Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

A bit of fun - odpowiedzi, dyskusja i cała reszta ;)

Re: A bit of fun - odpowiedzi, dyskusja i cała reszta ;)

Postprzez Marian » środa, 2 lis 2011, 07:11

Hunter-sw napisał(a):Tu już nie chodzi, o jakże (Twoim zdaniem Marian) wszechobecną na forum Asię i Kasię, ale... o odrobinę wyrozumiałości (nawet nie o fair play). Ekipa moderatorów się stara, ale Wy zawsze musicie być na NIE :(

Może masz rację. Samą ideę konkursu promujacego zagadnienia routingu uważam za bardzo pozytywną, a pomysł mentosa11 poszukiwania trasy dającej minimalną wartość sumy odległości w km, czasu jazdy w min i zużytego paliwa w l za bardzo rozsądny. Bo każdy chciałby przyjechać do miejsca przeznaczenia zarówno szybko jak i tanio. NE wbrew pozorom tego nie potrafi - zatem uznałem, że znalezienie takiej trasy ręcznie pozwoli na uzmysłowienie uczestnikom, że czegoś jednak mu brakuje. Działając w tym duchu pokazałem też niezłą trasę wytyczona przez Targeo z pełną świadomością jej 3 pozycji. Dla mnie najbardziej zabawne bylo jednak to, że okazała się ona najlepszą zarówno w konkurencji "centrum do centrum" jak i nieco naciągnietej "od rogatek do rogatek". No i trochę mi przykro, że blask triumfu bodogo2 przyćmiewa błędne liczenie odległości przez korkosferę.
A generalnie rzecz biorąc wszelka aktywność polegająca na pokazaniu, że człowiek może ułożyć lepszą trasę niż nawigacja jest bardzo cenna. Bo powinno być dokładnie na odwrót, a twórcy nawigacji powinni z takich spostrzeżeń wyciągać właściwe wnioski.
Czyli może być zarówno zabawnie jak i pożytecznie. Po warunkiem, że zabawnie nie znaczy wszystko jedno jak.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » środa, 2 lis 2011, 13:05

Chłopaki ręce mi opadają :roll:
Czy te zadanie było aż tak trudne i nieprecyzyjne określone że nie można było wyznaczyć trasy? Bodogo2 pokazał że może zrozumieć i może wytyczyć zwycięską trasę. Myślę że każdy wiedział gdzie ma być meta a gdzie start, a Ogromny twój problem z ctrl+v łatwo rozwiązać wpisując w pole Częstochowa lub Koszalin i poczekać na wynik wyszukiwania ;)
Marian myślę że twoja postawa wytykania błędów i słabych punktów sprawdza się jeszcze przy aplikacji NE czy strony korkosfery.pl ale naprawdę wytykanie i szukanie dziury w konkursie tylko dlatego że ma w nazwie logo NE a nagrody są ufundowane przez NE to jest moim zdaniem już "niezdrowe" :|
Naprawdę mówię Wam ze ten konkurs służy zabawie i ma być lekarstwem na nudę forumową, równie dobrze zadania mogłyby być wogóle nie związane z NE, tak jak obecne zadanie 3, wytyczanie tras z uprzejmości dla naszego sponsora czyli NE zostało ustalone na korkosferę, dzięki czemu wyszło kilka rzeczy które warto poprawić, równie dobrze mogłem napisać że trasy wyznaczamy ręcznie na papierze z mapka i wysyłamy pocztą lub na stronie Targeo lub jeszcze innej.
Hunter mnie broni bo widzi to z innej perspektywy, sam go prosiłem o radę jak uatrakcyjnić konkurs, też wie że staram się aby nie być tylko moderatorem ale też animatorem.
Na przyszłość w razie pytań lub problemów bardzo proszę o kontakt na PW, czy to w sprawie konkursu czy jakimkolwiek innym, naprawdę zrobię wszystko aby odpowiedzieć na wasze pytania :)
Zapewniam was że nie stoję po żadnej stronie, Hania i Kasia już zapewne żałują że wybrali mnie moderatorem społecznym bo przez ostatni miesiąc codziennie nie dawałem im spokoju :lol:

Wracając do konkursu i zadania 3 taka uwaga, wielkość ani rozdzielczość zdjęcia nie mają znaczenia, dobrze by było jednak zmniejszyć rozdzielczość tak aby zdjecie mieściło się na forum a wielkość też musi być mniejsza chyba niż 1MB bo inaczej forum nie załaduje go.
Życzę powodzenia i dodam że sam zamierzam wziąć udział w tym zadaniu ;)
mentos11

Telefon: Pixel 3a

Postprzez Marian » środa, 2 lis 2011, 17:28

mentos11 napisał(a):Marian myślę że twoja postawa wytykania błędów i słabych punktów sprawdza się jeszcze przy aplikacji NE czy strony korkosfery.pl ale naprawdę wytykanie i szukanie dziury w konkursie tylko dlatego że ma w nazwie logo NE a nagrody są ufundowane przez NE to jest moim zdaniem już "niezdrowe" :|
Przyjmuję krytykę. Obiecuję się poprawić. ;)
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » środa, 2 lis 2011, 23:52

Nie wytrzymałem i poleciałem zrobić jakieś fajne zdjęcie :D
Jak wam się podoba Warszawa listopadową nocą 8-)
Załączniki
Moje miasto nocą2.JPG
Moje miasto nocą2.JPG (436.55 KiB) Przeglądane 1081 razy
mentos11

Postprzez bartek » czwartek, 3 lis 2011, 00:31

Warszawa zawsze mi się podobała. Szczególnie po 23 jak ze znajomymi szło się do Hybryd. Ach wspomnienia z czasów studenckich i zamieszkiwania przy Hożej...

Zdjęcia ciekawe, czym focisz mentos?
bartek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez mentos11 » czwartek, 3 lis 2011, 08:50

Obecnie EOS 400D + 17-85mm 3.5-5,6 IS, aparat spoko ale obiektyw naprawdę bardzo uniwersalny :D
Drugie zdjęcie będzie całkiem inne, tylko musi mi jakiś fajny pomysł wpaść do głowy ;)
mentos11

Postprzez bartek » czwartek, 3 lis 2011, 09:13

Ja wrzucę kilka fajnych zdjęć poza konkursem. Jestem szczęśliwym (tak w 90 proc.) posiadaczem EOS 550D. Tak się składa, że zawsze jak jestem pasażerem zabieram go ze sobą więc coś tam w zbiorach na pewno będzie. Inna sprawa, że przedrzeć się przez archiwum to jak znaleźć igłę ...
bartek

Postprzez StormChaser » piątek, 4 lis 2011, 19:45

1) Malbork z dachu samochodu jako statywu ;)
20111104_191850.jpg
20111104_191850.jpg (165.41 KiB) Przeglądane 1048 razy

2) Zalew Wiślany w Suchaczu
20110824_202518.JPG
20110824_202518.JPG (179.3 KiB) Przeglądane 1048 razy
StormChaser
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: iPhone 12

Postprzez ogromny » niedziela, 6 lis 2011, 16:45

Dzisiejsze fotki
Załączniki
2.jpg
Dzisiejsze zdjęcia
2.jpg (74.17 KiB) Przeglądane 1032 razy
1.jpg
z okolic Jeleniej Góry
1.jpg (154.84 KiB) Przeglądane 1032 razy
ogromny
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: avila gps

Postprzez Hunter-sw » niedziela, 6 lis 2011, 21:00

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 23:19 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012