Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 7.0

Re: Oficjalna premiera wersji 7.0

Postprzez jotde » środa, 9 lis 2011, 11:16

Ostatnio miałem tak samo na Niestachowskiej w Poznaniu. Ikony korka niby były, a i tak NE pchnął mnie tą drogą, czas dojazdu z kapelusza. Jak już dojechałem do pracy to rzuciłem okiem na korkosferę - a tam Niestachowska na niebiesko. A przecież przed chwilą jechałem z włączonym NE wlokąc się 10 km/h.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez Marian » środa, 9 lis 2011, 13:16

jotde napisał(a): rzuciłem okiem na korkosferę - a tam Niestachowska na niebiesko. A przecież przed chwilą jechałem z włączonym NE wlokąc się 10 km/h.
Poprzez nadruk "beta" Korkosfera jest zwolniona od odpowiedzialności ;)
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez purchawa » piątek, 11 lis 2011, 18:07

Pojawiły się jakieś cuda związane z aktualizacją map NE. Pojawiły się na mapie fotoradary, których nie ma i nigdy nie było (przykłady: Warszawa, Rzymowskiego przy przejściu dla pieszych między Puławską a Gotarda, Al. Krakowska przy 17 Stycznia). Już kilka razy klikałem, że fotoradaru nie ma, a system nadal wie swoje. Zniknął za to z map na jakiś czas słynny radar w Tarczynie, choć był, jest i ma się dobrze, jednak ostatnio znowu się pojawił na mapie.
Kolejny błąd to brak oddanego kilka tygodniu temu ronda przy budowanym węźle Łopuszańska/Al. Jerozolimskie. Pojawiła się za to nieaktualna już, tymczasowa organizacja ruchu, jaka była w tym miejscu podczas budowy.
purchawa
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC One M7

Postprzez Lukas1506 » środa, 16 lis 2011, 13:49

purchawa napisał(a):Pojawiły się jakieś cuda związane z aktualizacją map NE. Pojawiły się na mapie fotoradary, których nie ma i nigdy nie było (przykłady: Warszawa, Rzymowskiego przy przejściu dla pieszych między Puławską a Gotarda, Al. Krakowska przy 17 Stycznia). Już kilka razy klikałem, że fotoradaru nie ma, a system nadal wie swoje. Zniknął za to z map na jakiś czas słynny radar w Tarczynie, choć był, jest i ma się dobrze, jednak ostatnio znowu się pojawił na mapie.
Kolejny błąd to brak oddanego kilka tygodniu temu ronda przy budowanym węźle Łopuszańska/Al. Jerozolimskie. Pojawiła się za to nieaktualna już, tymczasowa organizacja ruchu, jaka była w tym miejscu podczas budowy.

Wyjąłeś mi to z ust :D , ale takich błędów/bugów zwał to jak chciał jest więcej. Poznikały fotoradary mimo tego że fizycznie istnieją a doszły nowe których fizycznie nie ma.
P.S. W Tarczynie są 2 fotoradary, na każdą stronę osobno chyba a swego czasu pokazywało tylko jeden
Lukas1506

Telefon: SE W715

Postprzez mentos11 » środa, 16 lis 2011, 14:28

Z tego co się zorientowałem to te pojawiajace się i znikające fotoradary wynikają ze zmiany algorytmu od zgłoszeń.
Postaram się dowiedzieć jak działa ten nowy algorytm, sam bym chciał wiedzieć jakie zmiany wprowadzono wraz z nowym algorytmem i jak system działa.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez maol » środa, 16 lis 2011, 15:36

...a ja nadal chciałbym wiedzieć jak sensownie potwierdzać lub zaprzeczać fotoradarom. Tzn. czy informacja potwierdzająca lub przecząca fotoradarowi mówi o samym jego fizycznym istnieniu (czyli stoi lub nie stoi, nawet sam pusty słup) czy też mówi o wyniku obserwacji aktywny/nieaktywny (lub "załadowany"). Fotoradary pojawiają się i znikają jako wynik ich potwierdzania (bądź zaprzeczania) gdyż NE w żaden sposób nie informuje przeciętnego użytkownika (których są ponoć całe miliony!) co ta czynność oznacza. I niestety nie działa tu prosta analogia w stosunku do patroli Policji, gdyż w ich wypadku jest to sprawa jasna - chłopcy suszą lub ich nie ma. Dla fotoradarów tak niestety nie jest.

Co z tym zrobić? Ja bym zaproponował pojawiające się okno z informacją o tym, czego potwierdzenie fotoradaru dotyczy, z możliwością zaznaczenia "nie pokazuj tego więcej". Lub jakiś prosty tekst wprowadzenie dla nowego użytkownika podczas pierwszego uruchomienia urządzenia. Co więcej - wysłałbym do wszystkich użytkowników informacje o sposobie zgłaszania fotoradarów na pocztę (tę wewnątrz NE). Lub przy oknie potwierdzenia krótkie pytania np. "Czy istnieje?" (bądź "Czy działa?")

W obecnym systemie NE po prostu informuje o fotoradarach rozmieszczonych przez twórcę mapy. Ich potwierdzanie to bezsens.
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez Radut » środa, 16 lis 2011, 23:48

maol napisał(a):I niestety nie działa tu prosta analogia w stosunku do patroli Policji, gdyż w ich wypadku jest to sprawa jasna - chłopcy suszą lub ich nie ma. Dla fotoradarów tak niestety nie jest.

Z tą policją sprawa też jest niejasna, gdyż nasze zgłoszenia oraz ostrzeżenia dotyczą "częstych kontroli drogowych". Skąd mam wiedzieć jadąc w nieznanym terenie, która kontrola drogowa jest "częsta"? Być może mijam miejsce w którym suszą bardzo często a teraz akurat ich nie ma, lub mijam patrol który akurat raz na rok suszy w tym konkretnym miejscu... ta funkcja powinna w ogóle zostać usunięta na rzecz konkretnych zgłoszeń - w danej chwili w konkretnym miejscu stoi patrol, co jest automatycznie rozsyłane do użytkowników mijających dany punkt, i kasowane od razu po zgłoszeniu odwoławczym na przykład dwóch użytkowników.
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez ALEX » czwartek, 17 lis 2011, 00:09

Wymyśliłeś właśnie Y :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Radut » czwartek, 17 lis 2011, 00:42

Hehe, to w takim razie poprosimy Y w NE ;)
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez wKar » poniedziałek, 21 lis 2011, 19:31

Jeśli dobrze pamiętam, w którymś z postów pracownika NE była sugestia, by zgłaszać te fotoradary, które stoją "po naszej stronie", a zaprzeczać w przeciwnym wypadku (czyli gdy mamy komunikat, a radar stoi po przeciwnej stronie drogi i ewidentnie łapie tych jadących z naprzeciwka). Pytanie co ze słupami postawionymi na pasie zieleni rozdzielającym dwa pasy ruchu... Tu też nie będzie problemu gdy system będzie dobrze działał! Powinien po okreslonej liczbie zgłoszeń zweryfikować ostrzeżenia i samoczynnie przestawić się razem z przestawionym radarem :)
wKar

Telefon: Xperia Z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert