Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Brak fotoradaru

Brak fotoradaru

Postprzez admin » środa, 24 cze 2009, 18:10

NaviExpert ocenia wiarygodność każdego fotoradaru na podstawie liczby zgłoszeń oraz wiarygodności użytkowników, którzy go zgłosili. Jeżeli to Twój pierwszy zgłoszony fotoradar, być może Twoja wiarygodność jest jeszcze zbyt niska. Pamiętaj, swoją wiarygodność możesz podnieść zgłaszając inne prawdziwe fotoradary nawet, jeżeli są już one widoczne w NaviExpercie.

Pamiętaj też, że NaviExpert bierze pod uwagę tylko jedno zgłoszenie danego użytkownika dla jednej lokalizacji, nie ma więc sensu wielokrotne zgłaszanie tego samego fotoradaru.
admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Brak fotoradaru

Postprzez conyo » niedziela, 1 lis 2009, 08:56

Pomiar wiarygodności na podstawie ilości zgłoszeń oraz tego, czy ktoś jeszcze moje zgłoszenie potwierdzi jest w zasadzie bez sensu. Wielokrotnie się o tym przekonałem i już nie zgłaszam ostrzeżeń, bo i tak mam niższą wiarygodność od mojej żony która zgłosiła ich kilka, a ja kilkadziesiąt. Znacznie większy sens miałoby wyznaczanie wiarygodności na podstawie ilości przejechanych przez użytkownika z NE kilometrów. Z jednej strony dawałoby to uzytkownikom bodziec do częstego użytkowania NE nawet wtedy gdy jadą znaną sobie trasą. Z drugiej strony dałoby administratorom systemu Community Traffic duży materiał statystyczny od użytkowników znających dobrze dany teren.
Swoją drogą, czy zastanawialiście się państwo nad tym, że wasze statystyki pochodzą głównie od użytkowników jeżdżących rzadko w danym terenie, lub zgoła pierwszy raz? Przecież nikt raczej nie używa obecnie nawigacji na trasach które zna jak własną kieszeń. Co innego, gdyby dane CT były zbierane także w trybie Mapa->Śledź moją pozycję i podwyższały wiarygodność użytkowników. Gdyby jeszcze w tym trybie działało ostrzeganie o niebezpieczeństwach, to NE nie wyłączałbym wcale. Natomist omijania korków w moim mieście to niech się NE uczy ode mnie, bo jak próbowałem ja z NE omijać korki, to zwykle pakowałem się w największy kocioł.
conyo
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez ALEX » niedziela, 1 lis 2009, 09:29

conyo napisał(a):Przecież nikt raczej nie używa obecnie nawigacji na trasach które zna jak własną kieszeń.

Używa, właśnie po to...

conyo napisał(a):Co innego, gdyby dane CT były zbierane także w trybie Mapa->Śledź moją pozycję

Są zbierane...

conyo napisał(a):Natomist omijania korków w moim mieście to niech się NE uczy ode mnie, bo jak próbowałem ja z NE omijać korki, to zwykle pakowałem się w największy kocioł.

To jeździj z włączonym NE swoimi trasami to się nauczy...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez kiloff » niedziela, 1 lis 2009, 10:05

Tak jak ALEX napisał plus:
conyo napisał(a):Gdyby jeszcze w tym trybie działało ostrzeganie o niebezpieczeństwach

No właśnie, czemu tego nie ma? Było dawno zgłaszane.

Ponadto dodam, że próbowałem kiedyś nauczyć NE objazdu korka i mi się akurat to nie udało (zgłosiłem korek, objeżdżałem go z 10 razy, objazd był 30% dłuższy, ale 50% szybszy). NE było uparte. Po takich zabiegach powinno wziąć moje objazdy pod uwagę przynajmniej w trasie Najszybszej.
kiloff

Postprzez conyo » niedziela, 1 lis 2009, 10:39

ALEX napisał(a):
conyo napisał(a):Przecież nikt raczej nie używa obecnie nawigacji na trasach które zna jak własną kieszeń.

Używa, właśnie po to...

conyo napisał(a):Co innego, gdyby dane CT były zbierane także w trybie Mapa->Śledź moją pozycję

Są zbierane...

conyo napisał(a):Natomist omijania korków w moim mieście to niech się NE uczy ode mnie, bo jak próbowałem ja z NE omijać korki, to zwykle pakowałem się w największy kocioł.

To jeździj z włączonym NE swoimi trasami to się nauczy...

Szanowny Alexie!
Rzucam Ci wyzwanie - napisz do mnie, umówimy się na test NE w Płocku, jedynym mieście w Polsce, gdzie jest zarejestrowanych więcej samochodów, niż osób posiadających prawo jazdy. Ty będziesz jechał wg dowolnego algorytmu wyznaczania tras z pod Auchan do bramy nr 1 rafinerii PKN Orlen o godzinie 14:00, a ja pojadę wg algorytmu który mam w głowie, a którym wielokrotnie próbowałem podzielić się z NE, zarówno w trybie "prowadź do" jak i "śledź moją pozycję" ale jakoś bez widocznych efektów.
conyo

Postprzez ALEX » niedziela, 1 lis 2009, 11:33

conyo napisał(a):Szanowny Alexie!
Rzucam Ci wyzwanie - napisz do mnie, umówimy się na test NE w Płocku, jedynym mieście w Polsce, gdzie jest zarejestrowanych więcej samochodów, niż osób posiadających prawo jazdy. Ty będziesz jechał wg dowolnego algorytmu wyznaczania tras z pod Auchan do bramy nr 1 rafinerii PKN Orlen o godzinie 14:00, a ja pojadę wg algorytmu który mam w głowie, a którym wielokrotnie próbowałem podzielić się z NE, zarówno w trybie "prowadź do" jak i "śledź moją pozycję" ale jakoś bez widocznych efektów.

Szanowny Conyo!
Poczytaj uważnie wątek o teście CT. Nawet pracownicy NE nie twierdzą, że system ten działa lepiej od miejscowego kierowcy na znanej mu trasie. Zapewne ten test bym przegrał z Tobą. I nie oczekuj, że przejadę ponad 800km żebyś mógł się o tym przekonać. System ma wady o których wszyscy wiedzą, jest ciągle rozwijany - niedługo zostanie wdrożona kolejna wersja CT, ale z własnego doświadczenia wiem, że jest to doskonała nawigacja, która w większości przypadków doskonale sobie radzi. A prawdę mówiąc myślę, że nie jest możliwe takie wyznaczenie trasy przez nawigację aby ZAWSZE była ona szybsza od człowieka. Zbyt wiele zależy od szczęścia (np.: sygnalizacja świetlna, zamknięty przejazd kolejowy). Jeżdżąc po mieście zazwyczaj mam włączonego NE co wcale nie oznacza, że jadę tak jak mi pokazuje. A efekty nauki nowych tras są widoczne, niekoniecznie jednak tak szybko jak tego oczekujesz.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez sztaba » niedziela, 1 lis 2009, 23:28

kiloff napisał(a):Tak jak ALEX napisał plus:
conyo napisał(a):Gdyby jeszcze w tym trybie działało ostrzeganie o niebezpieczeństwach

No właśnie, czemu tego nie ma? Było dawno zgłaszane.

tu odpowiedź wydaje mi się dość prosta: w trybie śledzenia NE nie wie, dokąd zmierzasz i czy przejedziesz obok fotoradaru, czy też może tuż przed nim skręcisz. Wiargodny komunikat głosowy musiałby brzmieć: "jeśli pojedziesz prosto, to za 500 metrów fotoradar, a jeśli skręcisz w prawo to za 300 metrów np. niebezpieczne miejsce, a jeśli w lewo to za 100 metrów częste kontrole drogowe". To ocywiście przypadek skrajny, ale całkiem możliwy...
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez kiloff » niedziela, 1 lis 2009, 23:36

Tak, wiem.
I nawet kiedyś stwierdziłem, że wolę otrzymać ostrzeżenie o fotoradarze mimo że przed nim skręcę, niż nie otrzymać żadnego ostrzeżenia.
kiloff

Postprzez algi » poniedziałek, 2 lis 2009, 13:33

System oceniania wiarygodności użytkowników jest do dopracowania.
Mam chyba z 83% i zgłaszam tylko coś co jest na drodze.
W wielu miejscach chciałem poprawić nieaktualne niebezpieczne punkty (np. skończył się remont który zaczynał się tuż za zakrętem i tam wszyscy z piskiem opon hamowali) ale każde takie moje zgłoszenie obniża mi wiarygodność to po co mam to robić? A czysto teoretycznie brak kilku różnych punktów to cisza w eterze i oszczędność baterii ;-)

Tu musi NE pomyśleć czy warto np. zaufać użytkownikowi który nawigacje włącza prawie codziennie i ma już abonament 1,5 roku czy mu obniżać wiarygodność jak zgłasza "brak <czegokolwiek>"

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez Qbek » poniedziałek, 2 lis 2009, 13:58

Ja dziś poprzez www zgłosiłem dwa bardzo niebezpieczne fotoradary Traffitower (pasmo Ka) stojące w Dąbrowie Górniczej. Nie było ich w bazie, a jeden pracował pełną parą :!:
Podaję koordynaty:
- 50.322851, 19.191668
oraz po drugiej stronie ulicy
- 50.323534, 19.191489
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Powrót do Typowe problemy i ich rozwiązywanie