Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1, Beta 2

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1

Postprzez potworny » środa, 7 wrz 2011, 18:25

Niepokoi mnie fakt, że Demo nawigacji jest pozbawione korkolorków (kolorów korków).
Bawi mnie fakt, że dalej nie używa się androidowej lokalizacji na podstawie sieci bezprzewodowych. Masakara...
Parsknę szczerym śmiechem, jak okaże się, że NE nie jest dostępne poprzez Market.
Ooooooj, coś czuję, że okazji do poprawienia mi humoru ekipa NE mi nie oszczędzi. Dziękuję Wam, Kochani :lol:
potworny

Postprzez algi » środa, 7 wrz 2011, 18:29

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Bałem się nieczytelności kolorków ruchu nałożonego na trasę i na drogę ale jest chyba OK.

Teraz bawię się "na sucho" a że jutro będę się przepychał na Bemowo z południa to będzie "field test".... a jak wiadomo Dźwigowa nadal zamknięta więc okolice raczej "od czerwonego w dół" w nomenklaturze korków.

Jedną rzecz którą zauważyłem - po wyznaczeniu trasy kliknąłem nową ikonkę "trójkącik" (czyli chyba nawiguj) i wtedy ikonka "kropka-kreska-kropka" czyli przełączenie na widok trasy wyrysowała się w dziwnym miejscu - jakby "na godzinie drugiej" od ikonki "lupka +" czyli powiększania mapy.

Także z wielką radością witam indywidualną możliwość ustawiania odległości w której padają komunikaty.

Z praktyki jeszcze taki pomysł - w związku z tym że rodzajów tras jest już bardzo wiele - przydałaby się możliwość WYŁĄCZENIA w opcjach różnych trybów (np. 4x4 nie używam nigdy) - użytkownik mógłby sobie wybrać z których tras korzysta - ja np. Rekomendowana/Najszybsza/Najkrótsza/ECO. Tylko te 4ry. Więc chętnie bym wyłączył Głównymi/Najkrótsza 4x4.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez potworny » środa, 7 wrz 2011, 18:33

A czy u Was też się na ekranie powitalnym wyświetla biały, obrzydliwy, do niczego nie pasujący, zgłaszany wielokrotnie z ogromną odrazą i lekkim zażenowaniem, prostokąt z napisem naviexpert?

Eksperci... Klawisz COFNIJ w Androidzie nie cofa użytkownika w rozwoju tylko jest bardzo wygodnym urządzeniem do cofania do poprzedniego ekranu. Oczywiście nie w programie NE. Ale to jest beta, więc taka trywialna sprawa to dla Was żaden problem.
potworny

Postprzez mindzik » środa, 7 wrz 2011, 18:46

potworny napisał(a):A czy u Was też się na ekranie powitalnym wyświetla biały, obrzydliwy, do niczego nie pasujący, zgłaszany wielokrotnie z ogromną odrazą i lekkim zażenowaniem, prostokąt z napisem naviexpert?

Tez jest, szkoda że ktoś tak bardzo wpycha ten biały prostokąt. Ale pewnie ma się rzucać w oczy.
Wielkie dzięki za konfigurowalne odległości komunikatów głosowych.

edit.
Bardzo ładnie rysowane są kolory :) Super też widać, jak zjazdy na drogach szybkiego ruchu w tak zwaną koniczynkę, mają mniejsze prędkości średnie, przez co ich przepustowość jest mniejsza. To tak jeszcze do krytykowanego kiedyś węzła Murckowska.
screenshot_3.png
screenshot_3.png (103.48 KiB) Przeglądane 570 razy
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez domel » środa, 7 wrz 2011, 19:56

Na razie potestowałem na sucho, pierwsze wrażenia pozytywne, parę zmian na plus. Jedynie mam parę uwag:
-brak dobrego rozwiązania alternatywnych tras tak jak w GN
-brak sygnalizowania następnego manewru(czasem po skręcie następuje następny skręt a zanim to zobaczę na mapie czasem jest za późno)
-wydaje mi się, że obecnie nawigacja pobiera więcej danych, co samo w sobie nie jest problemem ale NE musi dopracować serwery żeby nie było najmniejszych z nimi problemów bo teraz pobieranie trasy będzie jeszcze dłużej trwać a już się parę razy naciąłem na "pobieranie trasy" trwające w nieskończoność.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez mentos11 » środa, 7 wrz 2011, 20:11

A nikt nie zauważył pięknej ikonki NE na belce powiadomień androida :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez WoofeR » środa, 7 wrz 2011, 20:23

A ja wstępnie mam pytanko, czy planujecie wprowadzić kolory prędkości w trybie nawigacji, a nie tylko w mapie bądź podglądzie trasy?
WoofeR

Telefon: HTC One X, iPhone 5

Postprzez Hunter-sw » środa, 7 wrz 2011, 20:25

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 09:41 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez domel » środa, 7 wrz 2011, 20:31

mentos11 napisał(a):A nikt nie zauważył pięknej ikonki NE na belce powiadomień androida :)

To jest jedna z rzeczy które pozytywnie odebrałem, w końcu się doczekaliśmy :)
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez lchmiel » środa, 7 wrz 2011, 20:44

mentos11 napisał(a):No jak to żebym ostatni dowiadywał się o mojej długo wyczekiwanej wersji 7.0!
Ha ha, strona istniała i była otwarta już od drugiego września, a ja ją zauważyłem czwartego i milczałem jak grób, żeby znów nie wybiec przed orkiestrę, jak przy betach 6.

Moderatorzy, cały ten wątek powinien się znajdować w rozdziale "Wersje NaviExpert".
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert