Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 7.0

Re: Oficjalna premiera wersji 7.0

Postprzez Marian » środa, 21 wrz 2011, 16:37

mentos11 napisał(a): Jedyne co jest wysłane to ślad gps co 10min na potrzeby CT :)
Czyli jednak problem anonimowości został pokonany i na serwer są przesyłane trasy a nie jak dotychczas luźne paczki? To się wydawało od początku jedyną sensowną opcją dającą także potencjalną możliwość poprawy jakości CT. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Miejmy zatem nadzieję, że niewykrywanie totalnych zatorów przejdzie już do niechlubnej przeszłości. Taka totalna przeróbka CT to nie błahostka - ponad roczne opóźnienie wprowadzenia autoaktualizacji jest w tej sytuacji zrozumiałe. Jeśli to co piszesz jest prawdą, to być może obserwujemy właśnie powrót NE od gadżetu do nawigacji, a zmiany w v.7.0 są rewolucyjne a nie kosmetyczne. :D W takim razie pozostałby jeszcze do zrobienia sensowny routing.

A jak jesteś już tak dobrze poinformowany, to dowiedz się jak to jest z v.7.0 na Nokię E51. ;) W wykazie rekomendowanych jest, w rzeczywistości nie topic690-10.html#p18721
Ostatnio edytowano środa, 21 wrz 2011, 16:46 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez lekkir » środa, 21 wrz 2011, 16:43

Po króciutkim teście ok 50km napiszę moje spostrzeżenia/wrażenia (plusy/minusy/to czego mi brakuje):

na plus:
- bardzo fajnie rozwiązane potwierdzanie kontroli/fotoradarów
- widok warstwy traffic
- nowy ekran startowy :)
- dodanie kilku istotnych ikonek na pulpicie nawigatora

na minus:
- bardzo długi czas oczekiwania na pobranie/załadowanie trasy (możliwe, że to chwilowy problem opa/NE) no chyba, że znacząco zwiększyła się ilość pobieranych kB ?
- po wyjeździe z tunelu widok 2D pozostaje aż do kolejnego manewru

brakuje mi:
- informacji o drugim manewrze (istotne w dużych miastach z gęstą siecią dróg)
- informacji o miejscowości w której się znajdujemy
- osobnych ustawień podświetlenia w trybie dzień/noc/systemowe
- asystenta pasa ruchu (w Q3 Imagis dla kilku miast posiada już takie dane)
- wyszukiwanie POI na trasie
- chyba byłbym za zapisywaniem w pamięci telefonu warstw(lasy, rzeki, itp.), dróg oraz punktów POI - a wyznaczanie trasy, pobieranie traffic'u, remontów i korekt dróg, wysyłanie danych do trafficu pozostawić online (nie chodzi mi o transfer, może miało by to duży wpływ na szybkość wyznaczania/pobierania trasy)
- możliwość importowania własnych POI oraz zapisu śladu na SD było by dodatkowym atutem :)

Podsumowując - na chwilę obecną nie ma alternatywy na Androida no i chyba jeszcze długo nie będzie - mówię o nawigowaniu po Polsce.
lekkir
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SGS III

Postprzez DantE » środa, 21 wrz 2011, 16:47

Kiedy będzie wersja na Nokię N85?
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez potworny » środa, 21 wrz 2011, 16:50

Napiszę to oficjalnie. MapaMap czołga się w błocie w zestawieniu z NE. Bez porównania lepiej mi się jeździ z NE, który jest bez porównania czytelniejszy i ma lepszy interfejs. Programiści NE mogą wreszcie spokojnie spocząć na laurach. :D
potworny

Postprzez PiT3R » środa, 21 wrz 2011, 17:27

A co z Nokią E52?
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez Marian » środa, 21 wrz 2011, 17:54

potworny napisał(a): MapaMap czołga się w błocie w zestawieniu z NE
...NE, .... ma lepszy interfejs. Programiści NE mogą wreszcie spokojnie spocząć na laurach. :D
Podziwiam Twoje zmiany nastrojów.
Najważniejsze, że chyba radykalnie zmieniono CT. A interfejs lepszy od jakiegoś tam MM nie oznacza doskonałości. W tej kwestii jest jeszcze co robić. Ja bym z tego programistów nie zwalniał.
Ostatnio edytowano środa, 21 wrz 2011, 18:01 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez sdsi » środa, 21 wrz 2011, 18:00

Proszę o przyjrzenie się problemowi, który opisałem tutaj:

topic675.html#p18722

Dotyczy Samsunga i5700 z najnowszym ROM 2.2.1 (Froyo) - na chwilę obecną Wasze aplikacje (NaviExpert i Korkowo) są jedynymi, które nie działają prawidłowo w zakresie określenie geolokalizacji. Sprawdziłem wiele programów, korzystających z geolokalizacji, i wszystkie działają w porządku na tym ROMie (Google Maps, Waze, Zumi, jakdojade, Traseo, TripAdvisor, różne widgety pogodowe, etc..). To musi być jakaś drobnostka :)
sdsi

Postprzez ALEX » środa, 21 wrz 2011, 18:39

Marian napisał(a):Najważniejsze, że chyba radykalnie zmieniono CT.

Dzisiejszy przejazd przez miasto ewidentnie temu zaprzecza. 15 minut niedoszacowania czasu przyjazdu na 3km. Nic się nie zmieniło. Oczywiście mówię o jeździe w korku, bo przy płynnej jeździe jest bardzo dobrze. Czy ktoś mi może to wytłumaczyć? Przecież to nie są nagłe zdarzenia bo codziennie jest tak samo... dalej twierdzę, że szkoda prądu na włączanie nawigacji w znanej okolicy.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez markot1952 » środa, 21 wrz 2011, 19:09

O co tu chodzi.Jak wejde w ulubione i wybiore jakis punkt i potem uzyj punkt,jest do wybrania 2x POKAZ NA MAPIE.
markot1952

Telefon: SE X8

Postprzez potworny » środa, 21 wrz 2011, 19:10

markot1952 napisał(a):O co tu chodzi.Jak wejde w ulubione i wybiore jakis punkt i potem uzyj punkt,jest do wybrania 2x POKAZ NA MAPIE.

Czy mentos już wie, o co mi chodziło że zbyt małą liczbą Bet?
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert