klawisza myszki.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne