Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja NE 6.x z autoprzeliczaniem CT

Ankieto dotycząca wprowadzenia funkcji autoprzeliczania do starszych wersji NE 6.X

A - jestem za dodaniem funkcji autoprzeliczania
21
72%
B - jestem przeciwny, teraz jest dobrze
0
Brak głosów
C - wszystko jedno
8
28%

Liczba głosów : 29

Re: Nowa wersja NE 6.x z autoprzeliczaniem CT

Postprzez Azzie » poniedziałek, 26 wrz 2011, 10:43

fobo napisał(a):W wersji NE7 odpadło sporo telefonów i to nie zabytkowych, wersja 6.x stanie nierozwijana a przydałaby się wersja mająca wszystko co 6.2.1 plus wzięte z wersji 7 "automatyczne przeliczanie trasy na podstawie Community Traffic online" (wg mnie jedyna sensowna nowa funkcjonalność)
Kto jest za wyprodukowaniem wersji 6.5 z opcjami jak wyżej?

Tak na prawdę, to zmiany w nowej wersji nie są chyba aż tak rewolucyjne, żeby zmieniać numerację na 7. To co jest teraz powinno mieć numer najwyżej 6.5.
Sporo telefonów odpadło z nieznanych bliżej przyczyn. Tłumaczenia typu "za słaby sprzęt" czy "za mało mało pamięci alokowanej dla JavaVM" jakoś mnie nie przekonują, tym bardziej że zmiany nie są ogromne, a dla wielu z modeli nie obsługujących oficjalnie wersji finalnej była dostępna beta. Ja rozumiem, że rozwój musi nieść ze sobą pewne ofiary, ale żeby nie wspierać telefonów, które miały premierę niecałe 2 lata temu to już chyba delikatna przesada. Według mnie NE na siłę przyspieszył premierę nowej wersji i zabrakło czasu na dopracowanie jej dla większej liczby telefonów. Jedyne co możemy zrobić drodzy użytkownicy, to kombinować. To że 7 nie można oficjalnie pobrać na wasz telefon nie oznacza wcale, że nie będzie na nim działać. Przykład z autopsji - udowodniłem metodą doświadczalną, że na moim Samsungu Monte prawidłowo funkcjonuje wersja dedykowana na Omnię HD. Czcionka i ikony w menu są co prawda trochę za duże (wiadomo, nie ta rozdzielczość), a le poza tym działa bez zarzutu.
Azzie
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE Xperia Neo V

Postprzez ogromny » środa, 28 wrz 2011, 16:35

Azzie napisał(a):
fobo napisał(a):W wersji NE7 odpadło sporo telefonów i to nie zabytkowych, wersja 6.x stanie nierozwijana a przydałaby się wersja mająca wszystko co 6.2.1 plus wzięte z wersji 7 "automatyczne przeliczanie trasy na podstawie Community Traffic online" (wg mnie jedyna sensowna nowa funkcjonalność)
Kto jest za wyprodukowaniem wersji 6.5 z opcjami jak wyżej?

Tak na prawdę, to zmiany w nowej wersji nie są chyba aż tak rewolucyjne, żeby zmieniać numerację na 7. To co jest teraz powinno mieć numer najwyżej 6.5.
Sporo telefonów odpadło z nieznanych bliżej przyczyn. Tłumaczenia typu "za słaby sprzęt" czy "za mało mało pamięci alokowanej dla JavaVM" jakoś mnie nie przekonują, tym bardziej że zmiany nie są ogromne, a dla wielu z modeli nie obsługujących oficjalnie wersji finalnej była dostępna beta. Ja rozumiem, że rozwój musi nieść ze sobą pewne ofiary, ale żeby nie wspierać telefonów, które miały premierę niecałe 2 lata temu to już chyba delikatna przesada. Według mnie NE na siłę przyspieszył premierę nowej wersji i zabrakło czasu na dopracowanie jej dla większej liczby telefonów. Jedyne co możemy zrobić drodzy użytkownicy, to kombinować. To że 7 nie można oficjalnie pobrać na wasz telefon nie oznacza wcale, że nie będzie na nim działać. Przykład z autopsji - udowodniłem metodą doświadczalną, że na moim Samsungu Monte prawidłowo funkcjonuje wersja dedykowana na Omnię HD. Czcionka i ikony w menu są co prawda trochę za duże (wiadomo, nie ta rozdzielczość), a le poza tym działa bez zarzutu.

Po prostu NE ma za dużo klientów w tej chwili i tu jest problem
Ostatnio edytowano czwartek, 29 wrz 2011, 07:41 przez Hakari, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiona literówka
ogromny

Telefon: avila gps

Postprzez wKar » środa, 28 wrz 2011, 20:11

Kolega w pracy używa nokii e52, zastanawiam się, czy skoro niektóre telefony nie będą miały szans na aktualizację do kolejnych wersji, to czy możliwe jest, że część funkcjonalności zostanie zaadoptowana do wersji 6.xx, nowszych niż obecna 6.2.1? Czy przegapiłem jakieś informacje osób związanych z NE, czy nie było żadnych deklaracji?
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez mentos11 » piątek, 30 wrz 2011, 12:35

Z tego co się dowiedziałem nie jest planowane wydanie wersji 6.XX na starsze telefony z dodatkową funkcją :|
Tworzeni kolejnej wersji wymaga przede wszystkim dużo czasu a konkurencja na androidzie, i nie tylko, jest duża więc zespół NE skupia się na rozwoju i nowych projektach :ugeek:
Wiem że dla użytkowników starszych modeli telefonów to się nie spodoba ale ciągle przecież mogą korzystać z NE tylko w wersji 5.XX lub 6.XX.
Ponieważ NE postawił na platformę android to polecam następnym razem wybrać jakiś model z androidem i to nie tylko ze względu na NE ale ogólnie z powodu możliwości jakie oferuje ten system ;)
Ja bardzo jestem zadowolony z androida :D
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez mindzik » piątek, 30 wrz 2011, 14:36

Ja za tym systemem nie przepadam, wręcz mnie drażni, czy mam się spodziewać, że kolejne wersje będą obsługiwać tylko Androida?
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez mentos11 » piątek, 30 wrz 2011, 15:06

Nie absolutnie, po prostu jak widać po testach i nowej wersji android jest preferowany i tyle. Na inne telefony jest i będzie NE :)
mentos11

Postprzez DantE » piątek, 30 wrz 2011, 16:33

Żenada. :evil:
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Hunter-sw » piątek, 30 wrz 2011, 18:03

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 08:58 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez potworny » piątek, 30 wrz 2011, 19:12

Oooooooooooo? Skoro ciągle krytykowałem NE, to miałem wysoką wiarygodność. Teraz sobie z leksza odpuściwszy, ranking mi spada. Uuuuuuuuuu.......

P.S.
Podwyższam ranking - spokojnie - ŻENADA.
potworny

Postprzez mentos11 » piątek, 30 wrz 2011, 21:46

Oj tam żenada :lol:
Gdyby NE skupił się przez najbliższe pół roku aby zoptymalizować wersję 7.0 lub napisać 6.5 dla starszych (słabszych) telefonów to za pół roku wszyscy by pisali żenada i to nie raz ze NE się nie rozwija i nie wprowadza nowych funkcji :!:
Dodam ze konkurencja ba wszyscy tak postępują w branży informatycznej zaczynając od telefonów a kończąc na producentach gier, nie dostosowują swoich produktów do starszych urządzeń a do nowych.
Dodam na koniec że podstawowa funkcja NE czyli nawigowanie jest oferowane w każdej wersji ;)
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert